Blog

واقعیت قرارداد ۲۵ساله ایران با چین چیست

پیشینه توافقنامه

خامنه‌ای، پنج‌سال پیش در دیدار با رئیس‌جمهوری چین از «توافق ایران و چین برای روابط استراتژیک ۲۵‌ساله» صحبت کرده بود. این دیدار در تیر۹۴ انجام شد. به گفته حسن روحانی، پیش‌نویس نهایی برنامه ۲۵ساله همکاری‌های جامع ایران و چین در اولین جلسه هیات دولت در سال۱۳۹۹ تایید شده است.

سند رسمی

در بخش «اهداف اساسی» این سند، چین به‌عنوان «خریدار ثابت نفت خام ایران» معرفی شده و بقیه موارد آن:

«ارتقا همکاری بانکی، تامین مالی و بیمه‌ای»/ «توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف اعم از نفت، پتروشیمی، صنایع سنگین و… / توسعه همکاری‌ها در زمینه انتقال و توسعه فناوری‌های نوین …/ «همکاری و احداث شهرهای جدید در ایران»/ «مشارکت در زمینه‌های زیر‌ساختی دریایی و بندری/ «بحث در مورد همکاری پروژه‌های انرژی ایران»/ «تشویق سرمایه‌گذاری در نیروگاه‌های برق» می‌باشد.

بخش پنهان توافق:

تاکنون دو افشاگری در زمینه‌های اقتصادی و امنیتی در این مورد منتشر شده ‌است که اطلاعات قابل توجهی را ارائه می‌دهند. سایت خبری انگلیسی پترولیوم اکونومیست به وجه پنهان اقتصادی پرداخته و می‌نویسد:

ستون مرکزی قرارداد جدید این است که چین ۲۸۰‌میلیارد دلار برای توسعه بخش‌های نفت، گاز و پتروشیمی ایران هزینه می‌کند. این مبلغ برای دوره پنج‌ساله اول این قرارداد، در ابتدا پرداخت می‌شود. ولی طبق این تفاهم‌نامه، پرداخت‌های بعدی در هر دوره ۵‌ساله، با توجه به توافق دو‌طرف پرداخت خواهند شد.

یک سرمایه‌گذاری ۱۲۰‌میلیارد دلاری دیگر نیز، برای به‌روزرسانی زیرساخت‌های حمل و نقل و تولید ایران امضا شده است، که مجدداً در ابتدای هر دوره پنج‌ساله، طبق توافق دو‌طرف پرداخت خواهد شد.

چین همچنین توافق کرده است که تا پایان سال۲۰۲۰ تولید میادین نفتی غرب کارون را تا ۵۰۰‌هزار بشکه در روز افزایش دهد. منفعت نهایی این قرارداد برای ایران، این است که چین توافق کرده واردات نفت ایران را با نقض تحریم‌های آمریکا افزایش دهد.

سایمون واتکینس، خبرنگار اقتصادی انگلیسی، وجه امنیتی این قرارداد را برجسته کرده و می‌نویسد:

علی خامنه‌ای با پیشنهاد فرماندهان سپاه پاسداران و سرویس‌های امنیتی سپاه، مبنی بر افزودن همکاری‌های گسترده نظامی و اطلاعاتی به توافق ۲۵‌ساله ایران و چین موافقت کرد.

خبرنگار افزوده است: قرار است در هفته دوم ماه اوت آتی، نمایندگان نظامی و اطلاعاتی حکومت‌های ایران، چین و روسیه با یکدیگر ملاقات کنند. بدنبال این گفتگوها، از نهم نوامبر آینده جنگنده‌های روسیه و چین، به پایگاه‌های هوایی ایران در همدان، بندرعباس، چابهار و آبادان دسترسی کامل خواهند داشت.

همچنین، به موازات این همکاری‌ها، چین و روسیه تجهیزات پیشرفته جنگ الکترونیکی خود را که برای مقابله با ناتو طراحی شده، در ایران و به‌ویژه در حاشیه خلیج فارس مستقر خواهند ساخت و به‌عنوان پشتیبانی از سامانه‌های موشک‌های بالستیکی ایران به‌کار‌گرفته خواهند شد.

بخش دیگری از مفاد همکاری‌های نظامی ایران، چین و روسیه، تبادل و آموزش فرماندهان سپاه پاسداران است. به موجب این بند از توافق، سالانه ١١٠ افسر ارشد سپاه پاسداران برای تعلیمات نظامی به چین و روسیه می‌روند. متقابلاً ١١٠‌مستشار چینی و روسی برای آموزش افسران سپاه پاسداران در ایران مستقر خواهند شد. در چارچوب این همکاری، سامانه جنگ الکترونیکی سپاه پاسداران نیز به سامانه‌های راهبردی و فرماندهی مشترک روسیه و چین متصل خواهد شد.

از نظر این نویسنده، مجادلات جاری میان آمریکا و چین و روسیه، بر سر تحریم‌های تسلیحاتی شورای امنیت علیه حکومت ایران، ریشه در همین قرارداد ۲۵ساله میان تهران و پکن دارد.

باجهایی که حکومت ایران در این قرار‌داد داده است.

به نوشته سایمون واتکینس؛ در ازای این همکاری‌های نظامی و اطلاعاتی، و سرمایه‌گذاری ۴۰۰‌میلیاردی چین در صنایع نفت،گاز و پتروشیمی، حکومت ایران امتیازات اقتصادی گسترده‌ای به چین داده است:

۱-چین به‌مدت پنج‌سال نخست، از محل فروش نفت، گاز، پتروشیمی، و سایر فرآورده‌ها و خدمات زیرساختی ایران هزینه‌های خود را برداشت می‌کند.

۲-دولت ایران، نفت، گاز و فرآورده‌های پتروشیمی خود را ١٢‌درصد ارزانتر از قیمت متوسط بازار و با پذیرش تخفیف مضاعفی معادل ٦ تا ٨ درصد به چین می‌فروشد.

۳- چین مجاز خواهد بود که مطالبات ایران را با دو‌سال تاخیر و به ارز سیال بپردازد. با چنین امتیازی، چین کلیه فرآوردهای نفتی ایران را، دست‌کم ٣٢‌درصد ارزانتر از بهای واقعی آنها در بازارهای جهانی، خریداری خواهد کرد.

۴- چین برای حفاظت از این پروژه‌ها، پنج‌هزار نیرو در ایران مستقر خواهد نمود.

عنصر مهم این قرارداد، مسلط شدن کشور چین، بر زیرساخت‌های اساسی ایران و متصل کردن آنها به طرح درازمدت و راهبردی پکن برای تصاحب بازارهای جهانی است.

پنهان‌کاری‌های حکومت ایران

حکومت ضد‌ایرانی آخوندها که به عمق این خیانت تاریخی واقف است، در یک پنهان‌کاری سیستماتیک، تلاش کرده است که با دادن اطلاعات قطره‌چکانی پیرامون این موضوع، آنرا در یک پروسه زمانی در اذهان مردم جا بیندازد.

حریری رئیس اتاق بازرگانی دولت روحانی می‌گوید: «‌جزئیات این قرارداد مشخص نیست و ابهاماتی وجود دارد». احمدی نژاد آنرا پنهان‌کردن «حقایق» از ملت و «بخشیدن از کیسه ملت به دیگران» می‌داند. روزنامه جمهوری در سرمقاله ۱۷ تیرماه خود طلبکارانه می‌نویسد: «چرا مردم از جزئیات این سند بی‌اطلاعند؟»

اما حرف اصلی را مردم ایران زده‌اند که این قرارداد خائنانه را، با قرارداد ترکمانچای مقایسه کرده‌اند. کما اینکه ملت ایران در مقابل قرار داد خیانت‌بار وثوق‌الدوله در ۱۹۱۹ واکنش خشمگینانه عمومی خود را نشان دادند که منجر به لغو آن قرار‌داد گردید.

واقعیت چیست؟

حاکمیتی که در راس آن ولایت فقیه قراردارد، دراساس خود اشغالگر اصلی ایران بوده و طی بیش از ۴ دهه حق حاکمیت مردم ایران را غصب کرده است. این نظام ضد ایرانی طی این سالیان توسط سپاه پاسداران اقتصاد ایران و به تبع آن تمامی ثروت و منابع ایران را خرج سرکوب و صدور تروریسم کرده است .درشرایط کنونی به دلیل تحریمها درانزوای بین المللی قرارگرفته است.

بنابراین برای برون رفت از چنین انزوایی دست بدامان بلوک شرق شده تا راه نفسی برای خودش باز کند . قرارداد ۲۵ ساله باچین و.. در چنین حیطه‌‌ی قابل تفسیر است. چنانکه تاکنون هم دیده شده حتی کشورهایی مانند چین و روسیه نیز بدلیل روابط اقتصادی گسترده که با آمریکا دارند، در سربزنگاهها روابط با آمریکا وکشورهای غربی را ترجیح خواهند داد. نتیجه اینکه قبل از هرچیز مردم ایران تنها راه حفظ وطن را نابودی اشغالگر اصلی میدانند و در عمل با قیام های خود در سالیان گذشته خواسته خود را بیان کرده و به جهانیان اثبات نموده اند. که تنها راه نجات سرنگونی اشغالگر اصلی یعنی نظام حاکم برایران است.

بیست و دومین روز اعتصاب و تجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت‌تپه

کارگران نیشکر هفت تپه

روز دوشنبه ۱۶ تیر ۹۹، عده ای از کارگران نیشکر هفت تپه در بیست و دومین روز  از اعتصابشان، در مقابل ساختمان فرمانداری شوش برای پیگیری مطالباتشان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

شوش.بیست-و-دومین-روز-اعتصاب-و-تجمع-اعتراضی-کارگران-نیشکر-هفت‌تپه۹۹۰۴۱۶
450

یکی از کارگران معترض گفت: «به ما کارگران معترض می گویند که یک مشت اوباشیم. متاسفم برای مملکتی که به فرزندان خودش اسم اوباش می گذارد. ما اوباش نیستیم! ما کارگریم! الان هم دنبال مطالبات مان دربدریم و هر دری را بخاطر حق‌مان و حقوق‌مان میزنیم، تا روز هم که جوونای منطقه هستن پشت همدیگه هستن… هفت تپه را با چنگ و دندان نگه‌می‌داریم.»

یکی از کارگران معترض گفت: «به ما کارگران معترض می گویند که یک مشت اوباشیم. متاسفم برای مملکتی که به فرزندان خودش اسم اوباش می گذارد. ما اوباش نیستیم! ما کارگریم! الان هم دنبال مطالبات مان دربدریم و هر دری را بخاطر حق‌مان و حقوق‌مان میزنیم، تا روز هم که جوونای منطقه هستن پشت همدیگه هستن… هفت تپه را با چنگ و دندان نگه‌می‌داریم.»

فضای ارعاب در جامعه ایران ؛ پاسخ به کدامین نیاز ؟

در هفته گذشته به یک باره فضای مجازی و  رسانه‌یی با چند موج خبری نگران‌کننده مواجه شده بود.موجهای خبری که هرکدام فضای ارعاب و تلاشی برای مرعوب کردن جامعه بود:

موج‌های خبری

اعلام تأیید حکم اعدام سه تن از جوانان قیام آبان ۹۸یعنی امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی، سپس تکذیب سراسیمه این حکم و آنگاه تأیید ضمنی آن توسط سخنگوی رئیسی.

۲-موج خبری دوم را رئیس کل دادگستری اصفهان ایجاد کرد که از صدور حکم «مفسد فی‌الارض» برای ۸ تن از بازداشت شدگان اعتراضات ۹۶ و ۹۸ خبر داد و گفت: « امروز ۸ پرونده مربوط به اتفاقات ذکر‌شده نهایی و حکم مفسد فی‌الارض برای آن‌ها ثابت شده است»البته این جناب توضیح نداد که چه شد که معترضان سال ۹۶ درسال ۹۹ به یک باره مفسدفی الارض شدند!

۳- دادستان عمومی و انقلاب شاهین شهر و میمه از صدور حکم قطعی اعدام و حبس و تبعید برای معترضان آبان ۹۸ خبر داد و گفت احکام شان به زودی اجرا می شود.

۴-اجرای بیرحمانه حکم اعدام برای حداقل ۶ زندانی طی هفته گذشته

۵-صدور احکام متعدد زندان و شلاق برای بازداشت شدگان قیام  و محاکمه مجدد فعالین زندانی امثال خانم آتنا دائمی

۶- محکومیت ۴۲ نفر از کارگران شرکت پیمان‌کاری آذراب به یک سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق و کار اجباری‌ و بازهم تکذیب ‌سراسیمه آن 

۷ – و بالاخره صدور حکم اعدام برای روح الله زم

چه اتفاقی افتاد است؟

راستی این موج سازیهای خبری برای چیست؟ چه چیزی در شرف وقوع  است که مقامات امنیتی و قضایی همه یک باره شمشیر از نیام کشیده به میدان آمده اند؟

پاسخ را در مصاحبه ربیعی،عنصر امنیتی کابینه روحانی در ۱۰تیرماه ببینیم:

«آثار و علائم به‌حرکت در آمدن جریان‌های ناامن‌کننده داخل کشور را هم ما داریم مشاهده می‌کنیم از سوی بدخواهان کشورمان ما یک وضعیت بی‌سابقه‌ای را در این دوره تاریخی داریم… در کنار اینها عملیات روانی گسترده هم در کشور دارد صورت می‌گیرد»

رئیس دادگستری اصفهان گفت «اگر خلافی صورت بگیرد، همانند آن چه که در سال ۸۸، ۹۶ و آبان سال گذشته اتفاق افتاد، یقینا قاطعانه با دست نشانده‌ها و آشوب‌گران برخورد خواهیم کرد»

پس موضوع اصلا معطوف به گذشته  وصدور حکم قضایی در این مرحله تاریخی کشور نیست بلکه دقیقا رو به آینده و تهدیدی است که  حکومتی ها به عیان آن را حس کردند.کانون نویسندگان در همین رابطه می نویسد:

« چه تیراندازی به سوی معترضان آبان و کشتن صدها تن از آنها (در آماری بیش از هزار تن) و چه انشای حکم اعدام در باره برخی معترضان بازداشت شده، هر دو از یک نیاز حکومتی نشات می‌گیرد: سرکوب اعتراضات بالفعل و پیشگیری از اعتراضات بالقوه. اگر مشاهده می‌کنیم که دادگاه‌ها فعال‌تر از پیش به صدور حکم‌های سنگین پرداخته‌اند از آن رو است که با توجه به شرایط حاکم بر جامعه حتی برخی مقامات حکومتی نیز بروز اعتراضات مردمی را پیش‌بینی، و اینجا و آنجا، مستقیم و به اشاره، بیان کرده‌اند. حال قرار است این رژه‌ی حکم‌ها و این مارش قضایی با پراکندن آهنگ هراس در جامعه جلوی بروز آن پیش‌بینی را بگیرد.»

نتیجه

پس خوف و رجای باندهای حاکم بر میهن بی دلیل نیست.سیلهای بنیان کنی در راه است. این شرایط نه حاصل تحریم است نه حاصل کرونا و نه حاصل سیاستهای ارزی و پولی. این سیل، خشم فروخورده ۴۱ ساله است که لاجرم باید سر باز میکرد. تردید و ترسی که در جان جنایتکاران افتاده است بی‌دلیل نیست. این سیل بنیان کن خواهد بود.زمین و زمان دارد این واقعیت را تایید می‌کند،وقت دلیری مظلومان است و آنان طرف پیروز تاریخند.

در همین زمینه

فضای ارعاب در جامعه ایران ؛ پاسخ به کدامین نیاز ؟

اعتراف به شکست فیلترینگ فضای مجازی در ایران

تجمع اعتراضی اهالی شهر سوزا و روستای مسن جزیره قشم به واگذاری ساحل

تجمع اعتراضی اهالی شهر سوزا و روستای مسن جزیره قشم

رژیم ورشکسته و وامانده برای تامین هزینه‌های خود هر روز ترفند جدیدی برای غارت و چپاول سرمایه‌های ملی میهن‌مان بکار می‌برد، در اقدام میهن برباد ده جدید ساحل شهر سوزا و روستای مسن در جزیره قشم را به یک شرکت خصوصی واگذار کرده است. روز جمعه ۱۳تیر مردم شهر سوزا و روستای مسن در اعتراض به این اقدام رژیم زنجیره انسانی تشکیل دادند.

آنها شعار می‌داند: سواحل حق مسلم ماست و ساحل فروختنی نیست.

روح‌الله کرمی یک کارگزار نظام در مدیریت شهرسازی و معماری سازمان‌ منطقه آزاد قشم در رابطه با این واگذاری اظهار داشت: در این واگذاری که بین شهر سوزا و روستا مِسن انجام شده، فاصله ۶۰ متر حریم دریا رعایت شده و تجاوزی به دریا و ساحل صورت نمی‌گیرد و هیچ محدودیتی برای دسترسی به ساحل ایجاد نخواهد کرد.

تجمع اعتراضی اهالی شهر سوزا و روستای مسن جزیره قشم به واگذاری ساحل
عکس ازساحل منطقه آزاد قشم

تجمع کارگران شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری استان فارس در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی

تجمع کارگران شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری استان فارس در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی

هم‌زمان با افتتاح سایت تصفیه‌خانه شماره دو شیراز، جمعی از کارگران شرکت بهره‌برداری و نگهداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی استان فارس، نسبت به بلاتکلیفی معیشتی و شغلی خود، پس از واگذاری به بخش خصوصی، دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع اعتراضی کارگران و کارکنان شرکت بهره‌برداری و نگهداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی استان فارس، روز پنجشنبه ۱۲ تیر ماه ۹۹، در مقابل درب ورودی این تصفیه‌خانه صورت گرفت.

محمد جعفری، عضو شورای کار که در این تجمع حضور داشت، به خبرگزاری فارس گفت: «شرکت ما در ابتدا دولتی بود، اما با وجود عدم رعایت اصل ۴۴ به شرکت خصوصی تبدیل شد و شرکت ما توانمندسازی که نشده هیچ، به ورطه نابودی کشیده شده است.»

وی افزود: «به دلیل مدیریت نامطلوب آبفای استان، شرکت بزرگ ما با ۲۳۰ کارگر به این حال و روز افتاده است، بسیاری از خانواده‌های کارگران به دلیل مشکلات مالی از هم‌ پاشیده‌اند و همکاران ما در این شرکت ۳۱ ماه حقوق، پاداش و عیدی عقب‌افتاده دارند.»

وی ادامه داد: «تاکنون چندین نوبت اعتراض داشته‌ایم؛ اما پس از جلساتی که برگزارشده، آب منطقه‌ای به مصوبات جلسات عمل‌ نکرده است.»

در جریان افتتاحیه پروژه‌های وزارت نیرو که به صورت ویدئو کنفرانس از طرف روحانی و با حضور استاندار فارس، معاون وزیر نیرو و نمایندگان شیراز در مجلس، برگزار شد، اجازه ورود به تعدادی از خبرنگاران رسانه‌ها که پیش از این از طرف روابط عمومی آبفا و استانداری فارس دعوت شده بودند، داده نشد و تنها به دو خبرنگار اجازه ورود به جلسه داده شد.

تابلوی نصب شده توسط کارگران معترض

خبرنگاران با خودروی استانداری پس از چک کامل حفاظت فیزیکی آبفای فارس وارد تصفیه‌خانه شدند؛ اما جمعیت بسیاری ازجمله کارگران و کارمندان معترض و مردم امکان حضور در محوطه سایت تصفیه‌خانه را نداشتند.

اعتراض کارگران کشت و صنعت کارون نسبت به عدم اجرای قانون مشاغل سخت و زیان‌آور

سید حشمت‌الله موسوی، مدیرعامل تعاونی سهام‌داران این شرکت نیز به خبرنگار فارس گفت: «هدف از اصل ۴۴ تبدیل یک شرکت دولتی به شرکت خصوصی نبوده که درنهایت منجر به انحلال آن نیز شود؛ در سال ۹۰ زیان انباشته شرکت برابر ۴۰۰ میلیون تومان بوده که پس از انعقاد قراردادهای غیرمنطقی آب منطقه‌ای، در سال ۹۶ این رقم ۲۰ برابر و معادل ۸ میلیارد تومان رسیده و حال گفته‌اند خصوصی شدید.»

وی افزود: «صحبت ما این است که برای خصوصی‌سازی نه ‌تنها مشکلات مالی ما حل‌نشده، بلکه رقم آن ۲۰ برابر نیز شده است و ۲۳ ماه حقوق عقب‌افتاد داریم و از زمانی که شرکت خصوصی شده، رنگ پاداش و عیدی را هیچ‌کس ندیده است.»

خبر های کوتاه از شهرهای میهن؛ چهارشنبه ۲۶ مهرماه + مجموعه عکس

رضا رمضانی، توسط نیروهای امنیتی در اسلام آباد غرب بازداشت شد

شب سه شنبه ۱۰ تیرماه، رضا رمضانی، شهروند ساکن شهرستان اسلام آباد غرب واقع در استان کرمانشاه، توسط نیروهای سرکوبگر امنیتی در این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

نیروی سرکوبگر اطلاعات سپاه، رضا رمضانی، را در منزل شخصی خود در شهرستان اسلام آباد غرب بازداشت کردند.

یک منبع مطلع گفت: «آقای رضا رمضانی، شب سه‌شنبه توسط نیروهای اطلاعات سپاه در منزل خود بازداشت شد. ماموران در زمان بازداشت دلیل بازداشت و اتهام وی را توهین به مقدسات عنوان کرده‌اند.

لازم به ذکر است که روز گذشته دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اسلام آباد غرب از بازداشت یک شهروند که وی را “سرشبکه اصلی جریان ضد دین مقدس اسلام و فرقه انحرافات دینی مذهبی” خوانده است توسط ماموران اطلاعات سپاه خبر داد.

گفته میشود بازداشت این شهروند به دلیل فعالیت در فضای مجازی صورت گرفته است.

قابل ذکر در ادامه بازداشت رضا رمضانی، توسط نیروهای امنیتی ملایری، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اسلام آباد غرب بدون اشاره در دام هویت و وضعیت کنونی وی و با اشاره به اینکه شهروند بازداشت شده به مقامات قضایی تحویل داده شده، اتهامات مطروحه علیه وی را “توهین به مقدسات” و “تبلیغ علیه نظام” عنوان کرد.تا زمان تنظیم این گزارش از محل نگهداری این شهروند اطلاعی در دست نیست.

لازم به ذکر است که روز گذشته دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اسلام آباد غرب از بازداشت یک شهروند که وی را “سرشبکه اصلی جریان ضد دین مقدس اسلام و فرقه انحرافات دینی مذهبی” خوانده است توسط ماموران اطلاعات سپاه خبر داد.

تا زمان تنظیم این گزارش از محل نگهداری این شهروند اطلاعی در دست نیست.

آتنا  دائمی، فعال مخالف اعدام از آذر ماه سال ۱۳۹۵ زندانی است
آتنا دائمی زندانی سیاسی زن در زندان ورجک

آتنا  دائمی، فعال مخالف اعدام از آذر ماه سال ۱۳۹۵ زندانی است، در حالی که یک روز را هم نباید در زندان سپری می‌کرد.

رفتار بی‌رحمانه مقامات ایران با آتنا دائمی نمونه‌ای تلخ از سرکوب افرادی است که برای ایرانی عاری از بی‌عدالتی تلاش می‌کنند.

لطفا دادخواست زیر را امضا کنید و به اشتراک بگذارید؛ اقدام شما موثر است

سیما لاری، در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۸ نفر فوت کردند

سیما لاری، روز پنجشنبه ۱۲ تیرماه در یک فقره لاپوشانی و پنهانکاری ولایی گفت: تاکنون ۲۳۲ هزار و ۸۶۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۴۸ نفر در ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۱ هزار و ۱۰۶ نفر رسید.

سیما لاری، در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۸ نفر فوت کردند افزود؛ از دیروز تا امروز ۱۲ تیرماه و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۶۵۲ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۵۹۵ مورد بستری شدند. با این حساب مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۲۳۲ هزار و ۸۶۳ نفر رسید.

این در حالی است که معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر روز پنجشنبه ۱۲تیرماه، گفت؛ سه شهرستان استان در وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا و سه شهرستان دیگر در مرحله هشدار قرار دارند. شرایط در شهرستان‌هایی که وضعیت قرمز و هشدار دارند پایدار است زیرا تقسیم‌بندی و نشانه‌گذاری این شهرستان‌ها بر اساس موارد بستری است که روزانه در حال تغییر است. 

سعید کشمیری، دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر نیز خبر داد؛ در حال حاضر ۲۸۳ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان های استان بوشهر بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از فوت ۶ مورد دیگر در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: متأسفانه آمار موارد فوت شده بر اثر کرونا در استان بوشهر به عدد ۹۵ رسید.

وی همچنین افزود؛ کادر پزشکی پرستاری در حال خسته شدن هستند و بخش های مختلف به ویژه بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بوشهر در حال پر شدن است. 

یکی از کادرهای درمانی همدان در خصوص وضعیت بیمارستان سینای همدان در پنجشنبه طی گزارشی گفت؛ اوضاع از قبل هم بدتر است. جوان‌هایی که بدون هیچگونه بیماری زمینه‌ای، حالشون وخیم است. وی گفت، یک مرد۴۱ ساله بدون بیماری زمینه‌ای فوت کرد، الان هم یک فرد ۴۲ساله وضع‌اش وخیم است.

در عین حال، پرویز قزلباش،رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۴۷ نفر به تعداد افراد مبتلا به کرونا در استان زنجان افزوده شده است، گفت؛ در مجموع تاکنون تست کرونای یک هزار و ۷۳۹ نفر در استان بر اساس یافته های آزمایشگاهی مثبت اعلام شده است. از آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۸۵ نفر در استان جان خود را از دست داده‌اند.

محمد مورخ، رئیس بیمارستان ابوالفضل، میناب از ابتلای ۷۲ نفر از پرسنل این مجموعه درمانی به کرونا خبر داد و گفت؛ با توجه به حجم بالای مراجعه کنندگان و مبتلایان به کرونا تعداد بیماران از تعداد تخت های درمانی پیشی گرفته و عملا مجبور هستیم از تخت‌های درمانی دیگر بخش‌ها برای مداوای این بیماران استفاده کنیم.

How to promote your business

this is a clock

When you need your company to

have a new website or if you venture on updating your old webpage with a new look and functionality, the choices are versatile. Assuming that you will go the easy way and choose a theme for your WordPress website, the overall number of characteristics that you will need to keep in mind narrows down significantly.

When you need your company to have a new website or if you venture on updating your old webpage with a new look and functionality, the choices are versatile. Assuming that you will go the easy way and choose a theme for your WordPress website, the overall number of characteristics that you will need to keep in mind narrows down significantly.

I’ll book a meeting so we can solution this before the sprint is over anti-pattern and productize, so draw a line in the sand. Anti-pattern globalize blue money. Deliverables market-facing. Shotgun approach Bob called an all-hands this afternoon. We don’t want to boil the ocean. Low-hanging fruit not a hill to die on we need to future-proof this, nor if you want to motivate these clowns, try less carrot and more stick red flag.

With such a wide range of choices at hand, we strongly advise you to stick to the WordPress Theme that is based on your business’ or a closely related field. When you need your company to have a new website or if you venture on updating your old webpage with a new look and functionality, the choices are versatile. Assuming that you will go the easy way and choose a theme for your WordPress website, the overall number of characteristics that you will need to keep in mind narrows down significantly. Often searching out the graphical symmetry in chaos, while still maintaining the personality and emotion of the subject.

When you need your company to have a new website or if you venture on updating your old webpage with a new look and functionality, the choices are versatile. Assuming that you will go the easy way and choose a theme for your WordPress website, the overall number of characteristics that you will need to keep in mind narrows down significantly.

Step 1 : Analyze

UX. Loop back enough to wash your face on-brand but completeley fresh, we don’t want to boil the ocean. Can you send me an invite? one-sheet. Digital literacy to be inspired is to become creative, innovative and energized we want this philosophy to trickle down to all our stakeholders but tbrand terrorists. Quick win viral engagement cross-pollination we need to leverage our synergies, and thinking outside the box.


«باند مخوف فعال در قوه قضاییه»

به‌رغم این‌که خامنه‌ای آمد و بساط نمایش مبارزه با فساد را جمع کرد، اما جنگ گرگها هم‌چنان ادامه دارد.

روز دوشنبه ۹تیر آخوند ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس ارتجاع در مصاحبه‌یی با یکی از رسانه‌های حکومتی گفت: «یکی از گمانه‌های مطرح دربارهٔ قتل قاضی منصوری، وجود باند مخوف فعال در قوه قضاییه برای حذف فردی است که ممکن بوده حاوی اطلاعاتی باشد».