ایران-انتخاب خانم زهرا مریخی به عنوان مسول اول سازمان مجاهدین خلق در پنجاه و دومین سالگرد تاسیس سازمان

0
951
انتخاب خانم زهرا مریخی به عنوان مسول اول سازمان مجاهدین خلق در پنجاه و دومین سالگرد تاسیس سازمان

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۶/۱۷-سازمان مجاهدین خلق ایران در رابطه با انتخاب خانم زهرا مریخی به عنوان مسول اول در اجتماع بزرگ مجاهدین در سالگرد پنجاه و دمین سال تاسیس نوشت:
در آغاز پنجاه و سومین سال حیاتش، خواهرمجاهد زهرا مریخی را به اتفاق آراء به‌عنوان مسئول اول جدید انتخاب کرد.این اجتماع بزرگ خود که همزمان در تیرانا، برلین، پاریس، زوریخ، استکهلم و لندن برگزار شد، به‌ریاست خواهر مجاهد زهره اخیانی برگزار شد که به مدت 6سال از شهریور ۱۳۹۰تا شهریور ۱۳۹۶در موضع مسئول اول سازمان قرار داشت. مسئول اول سازمان برای یک دوره ۲ساله قابل تمدید انتخاب می‌شود.
طبق آیین‌نامه داخلی، مسئول اول سازمان در سه شور انتخاب می‌شود. در شور اول از اعضای شورای مرکزی و در شور دوم از مسئولان و کادرها در بخشهای مختلف به‌طور مخفی رأی‌گیری می‌شود. در شور سوم، همه مجاهدین در اجتماع سراسری به‌طور علنی با بلند کردن دست رأی می‌دهند.
در شور اول در ۲۹مرداد، خواهر مجاهد زهرا مریخی ۸۶درصد آرای شورای مرکزی را به دست آورد. شورای مرکزی ۱۲کاندیدا داشت که ۴نفر اول برای مرحله بعد معرفی شدند.
در شور دوم که روز ۱۲شهریور ۹۶ در ۱۰مرکز رأی‌گیری برگزار شد خواهر مجاهد زهرا مریخی ۸۴درصد آرا را کسب کرد.
در مرحله نهایی در شور سوم در رأی‌گیری علنی در اجتماع سراسری، خواهر مجاهد زهرا مریخی به اتفاق آراء به‌عنوان مسئول اول سازمان مجاهدین خلق ایران انتخاب شد.
خواهر مجاهد زهرا مریخی متولد ۱۳۳۸ در قائمشهر در شمال ایران، از نوجوانی در جریان انقلاب مردم ایران علیه دیکتاتوری شاه با مجاهدین آشنا شد. در هجده سالگی به انجمن هوادار مجاهدین در شهر خود پیوست و در شهرهای بابل و آمل فعالیت می‌کرد. او چند بار به‌خاطر فعالیت هایش توسط ساواک احضار و بازجویی شد.
خواهر مجاهد زهرا مریخی پس از پیروزی قیام به جنبش ملی مجاهدین در قائمشهر پیوست و مسئولیت بخش زنان را به‌عهده گرفت. پس از اعلام ممنوعیت مجاهدین توسط خمینی در تیر ۱۳۵۹به هیأت تحریریه نشریه مجاهد در استان مازندران به نام طلاونگ منتقل شد. پس از شروع مقاومت سراسری در ۳۰خرداد ۱۳۶۰ به تهران رفت و مسئولیت سرپل شاخه جنگل سازمان را به‌عهده گرفت. متعاقباً بر اثر دستگیریها و ضربات دشمن در تهران و جنگل، ارتباطات او به مدت ۲سال قطع شد و در اختفاء کامل به‌سر می‌برد. نهایتاً در سال ۱۳۶۳ به پایگاههای مجاهدین در منطقه مرزی ایران و عراق رفت و از آنجا به پاریس منتقل شد. در سال ۱۳۶۴ در شورای مرکزی مجاهدین قرار گرفت و پس از تأسیس ارتش آزادیبخش ملی ایران به قرارگاه اشرف رفت و در عملیات بزرگ فروغ جاویدان شرکت داشت. برادر کوچکتر او مجاهد خلق علی مریخی از شهیدان عملیات آفتاب است.
خواهر مجاهد زهرا مریخی مدتی مسئول تشکیلات مجاهدین در کشورهای اسکاندیناوی و آلمان بود. او از مهر ۱۳۷۰ به‌عنوان عضو هیأت اجرایی سازمان، مسئولیت ستاد تبلیغات مجاهدین شامل رادیو صدای مجاهد، سیمای مقاومت و نشریه مجاهد را به‌عهده گرفت. در سال ۱۳۷۱ به عضویت شورای ملی مقاومت در آمد و در سال ۱۳۷۲به‌عنوان مسئول کمیسیون تبلیغات شورا معرفی شد.
وی از سال ۱۳۸۲ تاکنون هماهنگ‌کننده دفاتر رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت و همزمان از همردیفان مسئول اول مجاهدین و از سال ۱۳۹۳ نایب‌رئیس شورای مرکزی سازمان بوده است.
خواهر مجاهد زهرا مریخی پس از انتخاب به‌عنوان مسئول اول، با دست گذاشتن بر قرآن مجید و ادای احترام به پرچم ایران و آرم سازمان مجاهدین خلق ایران، سوگند خورد به تعهدات سنگین امانت و مسئولیتی که جمع مجاهدین برعهده وی گذاشته‌اند در همه حال پایبند باشد و تمام توانایی خود و سازمان مجاهدین را که با صف بی‌انتهای شهیدان و رزم‌آورانش گنجینه ملی ایرانیان محسوب می‌شود، برای آزادی ایران و برای سرفرازی مجاهدین در برابر مردم و تاریخ ایران، به‌کار بگیرد. او سازمان مجاهدین را «سرخ‌ترین و خونین‌ترین در عین‌حال زیباترین و پرافتخارترین نام در تاریخ ایران» خواند و آن را «یک دانشگاه بزرگ از مناسبات انسانی، جامعه‌ای با بالاترین عواطف، دردمندی و مسئولیت‌پذیری سیاسی و اجتماعی» توصیف کرد. سازمانی که «تاریخچه‌اش با فدا و رنج و خون تنیده شده و در شکنجه‌گاهها و زندانها و رزمگاههای گوناگون، بن‌بستها را با فدای بیکران و صداقت راهبران آرمانی‌اش مسعود و مریم رجوی درهم‌شکسته است. از این‌رو مفت خوردن، بی‌هزینگی، سیاست پیشگی، نان به نرخ روز خوردن، دست در جیب خلق کردن، و غیرمسئول بودن در این سازمان جایی نداشته و ندارد و مجاهد خلق جز به آزادی خلق و میهنش نمی‌اندیشد».
او با قدردانی از خواهر مجاهد زهره اخیانی مسئول اول سازمان و خواهر مجاهد مژگان پارسایی جانشین فرمانده ارتش آزادی‌بخش، مجاهدت ۱۴ساله آنان و دیگر مسئولان مجاهدین در خونین‌ترین و خطرناکترین سالها در اشرف و لیبرتی را بی‌همتا و ماندگار و تاریخی خواند.
خواهر مجاهد زهرا مریخی افزود: ۳۲سال پس از « انقلاب مریم» به‌ویژه در امر رهایی زنان رودرروی آخوندهای مرتجع و زن‌ستیز، اکنون سازمان مجاهدین خلق ایران، ۱۸همردیف مسئول اول (شامل ۷مسئول اول پیشین) و یک شورای مرکزی با هزار زن قهرمان به‌عنوان کاندیدای آزمایشی دارد که نشانه اقتدار و استحکام و ماندگاری و پیروزمندی است. او خواهران مجاهد نرگس عضدانلو، ربیعه مفیدی، نسرین مسیح را به‌عنوان معاونان جدید مسئول اول، افزوده بر معاونان پیشین، معرفی کرد.
وی هم‌چنین یادآوری کرد، خواهران مجاهد بدری پورطباخ، منیژه کریمی، مینا رضایی و مهناز کرمی از این پیش‌تر در شمار همردیفان مسئول اول قرار گرفته بودند.
در گردهمایی بزرگ مجاهدین، خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت برای دوران انتقال حاکمیت به مردم ایران با تبریک به‌مناسبت انتخاب خواهر مجاهد زهرا مریخی در موضع مسئول اول سازمان مجاهدین خلق ایران، گفت: این یک انتخاب درخشان، در اوج دموکراتیسم و انسجام و شکوفایی در جنگ هزار اشرف در راستای سرنگونی فاشیسم دینی است که در درون مجاهدین میراث حنیف و آرمان مسعود را به اوج می‌رساند و در عرصه اجتماعی و سیاسی، درهم شکستن طلسم ارتجاع و اختناق را نوید می‌دهد.
سازمان مجاهدین خلق ایران
۱۵شهریور ۱۳۹۶ (۶سپتامبر ۲۰۱۷)

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید