‍ ونگوگ نقاش وهنرمندبزرگ هلندی _فرانسوی نقاش سبک پساامپرسیونیسم

0
827
هنرمند بزرگ هلندی
وان گوگ نقاش و هنرمند بزرگ هلندی _فرانسوی نقاش سبک پسا امپرسیونیسم

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۵/۷-‍ وان گوگ نقاش و هنرمند بزرگ هلندی _فرانسوی نقاش سبک پسا امپرسیونیسم

۲۹ژوئیه ۱۸۹۰ – ۷مرداد۱۲۶۹ :وینسنت وان گو گVincent Van Gogh» نقاش و هنرمند بزرگ هلندی فرانسوی روز ۹ ژوئیه ۱۸۹۰ در فرانسه درگذشت .
تابلوهای او در حال حاضر هرکدام دهها میلیون دلار خرید و فروش می شود و ازجمله، یکی از آنها در یک حراج ۸۲ میلیون دلاری به فروش رفت.

➖ ونسان در سال ۱۸۵۳ در هلند به دنیا آمده بود.خرید و فروش کارهای هنری در میان خانواده و فامیل وان گوگ ارثی بود و او نیز وارد همین حرفه شد.
ونسان ون گوگ فعالیت هنری خود را به عنوان طراح و نقاش از سال ۱۸۸۰ و در سن ۲۷ سالگی شروع کرد. وی پس از مواجهه با آثار ژان فرانسوا میله عمیقاً تحت تأثیر نقاشی‌های او و پیام اجتماعی آن‌ها قرار گرفت و در همین زمان بود که طراحی را به‌صورت جدی و حرفه‌ای شروع کرد.

او از آنجاکه در سن ۳۷ سالگی درگذشت، در واقع تمام آثارش را در ۱۰ سال آخر عمر خویش آفرید که شامل بیش از ۹۰۰ نقاشی، بیش از ۱۱۰۰ طراحی و ۱۰ چاپ
می‌باشد. برخی از مشهورترین آن‌ها در ۲ سال پایانی عمرش کشیده شده‌اند.

او تنها در ۲ ماه پایانی عمرش ۹۰ نقاشی برجای گذاشت.

بر اساس تصور عامه مردم وی خودکشی کرده‌است ولی بر اساس تحقیقات صورت گرفته، مرگ وی در اثر شلیک گلوله از یک تفنگ معیوب توسط دو نوجوان مست صورت گرفته‌است و وی بعداً تصمیم گرفت که برای حفاظت از آنها، مسئولیت واقعه را بر عهده بگیرد. محققان معتقدند که گلوله با زاویه به قسمت فوقانی شکم ون گوگ اصابت کرده و نه بطور مستقیم. در حالی که در صورت خودکشی انتظار می‌رود گلوله به‌طور مستقیم به فرد اصابت کند..

 ونسان آخرین احساسش را به برادر خود، که قبل از مرگش بر بالین وی آمده بود، این‌گونه بیان کرد: «غم برای همیشه باقی خواهد ماند». شش ماه بعد تئو نیز درگذشت.
محققان بر اساس شواهد و نامه‌های بدست‌آمده معتقدند که ون‌گوگ نیت خودکشی نداشته اما زمانی که با مرگ یا خطر آن مواجه شد، خود را تسلیم مرگ کرده‌است.

تابلوی «شب پر ستاره» اثر «ونسان ونگوگ»
این نقاشی به سبک پساامپرسیونیسم کشیده شده است. ترکیبگری، مجزاگری و نودریافتگری از جمله سبکهای این جنبش می‌باشد.

سبک پسا امپرسیونیسم
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید