۷۷۰ تن از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس نامه ای اعتراض آمیز برای رئیس دانشگاه نوشتند

0
764
دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس
۷۷۰ تن از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس نامه ای اعتراض آمیز برای رئیس دانشگاه نوشتند

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۷/۲۱-۷۷۰ تن از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس نامه ای اعتراض آمیز برای رئیس دانشگاه نوشتند

۷۷۰ تن از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس نامه ای اعتراض آمیز برای رئیس دانشگاه نوشتند
بیش از ۷۷۰ تن از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس، به مواردی متعدد در زمینه‌ی ارائه ی خدمات معترض هستند که در زیر به برخی از آنها اشاره شده است:

-کاهش سرعت و پهنای باند اینترنت و قطعیهای پیاپی که برای بسیاری از دانشجویان به معضلی بزرگ تبدیل شده و ادامه‌ی کار بسیاری از دانشجویان را با مشکل مواجه ساخته است. مسئولین مربوطه نیز از پیگیری جدی این قضیه، سرباز می‌زنند.

-فرسودگی و از رده خارج بودن تعدادی از وسایل مهم آزمایشگاهی و پژوهشی که ادامه‌ی کار دانشجویان به آنها وابسته است، و عدم پیگیریهای لازم توسط دانشگاه برای رفع مشکل دستگاه‌ها، در مواقعی که لازم است تعمیرات اساسی و جدی روی آن‌ها انجام شود.

-عدم وجود منطق در تخصیص بودجه برای رشته‌های مختلف و نیز عدم افزایش بودجه‌ی پایان نامه با وجود افزایش قیمت دلار.

تعطیلی خوابگاه‌های متاهلی و عدم تعهد به اعطای خوابگاه به دانشجویان متاهل با وجود هزینههای بالای اسکان در شهر تهران.
-تعطیلی تعداد زیادی از خوابگاه‌های دانشجویی و متراکم کردن خوابگاه‌ها و حتی عدم واگذاری خوابگاه به دانشجویان جدیدالورود روزانه (تحت عنوان روزانه‌ی فاقد خوابگاه)

-وجود خوابگاه‌هایی قدیمی با تجهیزات فرسوده و اتاق‌های بسیار کوچک بخصوص در بخش خواهران، و نیز ضعیف بودن ارائه‌ی خدمات بهداشتی و نظافتی در این خوابگاهها.

-کاهش محسوس کیفیت غذاها با وجود افزایش قیمت آن.

-تحویل دیرهنگام امکانات خوابگاهی به دانشجویان ورودی جدید مانند واگذاری خوابگاه کوثر در میانه‌ی مهرماه علیرغم آغاز رسمی سال تحصیلی از ۳۱ شهریورماه.

-زودهنگام بودن ساعت بسته شدن خوابگاه‌ها در تعداد زیادی از خوابگاهها در حالیکه می‌تواند مانند خوابگاه‌های دیگر به ساعت 12 شب تغییر زمان یابد.
-عدم تخصیص سنوات تحصیلی به دانشجویان، بدون درنظر گرفتن رشته‌ی تحصیلی آن ها و تفاوت حجم فعالیتهای علمی و آزمایشگاهی رشته‌های مختلف دانشگاهی با یکدیگر به لحاظ زمانبر بودن انجام آزمایشها و نیاز به تست‌های خاص.

-عدم تخصیص وام‌های دانشجویی به دانشجویان دکترا در موعد مقرر، چنان که وام درخواستی این دانشجویان در تابستان، هنوز به حساب آنها واریز نگردیده اما بدهی آن درسامانه‌ی گلستان لحاظ شده است.

-در نظر نگرفتن وعده‌های صبحانه و شام برای دانشجویان ورودی جدید روزانه‌‌ی فاقد خوابگاه.
-برخوردهای ناشایست برخی کارمندان با دانشجویان و نادیده گرفتن شأن آنان، بخصوص در بخش‌های زیرمجموعه‌ی مدیریت امور دانشجویی دانشگاه.
-ناکافی بودن تعداد سرویسهای رفت و برگشت به دانشگاه و نیز عدم وجود سرویسهای رفت و برگشت در روزهای تعطیل.
-درنظر گرفتن آبدارخانه‌ها بخصوص در کتابخانه مرکزی، صرفا برای استفاده‌ی کارمندان و عدم اجازه به دانشجو برای شستن لیوان و فلاسک خود، که این کار دانشجو را مجبور به استفاده از سرویسهای بهداشتی برای شستن ظروف خود میکند.

-اجاره‌ی سالن‌های همایش، ورزشی و استخر دانشگاه به سازمان‌های خارج از دانشگاه جهت درآمدزایی به قیمت عدم برخورداری کافی دانشجویان از این امکانات.

درپایان دانشجویان اعلام کرده انداین آخرین مکاتبه آنان خواهد بود و ادامه این روند امواج نارضایتی دانشجویان را به همراه خواهد داشتو مسئولیت هراتفاقی برعهده مسئولان دانشگاه می باشد.

دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو

نظر بدهید