۷۵درصد دانشگاهیان وفارغ التحصیلان کشور بیکارند

0
636
دانشگاهیان وفارغ التحصیلان کشور بیکارند
۷۵درصد دانشگاهیان وفارغ التحصیلان کشور بیکارند

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۲/۱۶-۷۵درصد دانشگاهیان وفارغ التحصیلان کشور بیکارند

در حال حاضر ۷۵ درصد بیکاران کشور فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستند و در کشور ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار بیکار داریم، هر سال یک میلیون به این تعداد افزوده می‌شود، در حالی که در دنیا اشتغال‌ خوبی به واسطه ایده‌پروری‌های نو و جدید ایجاد شده است .

جملات فوق را بهزاد سلطانی ؛رئیس هیئت مدیره صندوق نوآوری و شکوفایی درنشست خبری با خبرنگاران می گوید.
سلطانی در ادامه اضافه کرد :
امروز فناوری در ایران و جهان یک اقتدار بوده و باید سمت اقتدار فناورانه و حرکت در مسیر تجارت‌های علمی گام برداریم، افزود: اگر بخواهیم کشور در حوزه اقتصاد علمی رشد یابد باید به سمت رشد و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان که محور مرکزی اقتصاد مقاومتی بوده است حرکت کنیم.
اما واقعیت بیکاری دانشگاهیان و فارغ التحصیلان در ایران چیست ؟
بیکاری و بلاتکلیفی دانشگاهیان وفارغ التحصیلان از ابر چالشهای این نظام است .
بحران بیکار بقدری گسترده شده است که ؛ رسانه های حکومتی نیز مجبور به اذعان هستند ؛ دراین زمینه به گزارشاتی که نشریات حکومتی درج کرده اند می پردازیم:
خبرگزاری تسنیم :
مهم‌ترین معضل فعلی کشور در بخش اشتغال و بازار کار؛ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی است که عموماً پس از فراغت از تحصیل و آماده شدن برای ورود به عرصه کار و تولید با مشکلات جدی مواجه می‌شوند. روندی که با وضع فعلی رو به افزایش است، و پیش‌بینی شده، از ۴۲ درصد به ۵۰ درصد خواهد رسید.
خبرگزاری تابناک:
بیشترین بیکاران در رشته های کامپیوتر، صنعت و فناوری، معماری و ساختمان، محیط زیست، کشاورزی، جنگلداری و شیلات هستند. به عقیده کارشناسان، نگاه کسب درآمد دانشگاه ها از پذیرش دانشجو و فرار از پذیرش هرگونه مسئولیت درباره اشتغال و پس از تحصیلات دانشگاهی افراد باعث شده تا امروز دست کم یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از خروجی دانشگاه ها تجربه تلخ بیکاری را بچشند.
خبرگزاری ایسنا :
جدیدترین گزارش مرکز آمار ایران حاکی است که بیشترین میزان بیکاری در میان جمعیت فارغ التحصیل و در حال تحصیل سال ۹۳، مربوط به رشته‌های مهندسی و پس از آن رشته‌های بازرگانی و معماری بوده است و دانش آموختگان این رشته‌ها در صف اول بیکاران قرار دارند.
واقعیت این است که :
در سایه حاکمیت غارت و چپاول ؛ در حالی‌که فقر در تمامی زوایای زندگی مردم نفوذ کرده و رژیم غرق در بحران هر روز در گرداب عمیق‌تری از معضلات اجتماعی فرو می‌برد، بحران بیکاری تا آنجا رشد و نمو پیدا کرده است که
سران حکومت ازآن به نام ابر چالش نظام نام می برند
بنابراین تنها عامل بیکاری جوانان ودانشجویان وتحصیلکردگان اختلاس ها ؛ چپاولها ؛ نورچشمی ها ؛‌تبعیض های حاکم برایران است .
برای رهایی از معضل وچالش عظیم طرح نو همانا براندازی و برپایی حکومتی با آرا همه مردم است.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید