۷سال حبس برای پریسا رفیعی دانشجوی هنرهای زیبای دانشگاه تهران

0
999
دانشجوی هنرهای زیبای دانشگاه تهران
۷سال حبس برای پریسا رفیعی دانشجوی هنرهای زیبای دانشگاه تهران

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۶/۴-۷سال حبس برای پریسا رفیعی دانشجوی هنرهای زیبای دانشگاه تهران 

پریسا رفیعی دانشجوی دانشگاه تهران در رشته هنرهای زیبا به اتهام تبانی علیه نظام به ۷سال حبس محکوم شد.
پریسا که ۲۱ ساله می باشد از اعضای شورای صنفی دانشگاه تهران بود این دانشجو درتاریخ اسفند ۹۶ توسط نیروهای سرکوبگر اطلاعات بازداشت شد.
وکیل پریسا رفیعی دانشجوی دانشگاه هنرهای زیبای دانشگاه تهران گفت:«به نظر من هیچ دلیل منطقی و محکمه پسندی که دلالت قطعی بر وقوع جرمی از سوی ایشان داشته باشد در پرونده وجود ندارد و آنچه به عنوان اتهام به وی تفهیم شده است همگی اعمال و رفتارهای عادی و در چارچوب قانون و حقوق مصرحه ملت در قانون اساسی و حقوق شهروندی برای همه شهروندان بخصوص یک فعال صنفی دانشجویی است».
یکی از مواد اتهامی موکل اعتراضات صنفی دانشجویی در داخل محوطه خوابگاهی کوی دانشگاه تهران به تغییر ساعت محدودیت رفت و آمد و بسته شدن درب‌های خوابگاه بوده چون با ساعت کلاس‌ها هماهنگی نداشته است و یا شرکت وی در تظاهرات دانشجویی ۱۶ آذر مقابل دانشگاه تهران که تمام شعارهای آن خواسته‌های صنفی بوده است».

وکیل پریسا گفت: «امیدواربودم با توضیحات مفصلی که در دادگاه داده شد حکم برائت صادر می شد».
بیشتربدانیم:

پریسارفیعی فعال صنفی و دانشجوی هنرهای زیبای دانشگاه تهران عصر روز ۶ اسفند ۹۶ در مقابل در قدس دانشگاه توسط مامورین امنیتی بازداشت شد!

پدر پریسا رفیعی، فعال دانشجویی اهل زنجان که در روز ۶ اسفند ماه سال جاری در مقابل درب قدس دانشگاه تهران از سوی ماموران امنیتی بازداشت شده بود می گوید: “حقوق دخترش به دلیل عدم همکاری با ماموران امنیتی نادیده گرفته شده است.”

برای پریسا رفیعی دانشجوی دانشگاه هنرهای زیبای دانشگاه تهران ۳۰۰میلیون وثیقه صادرشد

در اعتراضات دیماه طبق گفته مسئولین جمهوری اسلامی بیش از ۱۳۰ دانشجو دستگیر شدند .

همچنین ؛ بازداشت گسترده دانشجوبان عضو شورا های صنفی دانشگاه تهران در پی «اعتراضات دیماه» پس از اتمام جلسه مشترک فعالان دانشجویی با رئیس زندان در خصوص دانشجویان بازداشت شده وقایع اخیر صورت گرفت.

دانشجوی هنرهای زیبای دانشگاه تهران

۷سال حبس برای پریسا رفیعی دانشجوی هنرهای زیبای دانشگاه تهران
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید