۶۰۰تشکل دانشجویی در نامه ای به روحانی اعتراضشان را نسبت به خصوصی سازی آموزش اعلام کردند

0
556
۶۰۰تشکل دانشجویی
۶۰۰تشکل دانشجویی در نامه ای به روحانی اعتراضشان را نسبت به خصوصی سازی آموزش اعلام کردند

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۱۰/۱۸-۶۰۰تشکل دانشجویی در نامه ای به روحانی اعتراضشان را نسبت به خصوصی سازی آموزش اعلام کردند

 

۶۰۰تشکل دانشجویی در نامه ای به روحانی اعتراضشان را نسبت به خصوصی سازی آموزش اعلام کردند تشکل؛ کانون و انجمن علمی دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور درباره خصوصی‌سازی آموزش به روحانی نامه‌ای نوشتند.متاسفانه در سال‌های اخیر شاهد هستیم با برخوردهای غلط و گاه ناجوانمردانه، جایگاه حرفه‌ای معلمان و نظام تعلیم وتربیت این مرز و بوم، خواسته یا نخواسته مورد هجمه قرار گرفته و بیش از پیش تضعیف می‌شود به حدی که امروز هر فردی به خود اجازه می‌دهد در خصوص این نظام پیچیده و این شغل حرفه‌ای اظهار نظر کرده و خود را دارای صلاحیت‌های مکفی برای تصدی آن هم بداند.

امروزه علم تعلیم و تربیت از پیچیده‌ترین و تخصصی‌ترین علوم دنیاست، به نحوی که متخصصان این حوزه نیز بدون کمک از دیگر متخصصان، به خود اجازه دخل و تصرف یا ایجاد تغییرات غیر حرفه‌ای و یکباره را در نظام تعلیم و تربیت نمی‌دهند و تلاش می‌کنند در مسیر اهداف و برنامه‌های کلان این حوزه که توسط جمعی از بزرگترین دلسوزان و متخصصان این نظام نگارش شده، گام بردارند. اما واقعا برایمان جای تعجب است، چگونه صحبت‌‌‌های غیرحرفه‌ای و غیر تخصصی افرادی را که جز حساب و کتاب مادی به چیز دیگری نمی‌اندیشند، در مجلس تکرار می‌کنید؟!
آقای رئیس‌جمهور،
در همه جای جهان مرسوم است زمانی که دم از هزینه می‌شود، پیش از آن باید به بهره‌وری و نتیجه حاصل از سرمایه‌گذاری نیز توجه کرد. به راستی دوستان اقتصاددان شما این مهم را نمی‌دانند یا نمی‌خواهند بدانند؟!
راستی تفاوت‌های تربیتی به لحاظ کیفیت برای شما قابل توجه نیست؟
آیا تاکنون به پژوهش‌هایی که در این حوزه انجام شده است نگاهی انداخته‌اید؟
آیا ماجرای مدرسه غرب تهران از خاطرتان رفته است؟
آیا تدریس کل کتب درسی در دو ماه و تمسخر معلمین توسط نیروهای خرید خدمت را نشنیده‌اید؟
آموزش و تعلیم و تربیت یک علم تخصصی است که انجام آن به خصوص در مقطع ابتدایی و کلاس‌های چندپایه تنها در توان متخصصین و کارشناسان این حوزه است که با کارورزی و مجاهدت، این فنون را آموخته‌اند، اما به راستی چطور می‌خواهید نیروی متخصص این حوزه را که امروزه در کشور بسیار اندک هستند، از بخش خصوصی تامین کنید؟
این اتفاق تنها در صورتی ممکن است که هر کسی حقوق کمتری مطالبه کرد ولو با هر تخصصی، به عنوان معلم به کار گرفت.
همین مدل را نیز برای بهداشت و درمان هم بکار گیرید و اجازه دهید هرکسی با هر تخصصی از فنی و مهندسی گرفته تا فیزیک و شیمی و علوم سیاسی در حوزه سلامت مشغول به طبابت شود زیرا قطعا باتوجه به بحران بیکاری افرادی هستند که با یک دهم هزینه امروز، بهداشت و درمان را هم اداره می‌کنند!

براندازی وظایف دانشجویان

جناب آقای روحانی، اگر سرسوزنی خود را مدیون معلمین خود و جامعه فرهنگیان کشور می‌دانید، به آموزش و پرورش مانند یک بنگاه اقتصادی نگاه نکنید.
مدرسه بنگاه نیست
۶۰۰تشکل دانشجویی
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو

نظر بدهید