۳۷ درصد از فرزندان طبقات پایین شانس ورود به دانشگاه دارند

0
637
۳۷ درصد از فرزندان طبقات پایین شانس ورود به دانشگاه
۳۷ درصد از فرزندان طبقات پایین شانس ورود به دانشگاه را دارند

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۶/۴- ۳۷ درصد از فرزندان طبقات پایین شانس ورود به دانشگاه را دارند

ضایع شدن حقوق جوانان و سرمایه های آینده کشور
پژوهشی در زمینه امکان راه یابی به مراکز آموزش عالی نشان می دهد شانس ادامه تحصیل فرزندان دهک‌های پایین در مقطع متوسطه تنها ۳۷ درصد است.
علیرضا عبدالله زاده دریک برنامه تلویزیونی که از صدای وسیمای حکومتی پخش شد؛ می گوید:
«حدود ۷۰ درصد ورودی‌های یک دانشگاه خوب از سه دهک بالا بودند و آنها که وضعشان بهتر بود بیشتر کار پیدا کردند. این یعنی سیستم آموزشی ما نتوانسته فردی را تربیت کند که بعد از فارغ التحصیلی بتواند به سرکار برود».
وزارت رفاه اعلام کرده علت بازماندن ۵۰ درصد کودکان و نوجوانان از تحصیل، فقر و کم‌توانی (معلولیت) است. ۶ درصد نیز به سبب دوری از مدرسه از تجصیل باز می‌مانند.
اواخر اردیبهشت ماه امسال رضوان حکیم‌زاده، معاون وزیر آموزش پرورش اعلام کرد در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ حدود ۱۴۲ هزار کودک از تحصیل بازمانده‌اند.
بر اساس آماری که سال ۹۴ منتشر شد، بسیاری از کودکان بازمانده از تحصیل از استان‌های محروم کشور هستند. تنها در مهرماه سال ۹۴، یک‌میلیون و ۴۳۰ هزار دانش‌آموز شش تا ۱۸ ساله مهر گذشته به مدرسه نرفتند.
بر اساس نتایج مرکز پژوهش‌های مجلس، سه میلیون و ۲۰۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل در ایران وجود دارد.

به روشنی می توان گفت: آموزش درایران تحت حاکمیت آخوندهای غارتگر و چپاولگر؛ طبقاتی است درکشوری که تنها ۳۷ درصد ازفرزندان مردمان فقیر و بی بضاعت امکان راه یابی به مراکز آموزش عالی را دارند؛
آیا نتیجه ای جز گسترش ناهنجاریهای اجتماعی؛ افسردگی؛ اضطراب و بی آیندگی برای جوانان نخواهد داشت؟
این حق خوری ها و چپاول و غارتگری چهل ساله اما بی پاسخ نخواهد بود؛ زیرا که دانشجویان و نسل جوان در قیام سراسری دیماه ۹۶ پایه ای ترین شعار استراتژیک را سردادند که دیگه تمومه ماجرا!
با دستگیری های گسترده دانشجویان در قیام و صدور احکام ظالمانه برای آنان بخوبی دیدیم که جوانان و دانشجویان در برابر این ستمی که بر آنان رفته سکوت نخواهند کرد.

توضیح از دانشجوآنلاین:

اقتصاددانان جمعیت هر جامعه ای را به لحاظ در امد و مصرف به ده رتبه تقسیم بندی می کنند و هریک از این رتبه ها را دهک می نامند.

۳۷ درصد از فرزندان طبقات پایین شانس ورود به دانشگاه
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید