یک دانشجوی مبارز به ۱۰ سال حبس محکوم شد

0
815
یک دانشجوی مبارز به ۱۰ سال حبس محکوم شد
یک دانشجوی مبارز به ۱۰ سال حبس محکوم شد

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۱/۱۱-یک دانشجوی مبارز به ۱۰ سال حبس محکوم شد

علیرضا وارسته ۲۳ ساله دانشجوی دانشگاه «تربیت معلم کاشان» و دانشجوی اخراجی دانشگاه «تربیت معلم پردیس کرج» اهل کاشان، ۸ آبان ۱۳۹۶، در منزل شخصی پدرش بازداشت و به ۱۰ سال حبس محکوم شده است و از آن زمان تاکنون با وجود ارائه مدارک پزشکی مبنی بر بیماری و تاییدیه کمیسیون پزشکی در زندان کاشان در شرایط وخیمی به سر می‌برد.

وی پیشتر به علت فعالیت های سیاسی و ایراد سخنرانی هایی در دانشگاه تربیت معلم پردیس کرج در انتقاد به عملکرد شورای نگهبان طبق رای کمیته انضباطی دانشگاه از ادامه تحصیل در آن دانشگاه منع شد و به دانشگاه کاشان منتقل می‌شود.

وی در دادگاه انقلاب دادگستری کاشان به استناد مواد ۵۰۰، ۵۰۱ و ۵۱۴ قانون مجازات اسلامی به اتهام جاسوسی از طریق ارسال اسرار و تصمیمات راجع به سیاست های کشور به افراد غیرصالح به ۱۰ سال حبس و به لحاظ انجام فعالیت های تبلیغی به نفع گروهک مخالف نظام به ۱ سال حبس و به لحاظ توهین به خمینی و خامنه ای به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد و گفته شده است، از حضور پدر و مادر این زندانی در زمان دادگاه و کلیه مراحل بازپرسی جلوگیری کرده اند.

علیرضا وارسته بنا به گواه و تایید کمیسیون پزشکی نیاز به بستری شدن در بیمارستانی خارج از زندان را دارد به دلیل ممانعت بازپرس پرونده، از انتقال وی جلوگیری به عمل آمده است.

وکیل مدافع علیرضا وارسته، حمید رئوفی‌نیا تاکید کرد اتهامات جاسوسی که به موکل من داده اند، کاملا بی پایه و اساس است و به این حکم برای تجدید نظر، اعتراض کرده‌اند.

علیرضا یک بار ۱۸ آبان ۱۳۹۴ پس از شرکت در تجمع اعتراضی و جنبش دادخواهی روزهای دوشنبه در مقابل دفتر لاستیک دنا واقع در میدان ونک نبش خیابان گاندی؛ جهت آزادی زندانیان سیاسی، مدنی و عقیدتی و همچنین درخواست محاکمه عاملین ۳۷ سال جنایت روی داده از سوی رژیم به علت نوشتن شعاری اعتراضی علیه حملات موشکی به لیبرتی و انتقال موبایلش به شرکت کنندگان در این تجمع جهت انداختن عکس از شعار از سوی ماموران امنیتی حاضر و پس از ضرب و شتم در محل بازداشت شده بود.

یک دانشجوی مبارز به ۱۰ سال حبس محکوم شد

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید