یازدهمین سالگردکشته شدن ابراهیم لطف اللهی دانشجوی حقوق دانشگاه سنندج زیرشکنجه

0
429
یازدهمین سالگرد کشته شدن ابراهیم شکر الهی دانشجوی حقوق
یازدهمین سالگرد کشته شدن ابراهیم شکر الهی دانشجوی حقوق دانشگاه سنندج زیر شکنجه

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۱۰/۲۶-یازدهمین سالگرد کشته شدن ابراهیم لطف الهی دانشجوی حقوق دانشگاه سنندج زیر شکنجه

یازدهمین سالگرد کشته شدن ابراهیم لطف الهی دانشجوی حقوق دانشگاه سنندج زیر شکنجه
ابراهیم لطف اللهی, دانشجوی دانشگاه پیام نور سنندج در دی ماه سال ۱۳۸۶ هنگام خروج از دانشگاه شهر سنندج بازداشت شد.
اما درناباوری خبر خودکشی وی به خانواده اش داده شده و بدون حضور آنان  پیکر این دانشجو توسط وزارت اطلاعات شبانه به خاک سپرده شد.وزارت اطلاعات دروحشت از اعتراضات مردمی خانواده او را تهدید کردند که حق پخش این خبر را ندارند .خانواده این دانشجوخواستار تحقیق در مورد مرگ فرزند خود شدند اما شکنجه گران جانی پس ازدفن او قبر راهم سیمانکاری کردند.

صالح نیکبخت، وکیل خانواده، به پرسش‌های دویچه‌وله پاسخ گفته است:
این پرونده از تاریخ ۲۵/ ۱۰/ ۸۶ مطرح بوده و بعد از اینکه به خانواده آقای لطف‌اللهی اعلام کرده بودند که ایشان خودکشی کرده، این خانواده به این موضوع اعتراض کردند و مرا هم به عنوان وکیل خود معرفی کردند. من در اولین اقدام تقاضا کرده بودم که چون این مرگ حالت مشکوک دارد و خواه به صورت قتل عمد یا قتل غیرعمد باشد یا اینکه فرد در حالتی قرار گرفته باشد که مرتکب این عمل شده باشد، یعنی خودکشی کرده باشد، به هر صورت باید عامل یا عاملان آن تحت تعقیب قرار بگیرد. متاسفانه به‌رغم اینکه من چند بار لایحه نوشته بودم، بازپرس شعبه‌سوم دادسرای عمومی انقلاب سنندج با نبش قبر ایشان و معاینه مجدد جسد توسط هیاتی از پزشکان که یکی‌اش نماینده خانواده باشد، موافقت نکردند. و استدلال ایشان این بود که چون سه نفر از پزشکان قانونی این جسد را مورد معاینه قرار دادند و آن را خودکشی اعلام کردند، دیگر ضرورتی به نبش قبر نیست.

لازم به یادآوری است، مهر ماه سال ۱۳۸۶نیز، نظام شکنجه گران درایران؛ دکتر زهرا بنی یعقوب را در همدان بازداشت و به طرز مشکوکی وی را در زندان به قتل رساندند خبرگزاری فرانسه نیز این خبر را با عنوان خانواده دانشجویی که در زندان جان سپرد، خواستار تحقیق می شود مخابره کرد.پرونده مشابه دیگری نیز در مورد مرگ زهرا کاظمی، خبرنگار عکاس که هنگام بازداشت در زندان اوین به طرز مشکوکی درگذشت.

اینک یازده سال پس از کشته شدن این دانشجو زیر شکنجه هنوز زنان و مردان و دانشجویان و کارگران و تمامی مردم ایران تحت عناوین مختلف دستگیر شده ودر زندانها زیر وحشیانه ترین شکنجه ها قرار میگیرند و کسی هم پاسخگوی این جنایات نیست .
درقیام دیماه ۹۶ نیز تعدادی از بازداشت شدگان درقیام در زندان زیر شکنجه کشته شدند و نظام جانیان اعلام کرد که درزندان خودکشی کرده اند .
راه حل اما قیام وبرخاستن علیه ظلم و استبداد است.

یازدهمین سالگرد کشته شدن ابراهیم شکر الهی دانشجوی حقوق

 محصول تبهکاری نظام
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو

نظر بدهید