گزارش اعتراضات دانشجویی هفته سوم دیماه

0
717
گزارش هفته سوم دیماه
گزارش هفته سوم دیماه

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۱۰/۲۳-گزارش هفته سوم دیماه ۹۷ 

گزارش هفته سوم دیماه ۹۷
درهفته ای که گذشت اعتراضات و تجمعات درزمینه خصوصی سازی دانشکده های علوم پزشکی همچنان ادامه داشت.
دانشجویان دانشگاه شیراز دریک تجمع اعتراضی روز ۲۲ دیماه ۹۷ نسبت به خصوصی سازی

دانشگاه علوم پزشکی خواستار منتفی شدن این طرح ضد مردمی شدند.

همچنین شوراهای صنفی دانشگاه های کشور در اعتراض به طرح واگذاری دانشگاه صنعت نفت نامه ای به روحانی نوشتندو اعتراض خود را مطرح کردند.
قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت:
جزء ث_امور منابع انسانی و فناوری
بند ۱_حفظ و تقویت مراکز و موسسات آموزشی ، دانشگاهی ،تحقیقاتی ، پژوهشی و مطالعاتی جهت ارتقای سطح علمی و عملیاتی و مهارتهای فنی و کاربردی مورد نیاز صنعت نفت ، گاز ، پتروشیمی و پالایشگاهی با رعایت استاندارد های آموزش عالی کشور.
در هفته گذشته اخراج دو دانشجو؛ ازهموطنان بهایی نفرت و انزجار عمومی را برانگیخت ؛ بدیع صفاجو و سما نظیفی.
بدیع صفاجو دانشجوی مهندسی شیمی از دانشگاه علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد
سما نظیفی دانشجوی معماری دانشگاه ازاد واحد شهریار


اخراج دانشجویان ومانع شدن آنان به جرم عقایدشان تفتیش عقیده عیان نقض آشکار حقوق بشر است.
درروز ۱۸ دیماه ۹۷ دانشجویان دانشگاه شیراز دریک حرکت اعتراضی بخاطر فوت یک زن کارتن خواب درشیراز شب را مقابل شورای شهر قلابی در سرما خوابیدند زیرا که این زن ستم دیده هموطن درکارتن ازسرما یخ زده بود.

گزارش هفته سوم دیماه ۹۷
همچنین در روز ۲۰ دیماه ۹۷ دانشجویان کشور حمایت خود را از اسماعیل بخشی کارگر نیشکر هفت تپه که توسط وزارت اطلاعات آخوندی شدیدا شکنجه شده است و درخواست مناظره با وزیر اطلاعات داشته را اعلام کردند. دانشجویان نوشتند:
آنچه اسماعیل بخشی در نامه‌ی خود افشا کرد عصاره و حد نهایی بسیاری از اتفاقاتی بود که در طول یک سال گذشته بر تعدادی از دانشجویان «در کنار دیگر گروه های معترض» رفت.
بازداشت‌های بدون حکم دستگیری، ضرب‌و‌شتم هنگام بازداشت، انفرادی‌های طولانی مدت، بازجویی با چشمان بسته و انواع تهدید و ارعاب و ضرب‌وشتم در دوران بازجویی از جمله مصادیق شکنجه و موارد غیرقانونی‌ای بود که در بازداشت برخی فعالین صنفی_دانشجویی نیز اتفاق افتاد و اکنون به میانجی نامه‌ی اسماعیل بخشی برخی از آنان همچون رویا صغیری و سپیده قلیان به افشای آن پرداخته‌اند.
درهفته سوم دیماه ۹۷ یک استاد دانشگاه ووکیل زندانیان سیاسی در ارومیه بازداشت و تحت شکنجه قرارگرفت
مسعود شمس نژاد وکیل زندانیان سیاسی هنگام دفاع از موکلینش بازداشت شد خانواده این استاد دانشگاه ازسوی وزارت بدنام اطلاعات تهدید شدند که هرگونه اطلاعات دادن از استاد مسعود شمس نژاد برایشان گران تمام می شود.


درروز ۱۷ دیماه ۹۷ نیز یک دانشجوی اخراجی کرد سال ۹۱ ؛ به نام مجید تیباش به جرم رابطه با احزاب کردی بازداشت شد.


درهفته سوم دیماه شوراهای صنفی دانشگاه های تهران نسبت به شیوه انتخابات تشکیل اتحادیه شوراها بیانیه ای صاد رکرده و انتخابات کلان را تحریم کردند.
بخشی ازبیانیه:
شوراهای صنفی دانشگاه های تهران تمام غرض ورزی های روا گشته بر شوراها را محکوم میکنیم و اعلام میداریم تا دستیابی به سازوکاری دموکراتیک که همانا تشکیل اتحادیه کشوری شوراها با رای جمیع شوراهاست سازو کار عقیم کلان مناطق را تحریم میکنیم.
درهفته گذشته خبری داشتیم مبنی بر اینکه دانشجویان و افرادی که دراعتراض به واژگون شدن اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد تهران دستگیرشده بودند بشدت شکنجه شدند ویک خانم هموطن ۶۵ ساله پس از آزادی اساسا قادر به نشستن نبود؛ این افراد در شعبه ۴ دادسرای زندان اوین پرونده تشکیل شده و همه آنان بشدت مورد ضرب وشتم و شکنجه قرار گرفته اند.

درروز ۲۳دیماه ۹۷ نیز یک اتوبوس حامل دانشجویان فنی مهندسی درجاده بوئین زهرا- گلشهر ازجاده خارج شده ویک دانشجو دختر زخمی شد.

گزارش هفته سوم دیماه ۹۷
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو

نظر بدهید