گزارشی از ادامه اعتراضات دانشجویان دانشگاه تهران نسبت به احکام سنگین قضایی

0
739
گزارشی از ادامه اعتراضات دانشجویان
گزارشی از ادامه اعتراضات دانشجویان دانشگاه تهران نسبت به احکام سنگین قضایی

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۳/۲۸-گزارشی از ادامه اعتراضات دانشجویان دانشگاه تهران نسبت به احکام سنگین قضایی 

درادامه اعتراضات دانشجویان نسبت به احکام صادره برای دانشجویان دانشگاه تهران امروز ۲۸ خردادماه نیز دانشجویان به تجمع و اعتراض خود ادامه دادند .

دانشجویان ضمن درخواست توقف فوری و بدون قید و شرط روند پیگرد قضایی دانشجویان و تبرئه آن ها ،
این پرسش را داشتند که مسئولین و به ویژه اساتید دانشگاه چه پیگیری در دفاع از ساحت دانشگاه و امنیت حریم آن کرده اند و چرا تاکنون سکوت کرده اند؟!

در ادامه ، تعدادی از اساتید این دانشکده در جمع دانشجویان حضور پیدا کردند و با قول پیگیری جدی در خصوص روند قضایی مرتبط با بازداشت دانشجویان و تبرئه آن ها ، خواستار عدم تحری امتحانات از جانب دانشجویان شدند.

گفتنی است که :
درپی قیام سراسری دیماه سال ۹۶ یازده نفر از دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران دستگیر شدند که پس از برگزاری دادگاه بدوی آنها طی ماه‌های گذشته، سه نفر از دانشجویان مجموعاً به ۱۵ سال حبس محکوم شده‌اند و همچنین حکم ممنوعیت خروج از کشور و ممنوعیت فعالیت مجازی برای آن‌ها صادر شده است. شمار دیگری نیز از دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی منتظر حکم خود هستند.
سن دانشجویانی که حکم خورده‌اند، بین ۱۸ تا ۲۲ سال است و به اتهام‌های سنگینی متهم شده‌اند؛ یکی از دانشجویان که متولد سال ۷۵ است به هشت سال حبس محکوم شده است.
در ادامه‌ی این اعتراضات ، و با اعلام آمادگی جمع کثیری از دانشجویان برای تحریم امتحانت در روز دوشنبه ۲۸ خرداد ماه دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی در دانشکده جمع شده بودند تا اعتراض‌های خود را نسبت به احکام قضایی برای همکلاسی‌هایشان نشان دهند. دراین تجمع جمعی از اساتید نیز درحمایت از اعتراض دانشجویان شرکت کردند.
دراین تجمع یکی از اساتید دانشگاه تهران گفت:
«دانشگاه پادگان نیست. صاحبان دانشگاه دانشجویان هستند و ما به دلیل حضور دانشجویان است که اینجا هستیم. من از دانشجویان خواهش می‌کنم که با رعایت حدود حالت انتقادی خود را حفظ کنند برای اینکه دانشگاه پادگان نشود و پادگان نماند، اساتید علوم اجتماعی نیز متحد شده‌اند و می‌خواهند که موارد شما را پیگیری کنند».
یکی از دانشجویان دراین تجمع سخنانی ایراد کرد :
این حرکت خود جوش دانشجویی بوده است و فارغ از جناح بندی‌ها است.
همچنین دیگر دانشجوی این دانشکده گفت: نباید به دانشجویان برچسب‌های نا به جا بزنیم و امروز کوچکترین مطالبات اجتماعی، انگ و لیبل سیاسی خاصی می‌خورند و با این روند همه‌ی دانشجوها و اساتید نیز ممکن است متهم شوند.
در ادامه یکی از دانشجویان تجمع کننده گفت که چندی پیش غلام رضا غفاری، معاون فرهنگی وزارت علوم و رییس سابق دانشکده علوم اجتماعی به دانشجویان اذعان کرده بود که حکم‌هایی قضایی برای دانشجویان صادر نخواهد شد و در وزارت علوم و دانشگاه مسائل مربوط به دانشجویان بازداشتی را پیگیر خواهند شد اما هم اکنون علی رغم وعده‌ها با احکام قضایی سنگین مواجهیم.
اما آنچه که مسلم است حرکت دانشجویان متعهد نسبت به احکام صادرشده برای دانشجویان نشان از این دارد که دانشگاه های ایران زنده و پویا هستند وقشر آگاه جامعه یعنی دانشجویان دربرابر این حرکت های ظالمانه نظام روبه افول ساکت نخواهند ماند.

گزارشی از ادامه اعتراضات دانشجویان
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید