کنگره امریکا قطعنامه دوحزبی درحمایت از قیام مردم ایران را با ۴۱۵رای مثبت به تصویب رساند

0
599
کنگره امریکا
کنگره امریکا قطعنامه دوحزبی درحمایت از قیام مردم ایران را با ۴۱۵رای مثبت به تصویب رساند

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۰/۲۱-کنگره امریکا قطعنامه دوحزبی درحمایت از قیام مردم ایران را با ۴۱۵رای مثبت به تصویب رساند

کنگره امریکا قطعنامه دوحزبی درحمایت از قیام مردم ایران را با ۴۱۵رای مثبت به تصویب رساند
قطعنامه کنگره آمریکا که توسط اد رویس رئیس و الیوت انگل رئیس دموکراتها در کمیته خارجی مجلس نمایندگان ارائه شد، در مجموع از ۳۵حامی مشترک شامل نمایندگان ارشد هر دو حزب برخوردار بود

قطعنامه ۹خواسته و نتیجه‌گیری را مطرح می‌کند:
۱- مجلس نمایندگان آمریکا در کنار مردم ایران می‌ایستد که در حال انجام اعتراضات مشروع و صلح‌آمیز علیه یک رژیم سرکوبگر و فاسد هستند.
۲- محکومیت نقض‌های جدی حقوق‌بشری رژیم ایران علیه مردم ایران و محکومیت فساد گسترده و فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده آن در خارج.
۳- بیانیه‌های حمایت از معترضان از سوی متحدان کلیدی را مورد توجه قرار می‌دهد و همه دولتها و نهادهای دموکراتیک را فرامی‌خواند تا به‌روشنی از حقوق مردم ایران برای زندگی در یک جامعه آزاد، حمایت کنند.
۴- خواهان آن می‌شود که رژیم ایران از التزامات بین‌المللی در رابطه با حقوق‌بشر و آزادی‌های مدنی، از جمله آزادی اجتماع، بیان و مطبوعات، تبعیت کند.
۵- از دولت آمریکا می‌خواهد تا با به‌کارگیری تحریم‌های هدفمند و برگزاری اجلاس فوق‌العاده شورای امنیت و شورای حقوق‌بشر ملل متحد، استمرار نقض حقوق‌بشر توسط رژیم ایران را محکوم کند و مکانیسمی را برقرار سازد تا شورای امنیت بتواند بر این نقض‌ها نظارت کند.
۶- دولت آمریکا را تشویق می‌کند که مجوز تکنولوژی ارتباطات برای ایران را تسریع کند تا توانایی مردم ایران برای بیان آزادانه، بهبود یابد.
۷- شرکتها را فرامی‌خواند تا درخواست‌های رژیم را برای قطع مردم ایران از شبکه‌های اجتماعی و سایر امکانات ارتباطی، رد کنند.
۸- به تاریخ پرافتخار و فرهنگ غنی ملت ایران احترام می‌گذارد و تماماً از تلاش‌های مردم ایران برای ترویج برقراری آزادی‌های بنیادین حمایت می‌کند که پایه ظهور یک سیستم سیاسی است که آزادانه انتخاب شده و باز و دموکراتیک باشد.
۹- از رئیس‌جمهور و وزیر خارجه آمریکا می‌خواهد در همکاری با جامعه بین‌المللی، تضمین کنند که نقض‌های حقوق‌بشری، بخشی از تمامی مذاکرات رسمی و غیررسمی چند جانبه و دوجانبه در ارتباط با رژیم ایران باشد.

شایان ذکر است که مایک پنس معاون رئیس‌جمهور آمریکا؛ازتصویب قطعنامه حمایت کرد و گفت :
«مجلس نمایندگان گام مهمی برداشت و پیام روشن و صریحی را در حمایت ازمعترضان شجاع ایرانی فرستاد که هم‌چنان جانهای خود را برای آزادی به‌خطر می‌اندازند مردم آمریکا در کنار آنها ایستاده‌اند

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

نظر بدهید