کرهماهنگ روسای دانشگاه ها دروحشت از استیضاح وزیرعلوم

0
530
کرهماهنگ روسای دانشگاه ها
کرهماهنگ روسای دانشگاه ها دروحشت از استیضاح وزیرعلوم

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۹/۲۵-کرهماهنگ روسای دانشگاه ها دروحشت از استیضاح وزیرعلوم

کرهماهنگ روسای دانشگاه ها دروحشت از استیضاح وزیرعلوم
درپی درخواست بعضی از نمایندگان مجلس نظام برای استیضاح منصور غلامی وزیر علوم روحانی بعضی از روسای دانشگاه های کشور با گفتگوهایی که داشتند وحشت و هراس خود را استیضاح اعلام کردند.

رئیس دانشگاه ارومیه گفت: دانشگاه‌ها نیازمند ثبات و آرامش هستند و استیضاح وزیر علوم می‌تواند فضای آرام دانشگاه‌ها را برهم بزند.
رحیم حب نقی درمصاحبه با ایسنا گفت:اگرچه استیضاح وزرا حق نمایندگان مجلس می باشد اکنون با توجه به انبوه مشکلات کشود و تحریم امریکا، زمان آن است که همه دست اندرکاران اعم از دانشگاهیان، دولت و نمایندگان مجلس دست در دست هم بدنبال حل مشکلات موجود و پیدا کردن راه حل برای آن ها باشیم.
همچنین؛ یحیی طالبی رستمی
سرپرست دانشگاه مازندران، طرح استیضاح وزیر علوم را به صلاح جامعه علمی و دانشگاهی ندانست و ادامه داد:در شرایط کنونی که کشور با انواع و اقسام هجمه ها، تهدیدها، تحریم های اقتصادی و فشارهای سیاسی همراه است، بدون تردید، نظام آموزش عالی و زیر مجموعه های آن، بیش از گذشته برای پیشرفت و گسترش فعالیت ها و برنامه های علمی، آموزشی و پژوهشی خویش نیازمند به فضایی آرام، بی دغدغه، و تشویش و به دور از هرگونه تنش‌های احتمالی بوده و شایسته حمایت و پشتیبانی جدی و همه‌ جانبه مسئولان هستند.
شایان ذکر است که چندی پیش نیز تسلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی نگرانی خودش را از استیضاح اعلام کرده بود.

اما آنچه که مسلم است این نگرانی برای کل نظام است زیرا که علاوه بردانشجویان تمامی اقشار جامعه نسبت به شرایط حاکم فقر و تنگدستی و چپاول درفغان هستند بخصوص با نزدیک شدن به سالگرد قیام دیماه ۹۶ این نگرانی بیش از پیش شده است.
زیرا که اتفاقا این دانشجویان بودند که اصلی ترین شعار قیام دیماه ۹۶ ر ا سردادند: اصلاح طلب اصول گرا دیگه تمومه ماجرا
همچنان در اعتراضات ۱۶آذر ۹۷ جو ملتهب دانشگاه ها و آرامش قبل از طوفان کاملا هویداست و سرکردگان نظام حق دارند که نگران باشند.

خروش آذر

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو

نظر بدهید