چهل روز از کشته شدن ۸ دانشجوی دانشگاه آزاد علوم وتحقیقات گذشت !جنایتی بزرگ!

0
674
چهل روز از کشته شدن ۸ دانشجوی دانشگاه آزاد
چهل روز از کشته شدن ۸ دانشجوی دانشگاه آزاد علوم وتحقیقات گذشت !جنایتی بزرگ!

دانشجو آنلاین۱۳۹۷/۱۱/۱۰-چهل روز از کشته شدن ۸ دانشجوی دانشگاه آزاد علوم وتحقیقات گذشت !جنایتی بزرگ!

چهل روز از کشته شدن ۸ دانشجوی دانشگاه آزاد علوم وتحقیقات گذشت !جنایتی بزرگدر روز ۴ دیماه ۹۷ اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات که از دامنه کوه به سمت پایین و در پیچ وتاب جاده های بدون گارد ریل حرکت می کرد واژگون شد و ۹ سرنشین به اضافه راننده اتوبوس کشته شدند.
اما چرا می گوییم جنایت:۱- اولا که این دانشگاه بالای کوه است و مساحت آن ۹هزار هکتار می باشد محل وقوع حادثه، یک پیچ بسیار تند در یک جاده شیب دار در داخل محوطه دانشگاه بود که شباهت بسیاری به گردنه های معروفی چون حیران دارد.
ابتدایی ترین مهندسی در ساختار چنین مکانی و چنین جاده ای درنگاه اول و در پیچ های تند این جاده اولین نیاز این گردنه هابه  داشتن گارد ریل می باشد .

آیا این مهم به عقل کارگزاران این دانشگاه نزده بود؟
بنابر این، بی مبالاتی شان محرز است که اگردلسوز این فرزندان ایران زمین می بودند از شهریه های گزافی که از این عزیزان می گرفتند ، حفاظ ایمنی کنار این جاده درون دانشگاهی پیچ در پیچ و کوهستانی به راحتی حل می شد!واقعاً در تمام این سال ها که بچه های مردم را از این جاده ناامن و خطرناک عبور می دادند، آیا دچار لحظه نشدند که اگر اتوبوسی واژگون شود چه برسر این بچه ها خواهد آمد؟

یکی از مسوولان دانشگاه لحظه ای به خود نلرزیده که اگر اتوبوسی تنها چند متر از مسیرش جابجا شود، فاجعه به بار می آید؟

ننگ بر چنین جانیانی که فقط پول دانشجو را گرفتند اما هیچ حفاظتی ازجانش نکردند.

۲ – طبق اعلام ستاد معاینه فنی شهرداری تهران، اتوبوس حادثه دیده، فاقد معاینه فنی بود. پلیس نیز اعلام کرده که این اتوبوس از سال ۱۳۹۱ ، جزو خودروهای فرسوده بوده است.

واقعاً مگر می شود دانشگاهی به عظمت “علوم و تحقیقات” که برترین واحد دانشگاه آزاد در سراسر ایران است و یکی از مهم ترین مراکز دانشگاهی کشور، به این حد فشل و بی مبالات باشد که از اتوبوس فرسوده فاقد معاینه فنی برای جابجایی دانشجویان استفاده کند؟
پس وضعیت اتوبوس فقط یک نمونه است ؛ وقتی موضوعی که چنین آشکار و مقابل چشم است، این گونه مساله دار باشد، باید پرسید که وضیعت بقیه مسائل چگونه است؟
اکنون نیز پس از ۴۰ روز از گذشت این سانحه دلخراش هنوز هم تغییرات اساسی در وضعیت اتوبوس ها و گارد ریل درجاده صورت گرفته نشده است!
زهی بیشرمی! که ۸ دانشجو از بی مبالاتی این جانیان پر پر شدند.

چهل روز از کشته شدن ۸ دانشجوی دانشگاه آزاد

دانشجویان کشته شده:
سجاد پور احسان
علی حسین زاده نوا
احسان صفایی
سارا رادمنش
محمد جواد هوشنگی
نیلوفر رادمهر
مهشید مقدم
محمدرضا فضیلتی

ده گل که پرپرشد

در سال‌های گذشته تعدادی از دانشجویان دانشگاه‌های ایران بر اثر تصادف اتوبوس در سفرهای خارج از دانشگاه کشته شده‌اند.
در اسفند ۷۶ هفت دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف که در مسیر بازگشت از مسابقات ریاضی در دانشگاه چمران اهواز بودند، بر اثر واژگون شدن اتوبوس کشته شدند.
مریم میرزاخانی، ریاضیدان ایرانی، از بازماندگان این حادثه بود.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو

نظر بدهید