چرا فشارهای امنیتی دردانشگاه برروی دانشجویان بیشترشده است بخصوص درماه رمضان

0
394
چرا فشارهای امنیتی در دانشگاه برروی دانشجویان
چرا فشارهای امنیتی در دانشگاه برروی دانشجویان بیشتر شده است بخصوص در ماه رمضان

دانشجو آنلاین۱۳۹۸/۳/۱-چرا فشارهای امنیتی در دانشگاه برروی دانشجویان بیشتر شده است بخصوص در ماه رمضان

چرا فشارهای امنیتی در دانشگاه برروی دانشجویان بیشتر شده است بخصوص در ماه رمضان
درماه رمضان فشارهای امنیتی بر دانشجویان بیشتر شده است بطوریکه رئیس حراست دانشگاه تهران همراه با معاونینش در محوطه می چرخند وبا دانشجویان به اتهام روزه خواری زد و خورد می کنند.
علت اینهمه فشار و هراس رژیم چیست؟
واقعیت این است که درهررویارویی امنیتی وقتی دشمن در برابر ایستادگی نیروی روبروی خودش قرار می گیرد دیگر سلاحهایش ناکار آمد شده و در اجبار باید سلاحهای قوی تری را وارد کند زیرا می خواهد به حریف فرصت نداده و بر او غلبه کند .
از آنجایی که دانشجویان دشمنان این نظام هستند نظام تلاش کرده که با ارگانهای سرکوب و استقرارشان در محیط دانشگاه دانشجویان را کنترل و سرکوب کند اما تاکنون همه این اقدامات سرکوبگرانه با شکست مواجه شده است از این رو مجبور است
مهره‌های اصلی سرکوبش را وارد صحنه کند که نشاندهنده شکست خوردن اقدامات قبلی اش است این مهره نیز در برابر عزم دانشجویان برای دفاع از حداقل حقوق و آزادیهای فردی و جمعی خودشان شکست خواهد خورد.

 سؤال این است که چرا چنین اقدامات سرکوبگرانه ای بخصوص در ماه رمضان تشدید می‌شود؟
از آنجایی که بعد ازقیام سال ۹۶ نظام پوسیده ولی فقیه مشت محکمی از مردم خورد و در شرایطی که نظام اعلام کرده که با آمریکا درحال جنگ هستیم و برای اینکه بیش از این سپاه اش ریزش نکند؛ دستگاه اش را بر سرکوب مردم گذاشته تا رعب و وحشت بیشتری اعمال کند ؛اصلا روی کار آوردن جلادی مانند رئیسی بعنوان راس قوه قضاییه نظام یکی ا زعلل سرکوب بیشتر است.
در ماه رمضان شاهد سرکوب بیشتری در بین دستفروشان و راه اندازی گشت هایی با عنوان رضویون در محلات و بگیر وببند بودیم؛ که می خواست همین کار را در دانشگاه تهران هم انجام بدهد و یک عده از دختران معاویه را با عنوان دجالگرانه حجاب و عفاف برای سرکوب دانشجویان وارد دانشگاه کرد و هدف اش این بود که با چاشنی ماه رمضان میخ این سرکوب را محکم کند
. اما دانشجویان برخاستند و مشت محکم دیگری بر بناگوش نظام زدند. و تمام اون دکوری که با رئیسی و اشتری و پاسدار سلامی چیده بود رو بر هم زدند.
انعکاس روزنامه های حکومتی درشکست طرح عفاف و حجاب
کیهان ۲۵ اردیبهشت ۹۸ نوشت
« روز دوشنبه، دانشگاه تهران فضایی پرالتهاب و ناآرام را تجربه کرد عده ای دانشجو نما(عبارت کیهان به دانشجویان) با ادعای مخالفت با اجرای قانون حجاب در فضای علمی دانشگاه دست به اغتشاش و التهاب زدند».
«در ناآرامی‌های دانشگاه تهران، پای موضوعات دیگری همچون آزادی برخی زندانیان سیاسی نیز به تجمع باز شد». «(دانشجویان رؤسای)…دانشگاه تهران را متهم به پول‌گردانی، بیکاری و بیگاری می‌کردند».
روزنامه ابتکار ۲۵ اردیبهشت ۹۸ نوشت:
« ماجراهای پیش‏آمده در دانشگاه تهران و اعتراض برخی از دانشجویان را می‌توان از جمله تبعات افزایش فشارهایی دانست که تجربه هم ثابت کرده با برخوردهای سلبی راهی به جایی نبرده است. ایجاد گشت‌های ارشاد و… ازجمله اقداماتی بود که هیچ کمکی به رفع پدیده بدحجابی نکرد»

مقاومت دانشجویان
. اما ایستادگی دانشجویان در برابر مزدوران ولی فقیه با شعار:
«دانشجو میمیرد ذلت نمی پذیرد» یعنی ما ننگ و ذلت این رژیم و مزدوران بسیجی در دانشگاه رو نمی پذیریم.
همچنین دانشگاه دیگر کشور هم درحمایت از دانشجویان دانشگاه تهران اعلام همبستگی کردند
مانند دانشگاه خلیج فارس بوشهر؛ دانشگاه کاشان؛ دانشگاه کردستان ؛ دانشگاه گیلان ووو

پس تنها راه حل اخراج تمامی ارگانهای امنیتی از دانشگاه هاست که نزدیک به ۴۰ سال است چمبره خودرا روی دانشگاه پهن کرده اند وقت آن است که دانشجویان برخاسته و دانشگاه را ازلوث وجود آنان پاک کنند.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین

نظر بدهید