پیام زندانی سیاسی علی معزی بمناسبت ۱۱ اردیبهشت روز جهانی کارگر

0
598
پیام زندانی سیاسی علی معزی
پیام زندانی سیاسی علی معزی بمناسبت ۱۱ اردیبهشت روز جهانی کارگر

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۲/۹-پیام زندانی سیاسی علی معزی بمناسبت ۱۱ اردیبهشت روز جهانی کارگر

زندانی سیاسی علی معزی که در زندان تهران بزرگ محبوس است؛ طی پیامی روز جهانی کارگر را به کارگران و زحمتکشان ایران تبریک گفت.

متن پیام این زندانی سیاسی به قرار زیر است:

۱۱ اردیبهشت روز جهانی کارگر را  به کارگران عزیز که دسترنجشان قوام زندگی ما است؛ تبریک می گویم و با اجتناب از مداخلات عوامل شیاد رژیم ضدکارگر که اصرار زیادی به دست درازی و تحریف و مسخ و لوث کردن این روزها و مراسم آن دارند؛ روز کارگر را بزرگ و گرامی میداریم.

در سرزمین ما که هیچ چیز سر جایش نیست؛ کارگران و کلیه اقشار مزدبگیر عقب رانده شده تر از هر دوران دیگر بوده و سال به سال فقیر تر شده اند. فرقی نمی کند که این مزدبگیران پزشک عمومی بیمارستان ها باشند یا معلم و پرستار یا کارگر ساده کارخانه و کارگر کشاورزی یا ساختمانی.

محرومیت های مضاعف این مزدبگیران به ماهیت و ساختار نظام آخوندی برمی گردد؛ زیرا که این سیستم و سیاست هایش از اساس با کار و تولید مخالفند اما برعکس با واردات اجناس بنجل و قاچاق توسط عوامل خودی! و دزدی و اختلاس و رانت و انحصار و تبعیض و فساد و رشوه به مفتخواری و حرام خواری کاملا چفت و جور هستند و در نتیجه برای فقر و بیکاری بدنبال راه حلی نیست.

دیگر اینکه تورم و گرانی و تقلبات و زدوبندهای حاصل از این شرایط بیشتر از همه گلوی اقشار مزدبگیر را می فشارد.

سوم این که در شرایط فعلی علیرغم تصویب حداقل دستمزد که حتی کفاف خرج یک نفر را هم نمی دهد؛ بیکاری و گرسنگی آنقدر بر گرده اقشار زحمتکش این جامعه فشار آورده که بسیاری مجبورند حتی با نصف حداقل دستمزد و شرایط و قراردادهای تحمیلی مرئی و نامرئی که به دوران برده داری شبیه است؛ کار کنند. دست آخر این که کارگران ایران از حق داشتن تشکل های صنفی و سندیکاهای مستقل و آزاد کارگری و اعضای پشتیبان محرومند و تجمعات و اعتصابات و اعتراضات آنها سرکوب و منجر به دستگیری و زندان می شود.

بنابراین در چنین وضعیتی؛ اعتراض و اعتصابات کارگران و اقشار مزدبگیر در صورتی گره گشاست که با مبارزات مردم ایران برای برچیدن این نظام قاتل و فاسد یک کاسه و یکپارچه شود زیرا تا این سیستم برقرار است هیچ درمانی برای دردهای کارگران و زحمتکشان و سایر مشکلات از جمله اقوام و ملیت ها و یا مسائل زنان و جوانان وجود ندارد.

همگی همراه هم تا هنگام بهروزی و تا هنگام پیروزی

زندان تهران بزرگ

علی معزی

اردیبهشت ۱۳۹۷

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید