پنج فعال دانشجویی دانشگاه بهشتی از تحصیل محروم شدند

0
651
پنج فعال دانشجویی دانشگاه بهشتی از تحصیل محروم شدند
پنج فعال دانشجویی دانشگاه بهشتی از تحصیل محروم شدند

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۲/۱۰-پنج فعال دانشجویی دانشگاه بهشتی از تحصیل محروم شدند

دبیر شورای مرکزی صنفی دانشگاه علوم پزشکی «شهید بهشتی» ضمن تایید خبر محرومیت خود از تحصیل به مدت دو سال از محرومیت چهار دانشجوی دیگر این دانشگاه از تحصیل به مدت یک سال خبر داده است. به گفته داود نعمتی، او به دلیل پیگیری مطالبات صنفی دانشجویان به دو سال محرومیت از تحصیل محکوم شده است.
علت محرومیت اززبان داود نعمتی دانشجوی محروم ازتحصیل :
این فعال دانشجویی در عین حال از اعتراض به حکم بدوی دانشگاه خبر داده است: «ماجرا از این قرار است که در تاریخ ۱۹ تیر سال جاری تجمعی صنفی در “اعتراض به افزایش ظرفیت غیرمنطقی پرستاری” در مدیریت قبلی رخ داد و من را به علت نمایندگی دانشجویان و چهار نفر دیگر را از روی عکس‌هایی که گرفته شده به عنوان برگزار کنندگان تجمع از تحصیل محروم کرده‌اند. به دنبال اعتراض ما اما قرار است پرونده در شورای تجدیدنظر مجددا مورد بررسی قرار گیرد منتها از زمان تشکیل این جلسه اطلاعی نداریم.»

دانشگاه تا ۲ ترم می‌تواند دانشجو را محروم کند
در همین رابطه فراهانی، معاون فرهنگی و دانشجویی وزرات بهداشت ضمن ابراز بی‌اطلاعی از این پرونده به تشریح روال رسیدگی‌های انضباطی پرداخت و گفت: “موارد انضباطی ابتدا در شورای بدوی انضباطی دانشگاه بررسی می‌شود و در صورت اعتراض، از آنجا به شورای تجدیدنظر می‌رود و پس از آن اگر فرد باز هم اعتراض داشته باشد، پرونده به شورای مرکزی انضباطی در وزارت بهداشت ارسال خواهد شد. در رابطه با این پرونده من در جریان نیستم؛ چرا که در ابتدا پرونده به دبیرخانه ارسال و پس از آن زمان رسیدگی مشخص می‌شود و بعد جلسه ای برای بررسی پرونده تشکیل می‌شود”.
خاطر می شود که ۲تن از دانشجویان محروم شده دختر و دوتن پسر هستند .
حق دانشجواخراج ومحرومیت نیست

اخراج و محروم کردن دانشجویان از دانشگاه تنها به جرم بیان مطالبات برحق همواره دردانشگاههای جمهوری اسلامی جریان داشته و جوانان را ازحق زندگی مطلوب خود محروم کردن است .
بی آینده کردن جوانان این میهن ؛
باتلاش برای بدست آوردن کرسی دانشگاه اما محروم کردن دانشجو از ادامه تحصیل ستمی است که درطی ۴دهه بر دانشگاه های ایران حاکم است .

پنج فعال دانشجویی دانشگاه بهشتی از تحصیل محروم شدند
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید