پنجمین تجمع دانشجویان کارشناسی ناپیوسته ۷رشته مهندسی ساختمان

0
713

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۲/۲۱- پنجمین تجمع دانشجویان کارشناسی ناپیوسته ۷رشته مهندسی ساختمان

روز یکشنبه۲۰ اسفند ۹۶ دانشجویان کارشناسان ناپیوسته ۷  رشته مهندسی ساختمان  پنجمین تجمع خود را صورت دادند .

این تجعات  به دلیل تغییر محتوا ست که منجر به مشکلاتی شده است .

بیشتر بدانیم:

شایان ذکر است که مهندسین کارشناسی ناپیوسته چندی پیش نیز در تاریخ ۲۰بهمن ۹۶ در اعتراض به این طرح اطلاعیه خود را برای وزارت راه وشهرسازی نیز ارسال کردند .

ماده تصویب شده به قرار زیر است :

طی مصوبه بشماره 39100/400 و به تاریخ ۹۶/۰۸/۰۶ که توسط کمسیون تبصره ۲ ماده ۷ وزارت راه و شهرسازی به تصویب رسیده تمامی کارشناسان ناپیوسته رشته های هفتگانه ساختمان با پیشوند علمی کاربردی یا تکنولوژی مجاز به دریافت پروانه طراحی (محاسبات) تنها تا پایه ۳ می باشند و امکان ارتقا به پایه های بالاتر وجود ندارد.

 به دارندگان مدارک تحصیلی کارشناسی عمران- آب و فاضلاب، عمران- سد وشبکه، جریه راه‌آهن و شیمی صنایع گاز، با توجه به‌عنوان رشته و محتوای علمی آموزشی، هیچ‌گونه پروانه اشتغال به کار مهندسی در زمینه رشته‌های هفتگانه ساختمان تعلق نمی‌گیرد.

به فارغ‌التحصیلان کارشناسی مهندسی اجرایی عمران فقط پروانه اشتغال به کار مهندسی در رشته مرتبط با مهندسی عمران با حدود صلاحیت نظارت و اجرا تعلق می‌گیرد.

– به فارغ‌التحصیلان رشته کارشناسی عمران- راه، پروانه اشتغال به کار مرتبط با مهندسی عمران با حدود صلاحیت نظارت و اجرا بدون محدودیت و محاسبات، حداکثر تا پایه سه تعلق می‌گیرد.

و این درحالی است که وزارت علوم از ده سال پیش خیلی از مدارک کارشناسی ناپیوسته را پیشوند علمی کاربردی و تکنولوژی اضافه کرده است؛ اما تغییری در سرفصل دروس ایجاد نکرده است.

اعتراض این مهندسان به علت این است که عده کثیری از آنان بیکار شده اند .

این دانشجویان در ۵  اسفند ماه سال جاری نیز تجمع اعتراضی داشتند .

همچنان درمشهد درروز ۲۵ بهمن سال جاری بدلیل همین مشکلات تجمع اعتراضی داشتند ؛ اما تاکنون هیچ نتیجه ای از اعتراضات خود نگرفته اند .

 پنجمین تجمع دانشجویان کارشناسی ناپیوسته ۷رشته مهندسی ساختمان

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید