مدیرتلگرام سحر نزدیک در زندان مرکزی اردبیل

0
814
زندان
مدیرتلگرام سحر نزدیک در زندان مرکزی اردبیل

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۲/۶-مدیرتلگرام سحر نزدیک در زندان مرکزی  اردبیل

  فرامرز شعبان زاده مهندس صنایع و مدیر تلگرامی سحر نزدیک در زندان مرکزی اردبیل با مشکلات ریه؛ قلب و فشار خون ناپایدار محبوس است.

فرامرز شعبان زاده به دلیل مدیریت کانال تلگرامی سحر نزدیک و نوشتن مطالبی بر علیه دیکتاتوری و استبداد حاکم و به اتهام تحریک افراد به ۱۰۰ روز محکوم شده است.

این فعال فضای مجازی هم اکنون به دلیل ابتلا به بیماری با مشکلات ریه؛ تنگی نفس؛ دردهای قلبی و فشار خون ناپایدار در محیط نامناسب این زندان با مشکلات سرفه خشک و بدحالی روبروست. بهداری مطلقا امکانات مناسبی برای رسیدگی به این بیمار را ندارد.

فرامرز شعبان زاده  فرزند نصیر متولد ۱۳۴۶ کارمند دولت با مدرک فوق لیسانس مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی شریف تهران در تاریخ ۱۴ دی ۹۶ به دلیل داشتن گروه تلگرامی دستگیر و در بازداشتگاهی خارج از زندان اردبیل مورد بازجویی قرار گرفت.

در تاریخ ۱۴ بهمن ۹۶ توسط قاضی خدادادی به ۱۰۰ روز حبس محکوم شد. به این فعال مدنی قول داده شده بود که حبس وی تعلیق خواهد شد. اما مسئولین قضایی به این وعده عمل نکردند.

گفتنی است که فعالیت در فضای مجازی یک حق عمومی برای همه شهروندان در دنیاست. اما در حکومت دیکتاتوری ایران شهروندان به اتهام فعالیت در فضای مجازی به زندان و شلاق و … محکوم می شوند.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید