واکنش رویا صغیری دانشجوی دانشگاه تبریز به توییت زیبا کلام

0
1325
واکنش رویا صغیری دانشجوی دانشگاه تبریز
واکنش رویا صغیری دانشجوی دانشگاه تبریز به توییت زیبا کلام

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۱۰/۱۶-واکنش رویا صغیری دانشجوی دانشگاه تبریز به توییت زیبا کلام

واکنش رویا صغیری دانشجوی دانشگاه تبریز به توییت زیبا کلام
رویا صغیری از دانشجویان بازداشت شده در قیام دیماه ۹۶ می باشد که اخیرا پس از گذراندن دوره محکومیتش آزاد شده است.

این دانشجوی تبریزی در واکنش به توییت صادق زیبا کلام دررابطه با نامه اسماعیل بخشی درصفحه اینستاگرامش نوشته است:”تا امروز چیز زیادی از روزهای بازداشت و زندان ننوشته‌ام؛ معتقدم آنچه بر من گذشته، درمقابل آنچه زنان و مردانِ نامشان با شرافت گره خورده، زیسته‌اند، هیچ نیست. و بعد از خواندن روایت اسماعیل_بخشی از زندان و شکنجه و عواقب ادامه‌دارِ روحی و جسمی آن، مطمئن شده‌ام که همینطور است.اما مشاهده ی توییتی از زیباکلامِ استمرارطلب و مجوزی که برای شکنجه‌ی گروه‌هایی مشخص صادر کرده، به نوشتن وادارم کرد!کاش کسی پیدا شود و پاسخ دهد که در دی ماه نودوشش، من، بعنوان یک دانشجوی بیست ودوساله‌ی معترض به وضع موجود که اعتراضش را بیان داشته، چرا مورد آزارهای روحی و روانی، بازجویی تحتِ فشارِ روانیِ شدید و تفتیش عقاید قرار گرفتم؟

بماند که حتی نحوه‌ی بازداشت بنده کاملا غیرقانونی بود؛ آقایی که به دلیل داشتن چشم بند چهره‌اش را هم ندیدم، در حین فحاشی و به زبان آوردن الفاظ رکیک، ضربه زدن به سر بنده را هم دریغ نمی‌کرد.‌چرا روزها خانواده‌ام را در بیخبری از فرزندشان نگهداشتند؟ و بعد از دو هفته بازداشتِ موقتِ تماماً آزار روحی، با وثیقه ای سه برابرِ وثیقه ی سایر متهمین پرونده، موقتا آزادم کردند؟

واکنش رویا صغیری دانشجوی دانشگاه

تمام روزهای آزادی موقت با رعشه در جان خانواده ام و آثار ناشی از روزهای بازداشت برای من گذشت، طوری که تا مدت ها خواب راحت نداشتم_هنوز هم ندارم_احساس می‌کردم همیشه و همه جا تحت کنترلم_هنوز هم گاهی این احساس را دارم.
هر جلسه‌ی دادگاه، دادگاهی که آلوده‌ی بی‌عدالتی بود، برایم آزاری عینی محسوب می‌شد.در این مدت هیچکدام از احضارهایم بصورت کتبی نبود و فقط با تماس تلفنی احضارم می‌کردند.
بعد از حکم غیرعقلانی و ظالمانه‌ای هم که برایم بریدند و به زندان رفتم، قانون تفکیک از زندانیان عادی هرگز تمام و کمال اجرا نشد.

اصلا زندان تبریز خود شرح دیگری است…اینها را می‌نویسم چون آرزویم است دیگرانی چون ما هم موردِ بی‌عدالتی و تضییع حقوق قرار نگیرند.
می‌نویسم چون معتقدم هر کدام از ما که سکوت می‌کنیم همدست ستمکارانیم.
می‌نویسم چون وقاحت زیباکلام ها غم و خشمِ جاری در قلبم را افزون می کند…
.
نوشتم که از بغض خالی بشم
که خون دلم توی خودکار بود…

امیدواریم آقای زیباکلام توضیح دهند و اصلاح کنند…

براندازی وظایت جنبش دانشجویی
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو

نظر بدهید