همراه با دانشجویان با هشتک از دانشبنگاه بگو

0
509
همراه با دانشجویان با هشتک از دانشبنگاه بگو
همراه با دانشجویان با هشتک از دانشبنگاه بگو

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۸/۲۳-همراه با دانشجویان با هشتک از دانشبنگاه بگو

همراه با دانشجویان با هشتک از دانشبنگاه بگو
دانشجویان درهشتک از دانشبنگاه بگو حرفهایشان را می گویند دراینجا به بخشهایی از این دردهای دانشجویی می پردازیم:

-دانشبنگاه الزهرا به رویه‌اش ادامه خواهد داد تا وقتی که دانشجویانش به بی‌سر و صدا بودن و سیاسی نبودن خودشان افتخار کنند.

-خواسته‌های مطرح درتحصن سراسری معلمان نشان می‌دهد «سرنوشت ما در این دردهای مشترک به یکدیگر پیوند خورده است: کالایی‌سازی آموزش و بنگاه‌داری از آموزش عمومی تا آموزش عالی و…»

دانشجویان دانشگاه تهران
خبر دارید امسال اگه بخواید کتاب از کتابخونه مرکزی بگیرید باید جریمه تاخیر کتابهای قبلی تون رو پرداخت کنید که بهتون کتاب بده؟
چیزی که سابق بر این موقع فارق التحصیلی و با تخفیف و بخشش زیاد گرفته میشد.
برسونید به گوش عزیزان شورا صنفی.

-آموزش تبدیل به کالایی شده است که اگر خانواده‌ها به کیفیت آن نقد و اعتراض داشته باشند، راه مدارس غیرانتفاعی یا مدارس دولتی شهریه‌ای به آنها نشان داده می‌شود. گویی کسی که در مدارس رایگان تحصیل می‌کند نباید انتظار آموزش باکیفیت داشته باشد.

-فارغ از آنکه ادعای ساکنان این محله درست است یا غلط، انتظار زیادی از یک دانشگاه است که مانند یک بنگاه با ماجرا برخورد نکند و در راستای روشن شدن اذهان عمومی به روش‌هایی که دانشگاهی است بکوشد و به پرسش‌ها پاسخ گوید؟

چرا میگیوییم دانشگاه مستقل نیست؟
۱۳۰۰ دانشجوی سهمیه دار به تعبیر معاون دانشگاه دقیقه نود تحمیل شده. بعد نتیجه اش؟
باز به اقرار خود ایشان کم آوردن خوابگاه برای دانشجویان. حتی خود مدیران دانشگاه هم نمیتوانند برای دانشگاه تصمیم‌بگیرند، دیگر ذینفعان که پیشکش!

در نهایت من بر مطالبه دخالت دموکراتیک دانشجویان در انتخاب مسئولان دانشگاهی و در نتیجه مداخله در سیاستگذاریها تٱکید کردم.مسئولان دانشگاهی نمیتوانند با ابراز رذیلانه ی ناتوانی در مقابل اجرایی کردن سیاست های تحمیلی دولت، از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنند.

-بنابراین راهکار این است که رجوع کنیم به جیب خالی دانشجویان.آمار فجیعی که مسئول امور خوابگاهی داد این بود که ۴۰درصد از دانشجویان خوابگاهی بدهکارند.

ناصر_فکوهی با روزنامه آرمان مصاحبه کرده و از نبود مطبوعات آزاد نالیده.
گفتنی است این استاد علوم اجتماعی چندی پیش در یک روز ده‌ها تن از مخاطبان اکانت توییتر خود را (من جمله حقیر) بلاک کرد. کاربرانی که عمدتا از دانشجویان منتقدش بودند.

-سال ۷۲ دانشگاه را با ژتون غذای هفتگی ۱۲۰ تومان به جز جمعه ها شروع کردم و سال ۸۴ با ژتون هفتگی ۲۴۰۰ تومان بدون صبحانه و پنج شنبه و جمعه ها تمام کردم کل هزینه خوابگاه دوره کارشناسی ام بعلاوه وام های کمک هزینه هشت ترم مجموعا ۷۵  هزارتومان شد چه زیبا می‌شود اگر نشستی آزاد و همگانی در خود محله ده ونک با همکاری اهالی محله، دانشگاهیان، و پژوهشگران حوزه شهری درباره‌ی سلب حق سرپناه مردم توسط دانشگاه الزهرا و نسبتش با دانشبنگاه شدنِ دانشگاه‌ها برگزار شود.

همراه با دانشجویان با هشتک از دانشبنگاه بگو
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو

نظر بدهید