هزینه سرکوب دردانشگاهها یعنی چه؟وچگونه هزینه سرکوب را بالا ببریم

0
576
هزینه سرکوب
هزینه سرکوب دردانشگاهها یعنی چه؟وچگونه هزینه سرکوب را بالا ببریم

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۴/۱۳-هزینه سرکوب در دانشگاهها یعنی چه؟ وچگونه هزینه سرکوب را بالا ببریم

یک مثال از دانشگاههای خارج از ایران بزنیم.
تا چند سال پیش که موضوع داعش و حرکتهای تروریستی بنیادگرایان مطرح نبود شما می توانستید در اغلب دانشگاههای کشورهای اروپایی بدون هیچگونه کارت شناسایی وارد شوید و حتی بروید در سلف سرویس آن غذا بخورید.
از دانشگاه سوربن در فرانسه تا امپریال کالج و آکسفورد وکمبریج در انگستان یا دانشگاههای فرانکفورت و مونیخ در آلمان و دانشگاه زوریخ در سوئیس و… اصلا هیچگونه کنترلی وجود نداشت.

کنترلهای اخیر در این دانشگاهها نه برای کنترل دانشجویان بلکه برای جلوگیری از نفوذ تروریستهای بنیادگرا که دمشان هم به سپاه تروریستی قدس رژیم ایران وصل است صورت می گیرد.
در این قبیل کشورها که حکومتها دموکراتیک هستند اصلا نیازی به سرکوب وجود ندارد چه در دانشگاهها و چه در سایر جاها.
برای کنترلهای عمومی در دانشگاهها هم یک تیم کوچک حراست هست.

اما در کشورهایی که دیکتاتوری حاکم است نیروی سرکوبگر مجبور است برای بقای خودش یکی از مراکز مهم جوشش نیروی آزادیخواه یعنی دانشگاهها را به کنترل در آورد و اینهم بستگی به درجه فعال بودن و آتش زیر خاکستر دانشجویان علیه نظام دارد.
مثلا در زمان شاه گارد جاویدان در بیرون دانشگاه تهران و در ساختمانی در خیابان ۱۶ آذر فعلی مستقر بود و حواسش بود که دانشجویان در صورت تظاهرات بیرون دانشگاه نیایند.
برایش خیلی مهم نبود در داخل دانشگاه چه می‌کنند. اگر دانشجویان در داخل دانشگاه تظاهرات میکردند و شیشه‌های دانشکده ها را می شکستند آنها هم حمله میکردند و دانشجویان را می زدند و دستگیر میکردند و البته اغلب هم به سرعت آزاد می‌کردند و باز دوباره به مقرخودشان در بیرون دانشگاه میرفتند. نیروی سرکوبگر مشهود اصلا در دانشگاه نبود. در سایر دانشگاههای تهران و شهرستانها هم همینطور بود.

اما از زمان خمینی که خودش گفت این دانشگاهها فاسد است و باید اصلاح شود و کودتای ننگین باصطلاح انقلاب فرهنگی را به راه انداخت پس از بازگشایی دانشگاهها با وقاحت تمام ارگانهای سرکوبگر را با نام و نشان در دانشگاهها کاشت.
زیرا وحشت خمینی از دانشجویان بسا بسا بیش از زمان شاه بود زیرا تأمین کننده اصلی نیروی مبارزه علیه دیکتاتوریش بودند.
به همین دلیل هم دهها هزار دانشجو را اعدام کرد.
اما با همه اینها ولع دیکتاتوری آخوندی بر تسلط روی دانشگاهها خاموش نشد و در سالهای اخیر بیشتر هم شده است.
پس رژیم برای کنترل دانشگاهها هزینه سنگینی برای اعمال سرکوب می پردازد.

چرا خامنه‌ای دیگر نمی‌تواند مثل خمینی دست به قتل عامهای سنگین بزند
اما سؤال این است که چرا دیگر نمیتواند مثل زمان خمینی گروه گروه دانشجویان را زندانی و شکنجه و اعدام کند؟

پاسخ این است که به دلیل همان ایستادگیها و قهرمانیها دیگر رژیم نمیتواند با همان شیوه به حکومت خود ادامه دهد و به دلیل همان پیشرفتهای جنبش آزادیخواهانه مردم ایران که در بالا گفتیم هزینه سرکوب برای رژیم روز به روز گرانتر تمام می شود.

اصل همبستگی پیشرفتها
با توجه به پیشرفت همه جانبه جنبش آزادیخواهانه مردم ایران علیه دیکتاتوری ولایت فقیه، اصل همبستگی پیشرفتها به ما می گوید در دانشگاهها هم می‌توان و باید پیوسته هزینه نیروهای سرکوبگر را بالا برد. از دستگیری یک دانشجو هم نباید گذشت و برای هر مورد باید تظاهرات کرد. از توهین مزدوران بسیج و حراست به یک دختر دانشجو به خاطر انتخاب نوع پوشش هم نباید گذشت. حتی از خرابی یک غذا در میان هزار غذا هم نباید گذشت و مچ غارتگران حاکم را گرفت. هرچیزی میتواند اهرمی برای فشار به رژیم در دانشگاهها باشد تا بساط نیروهای سرکوبگرش را ازدانشگاهها جمع کند و هزینه حضورش در دانشگاه برایش؛ آنقدر گران تمام شود که نه بتواند دانشجویی را دستگیر کند و نه مزدورانش در دانشگاه امنیتی داشته باشند بنا بر این از دانشگاه برود.
هزینه سرکوب
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید