نیکی هیلی: شرکت علیرضا آوایی وزیر دادگستری روحانی در شورای حقوق بشر شرم آور است

0
779
نیکی هیلی
نیکی هیلی شرکت علیرضا آوایی وزیر دادگستری روحانی در شورای حقوق بشر شرم آور است

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۲/۸-نیکی هیلی شرکت علیرضا آوایی وزیر دادگستری روحانی در شورای حقوق بشر شرم آور است

نیکی هیلی شرکت علیرضا آوایی وزیر دادگستری روحانی در شورای حقوق بشر شرم آور است
نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد در۶ اسفند ؛ در یک بیانیه مطبوعاتی سخنرانی این هفته علیرضا آوایی وزیر دادگستری کابینه روحانی در شورای حقوق بشر را محکوم و اعلام کرد: شورای حقوق بشر باید از اینکه به آوایی اجازه دهد تا برای اعضای این شورا سخنرانی کند، شرم کند. آوایی مسئول بدترین نقض حقوق بشر در ایران است از جمله ممانعت از آزادیهای سیاسی و ترویج سرکوب، خشونت و کشتار فراقضایی زندانیان سیاسی.
نیکی هیلی افزود: «این شورا با اجازه دادن به نقض کنندگان زنجیره یی حقوق بشر، بار دیگر خود را بی اعتبار و موقعیت خود را برای ترویج حقوق بشر جهانی بی ارزش می کند».
خاطرنشان می شود علیرضا آوایی وزیر دادگستری دولت روحانی از آمران و عاملان قتل عام ۳۰ هزار زندانی سیاسی مجاهد و مبارز در سال۱۳۶۷ است.

شایان ذکر است مارک بونان وکیل شورای ملی مقاومت ایران؛‌ طی نامه ای به دادستان کل کنفدراسیون سوئیس ؛ خواستار دستگیری علیرضا آوایی شد .
دراین نامه آمده است : علیرضا آوایی به جرم جنابت علیه بشریت درقتل عام ۶۷دست داشته است
همچنین علیرضا آوایی متهم است که درقیامهای سراسری دیماه سال ۹۶ بیش از ۸۰۰۰ نفر را بازداشت کرده است ؛ که تعدادی ازاین بازداشت شدگان درزندانهای ایران کشته شده اند و تاکنون نیز حکومت ایران هیچ پاسخی برای این نقض آشکار حقوق بشر نداده است .

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید