نماینده بهبهان :چالش؛ فارغ التحصیلان بیکاردانشگاهی

0
219
چالش؛ فارغ التحصیلان بیکاردانشگاهی
نماینده بهبهان :چالش؛ فارغ التحصیلان بیکاردانشگاهی
دانشجو آنلاین۱۳۹۸/۱/۲۰-نماینده بهبهان :چالش؛ فارغ التحصیلان بیکاردانشگاهی
نماینده بهبهان :چالش؛ فارغ التحصیلان بیکاردانشگاهی
بیکاری فارغ التحصیلان درایران اشغال شده توسط ملایان از معضلات و چالشهای اصلی دراین نظام است بطوری که نماینده مجلس از بهبهان هم فریادش در آمده است.
حبیب الله کشت زر می گوید:اکنون با معضلی بزرگتر از بیکاری روبه‌رو هستیم و آن چالش، فارغ‌التحصیلان بیکار دانشگاهی است.
میزان بیکاری در بهبهان و آغاجاری را بسیار بالاست ؛در حال حاضر بیش از ۲۵ هزار بیکار در حوزه انتخابیه‌ام وجود دارد که بیشتر آنان تحصیل‌کردگان دانشگاهی هستند.بیشتر کسانی که برای کارجویی به من مراجعه می‌کنند تا آنها را به جایی معرفی کنم، در رشته‌های خوب دانشگاهی با معدل بالای ۱۸ فارغ‌التحصیل شده‌اند.

فوق‌لیسانس و دکترا نیز به وفور در بین بیکاران وجود دارد.وی بیشتر رشته‌های فارغ‌التحصیلان بیکار را شیمی، فیزیک، ریاضی، حقوق و دیگر رشته‌های تاثیرگذار توصیف کرد و گفت: اینکه انتظار داشته باشیم در دستگاه‌های دولتی میز و صندلی برای بیکاران گذاشته شود، تصور درستی نیست بلکه باید سرمایه‌گذاران را جذب کنیم و به کارآفرینی بها بدهیم. کشت‌زر در پاسخ به اینکه چرا این همه تحصیل‌کرده بیکار داریم، گفت: به دلیل اینکه این افراد تحصیل کرده‌اند، انتظار ندارند که جایگاه اشتغال آنها همانند بیکاری باشد که هیچ مدرک دانشگاهی و علمی ندارد.
نماینده بهبهان از سیاست‌های دولت انتقاد کرد و گفت: از یکسو بیکاری را معضل اصلی کشور می‌دانیم و از سوی دیگر با کاغذبازی‌های اداری مانع از سرمایه‌گذاری می‌شویم.خبرگزاری ایلنا

شایان ذکراست که بیکاری از معضلات جدی درایران است سیاستهای غلط ؛ چپاول وغارت توسط ارگانهای سرکوب مانند سپاه ؛ بسیج و قبضه کردن دانشگاه ها توسط این ارگانهای و تبعیض در اشتغال جوانان و دانشجویان جایی برای دانشگاهیان و فارغ التحصیلان ایرانی نگذاشته است.ازاین رو ایران بالاترین آمار فرار مغزها را داراست.

چالش؛ فارغ التحصیلان بیکاردانشگاهی هستند

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین

نظر بدهید