نرخ بیکاری دانش آموختگان بیش ازمیانگین نرخ بیکاری درکشوراست

0
619
نرخ بیکاری دانش آموختگان
نرخ بیکاری دانش آموختگان بیش از میانگین نرخ بیکاری در کشور است

دانشجو آنلاین۱۳۹۷/۱۱/۳-نرخ بیکاری دانش آموختگان بیش از میانگین نرخ بیکاری در کشور است

نرخ بیکاری دانش آموختگان بیش از میانگین نرخ بیکاری در کشور است
دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی منصور کبگانیان در حاشیه یکصد و چهاردهمین جلسه شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در جمع خبرنگاران گفت:

۴۰ درصد بیکاران کشور فارغ‌التحصیلان بالای ۲۰ سال هستند.
بر اساس آمارهای ارائه شده ۴۰ درصد بیکاران را جمعیت بالای ۲۰ سال فارغ التحصیل دانشگاه تشکیل می‌دهند که این عدد بالاتر از میانگین نرخ بیکاری در کشور است.
وی ادامه داد:
بر اساس آمارهای ارائه شده ۲۲ درصد از جمعیت بالای ۲۰ سال کشور را فارغ التحصیلان دانشگاهی و ۴۰ درصد بیکاران نیز جمعیت بالای ۲۰ سال فارغ التحصیل دانشگاه تشکیل می‌دهند.
وی نرخ بیکاری دانش آموختگان بیش از میانگین نرخ بیکاری در کشور دانست که باید نسبت به آن تدبیری اندیشیده شود،علاوه بر آن هم‌راستایی شغل و رشته تحصیلی دانش آموختگان نیز در ایران پایین است به این معنی که افرادی فارغ التحصیل دانشگاه هستند ولی شغل آنها هم‌راستا با رشته تحصیلی آنها نیست.
به گفته وی، نرخ تناسب رشته‌های دانشگاهی با شغل فارغ التحصیلان در میان کشورهای پیشرفته ۸۰ درصد و در ایران ۴۰ درصد است. ایسنا۳ بهمن ۹۷

شایان ذکر ا ست که بیکاری یکی از چالشهای بزرگ در ایران تحت حاکمیت اسبتداد دینی است.
وفرار مغزها نیز یکی از معضلاتی است که جامعه جوان ایران با آن روبروست.
طبق آماری که رسانه های حکومتی اعلام کرده اند
بر اساس تحقیقی که روزنامه شرق در سال ۱۳۹۱ انجام داده بود، ۶۲ درصد از ایرانی هایی که طی ۱۴ سال پیش از آن، مقام های اول تا سوم را در المپیادها به چنگ آورده بودند، خارج از ایران زندگی می کردند و از میان ۱۲۵ نفری که طی سه سال پیش از انتشار گزارش در المپیادهای جهانی درخشیده بودند، ۹۰ نفرشان ترک وطن کرده بودند.
تنها ۱۸۲۶ ایرانی عضو هیأت علمی تمام وقت و رسمی در دانشگاه های امریکا و کانادا به تدریس مشغولند که با احتساب استادان نیمه وقت، به حدود ۵۰۰۰نفر می رسند.
فرار مغزها و دانشجویان ازایران ره‌آورد سرکوب و تبعیض
شروع فرار مغزها بعد از شروع سرکوب سال ۶۰ بود که بسیاری از روشنفکران و متخصصان ایرانی که آزاد اندیش بودند از فشار تیغ سرکوب به خارج مهاجرت کردند.
بیکاری یکی از علل عمده فرار مغزهاست.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو

نظر بدهید