نامه پیام شکیبا دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی دانشگاه علامه از کشتار۶۷

0
652
پیام شکیبا دانشجوی کارشناسی ارشد
نامه پیام شکیبا دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی دانشگاه علامه از کشتار۶۷

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۶/۱۶-نامه پیام شکیبا دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی دانشگاه علامه از کشتار۶۷

پیام شکیبا در واکنش به کشتار قتل عام سال ۶۷ می نویسد:

«هنگامی که ایدئولوژی به غایت ارتجاعی و ضد تاریخی با مصادره و دزدیدن یک انقلاب و با ایده‌های پوپولیستی و مردم فریب با خصلتی منفعت طلبانه و ریاکارانه در کانون قدرت قرار گرفت و فقه و دینش، فقه و دین مصلحت شد تا حقیقت را به پای مصلحت ذبح شرعی کند و حفظ منافع و قدرت خویش را اوجب واجبات اعلام نمود تا برای حفظ آن همه مرزهای انسانی را درنوردد ، تمام نیرو و استعداد ضد انقلابی خود را در جهت همگون‌سازی و یکدست‌سازی و توده‌وار کردن جامعه متنوع و متکثر قرار داد».

درادامه این زندانی سیاسی به اعدام کودکان و نوجوانان در تابستان ۶۷ می پردازد و در خصوص کیفیت اجرای عدالت قضایی نیز ارجاع می دهد به گفته های مقامات وقت از جمله «موسوی تبریزی دادستان رژیم گفته بود که شهادت و گواهی دو پاسدار کافی است تا حکم به اجرا گذاشته شود و اصلا نیازی به محاکمه نیست و می‌توان در همان خیابان نیز حکم را اجرا کرد و زخمی آنها را باید زخمی‌تر کرد تا جان بدهد».

آقای شکیبا با بر شمردن زمینه های فکری، اجتماعی و اقتصادی منتهی به روزهای سیاه دهه شصت تاکید می کند «فاشیسم دینی بیشترین انرژی و توانش را در جهت همگون سازی و یکدست سازی جامعه در حوزه سیاسی بکار گرفت.
از اوایل انقلاب ضد سلطنتی، ترور، اعدام، تیرباران، بمباران، توپ‌باران و شکنجه و زندان سایر انقلابیون و مخالفان سیاسی که با قانون اساسی غیر دموکراتیک، مناسبات استثماری، سرکوب آزادی ها، حکومت با نام دین، انحصار رسانه‌ای، سرکوب اقلیت‌های دینی و ملی، چماقداری و انحصار طلبی، انتخابات نمایشی و تقلبی، سرکوب زنان و حجاب اجباری و… مخالفت کرده بودند در پوشش فضای جنگی و حفظ رژیم جهت تحمیل اقتدار سیاسی در دستور کار قرار گرفت».
پیام شکیبا می گوید:
فارغ از جناح و دسته امروزی افراد، تمام کسانی که در این قتل عام نقش داشتند باید پاسخگوی عملکرد خود شوند.
کشتار جمعی ۶۷ جنایت علیه بشریت بود «صدای جنبش دادخواهی مردم ایران در هر کوی و برزن و در اقصی نقاط ایران و جهان هر روز بلندتر و رساتر به گوش می‌رسد که «اصلاح‌طلب، اصولگرا دیگه تمومه ماجرا» و این است جوشش و میراث خون شهیدان ۶۷».

آقای شکیبا عضو سابق انجمن اسلامی دانشگاه زنجان و دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی است.
پیام از بهمن ماه سال ۹۶ در زندان به سر می برد.
وی اکنون در زندان گوهردشت کرج است .
در آذرماه سال ۹۶ توسط قاضی جنایتکار احمد زاده به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی و تبانی و تبلیغ علیه نظام »به تحمل ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شد.

پیام شکیبا دانشجوی کارشناسی ارشد
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید