نامه شورای صنفی دانشگاه بین المللی قزوین: کارد را بیشتر از این به استخوان نرسانید که دیگر اجازه نخواهیم داد

0
678
نامه شورای صنفی دانشگاه بین المللی قزوین
نامه شورای صنفی دانشگاه بین المللی قزوین: کارد را بیشتر از این به استخوان نرسانید که دیگر اجازه نخواهیم داد

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۸/۱۰-نامه شورای صنفی دانشگاه بین المللی قزوین: کارد را بیشتر از این به استخوان نرسانید که دیگر اجازه نخواهیم داد

: کارد را بیشتر از این به استخوان نرسانید که دیگر اجازه نخواهیم داد

نامه شورای صنفی دانشگاه بین المللی قزوین: کارد را بیشتر از این به استخوان نرسانید که دیگر اجازه نخواهیم داد

بخشهایی از نامه :
اکنون ما اعضای شورای صنفی دانشگاه بین المللی قزوین ضمن اینکه مراتب اعتراض خود را نسبت به مشکلات صنفی رفاهی متعدد این دانشگاه و نادیده گرفتن نظر و پیشنهادات شورای صنفی به گوش شما می رسانیم خواستار رسیدگی هرچه سریع تر و دریافت توضیحات مکتوب و مستدل و مستند شما پیرامون مطالبات و موضوعات زیر تا هفته ی آینده می باشیم.

✅ سیاست هرساله دانشگاه مبنی بر افزایش ظرفیت دانشجویان جدیدالورود بدون توجه به الزام دانشگاه برای تامین کیفیت آموزشی، خوابگاه، فضای مناسب سلف، فضاهای مناسب ورزشی دانشگاه و خوابگاه، وجود عرصه و امکانات مناسب فعالیت فرهنگی علمی و…
✅ سیاست تجاری سازی و اجاره دادن آمفی تئاتر ها و فضاهای ورزشی که موجب استهلاک هرچه بیشتر اموال دانشجویان و گرفتن فرصت ایشان در استفاده از این اماکن شده است.
✅ سیاست جذب میهمان بدون در نظر گرفتن صلاحیت علمی و نگاه کالایی به آموزش.
✅ سیاست عدم شفافیت مالی در معاونت ها و حوزه های مختلف دانشگاه.

کارد را بیشتر از این به استخوان نرسانید که دیگر اجازه نخواهیم داد

مطالبات دانشجویان از رئیس محترم دانشگاه:
? اولویت ساخت خوابگاه همسو با جذب دانشجویان و اجاره فضایی جهت اسکان دانشجویان به صورت فوری تا زمان ساخت خوابگاه
? انعقاد قرارداد مجدد دانشگاه با سرویس های دانشگاه به خوابگاه و افزایش زمان فعالیت این اتوبوس ها
? ساخت هرچه سریع تر سلف خوابگاه و دانشگاه متناسب با وعده قبلی
? تجهیز هرچه سریع تر وسایل ورزشی و امکانات سالن های خوابگاه و دانشگاه
? پیگیری ساخت و گسترش کافه تریا ها در دانشکده ها تا دانشجویان مجبور نباشند در فاصله چند دقیقه ای بین کلاس ها برای خرید حداقل نیاز های خود وارد فضایی شوند که نه پتانسیل ارائه خدمات به این حجم دانشجو را دارد و نه تنوع و احساس رقابتی در بهبود کیفیت و خدمات.
? حضور نماینده ای از شورای صنفی در جهت گزارش تاثیر دهی ارزشیابی اساتید که هر ترم دانشجویان زیادی صرفا به دلیل عدم انجام این نظرسنجی دچار مشکلات عدیده در انتخاب واحدشان میشوند و در نهایت هیچ تاثیر از امتیاز خود به اساتید نمی بینند
? رفع کامل نواقص و کمبود های آزمایشگاه ها در کوتاه ترین زمان.
? افزایش حجم اینترنت دانشجویان طبق درخواست سال گذشته شورای صنفی مطابق با سرانه مصرف اینترنت هر ایرانی که 11 گیگ میباشد و به فراخور مقطع تحصیلی افزایش یابد.
?برگزاری جلسه علنی اعضای هیئت رئیسه با اعضای شورای صنفی در یکی از آمفی تئاترهای دانشگاه با حضور تمامی دانشجویان حداقل یکبار در هر نیمسال تحصیلی و در صورت وجود شرایط اضطراری و حسب درخواست شورای صنفی دوبار در هر نیمسال.
? جلسه علنی اعضای شورای صنفی با هریک از معاونین با حضور تمامی دانشجویان حسب درخواست شورای صنفی حداقل یکبار در ماه با پیشنهاد شورا در خصوص زمان و مکان برگزاری.
?تنظیم فوری الزامنامه بین اعضای هیئت رئیسه و شورای صنفی در خصوص دو مورد ذکر شده بالا ( تشکیل جلسات علنی با هیئت رییسه و هریک از معاونین)
?تصویب سنوات آموزشی و رفاهی رایگان ترم ۹ و ترم ۱۰ برای مقطع کارشناسی و ترم ۵ برای مقطع کارشناسی ارشد
?لغو بی چون و چرای پذیرش میهمان در سال جاری تحصیلی متناسب با مشکلات عدیده حجم زیاد دانشجویان.
?حفظ و تکریم کیان مقدس دانشگاه و عدم انعقاد هرگونه تفاهم نامه با ارگان ها و نهاد های امنیتی و قضایی بیرون از دانشگاه با هر دلیلی.
?ارائه گزارش ریز درآمد ها و هزینه های معاونت ها در هر نیمسال به اعضای شورای صنفی دانشجویان و نظارت مستقیم شورای صنفی بر قرارداد های دانشگاه در تمام زمینه ها.
?افزایش بودجه پژوهشی و بالا بردن تعداد بن کپی برای پایان نامه و رساله دانشجویان تحصیلات تکمیلی و عدم اتمام اعتبار در صورت استفاده نکردن در سال اول.
?راه اندازی درب رفت و آمد و ایجاد اتاقک حراست فیزیکی برای درب روبه روی خوابگاه بابایی جهت سهولت رفت و آمد دانشجویان و جلوگیری از اتلاف وقت ایشان.
?کاهش قیمت کپی و پرینت انتشارات و بهبود فوری کیفیت چاپ.
?ایجاد محوطه و فضای سبز در خور اطراف خوابگاه بابایی و ابوترابی که مکررا در سالهای اخیر قول انجام آن را داده اید.

نامه شورای صنفی دانشگاه بین المللی قزوین
?با توجه به اینکه وظیفه اصلی شورای صنفی، نمایندگی تام دانشجویان، تلاش برای حفظ منافع ایشان و مطالبه گریست، شورای صنفی ذاتا دارای استقلال از بدنه مدیریتی دانشگاه است .
و همانطور که باید از تعلقات سیاسی به نهادها و جناح های خارج از دانشگاه پرهیز کند باید از وابستگی های سازمانی به سیستم اداری دانشگاه نیز به دور باشد تا در انجام وظایف خود دچار مصلحت اندیشی و رو دربایستی های سازمانی نشود.

جناب آقای دکتر نائینی❗️❗️
ما هر ثانیه با تصمیماتی که پشت درب های بسته برایمان تصویب می کنید دست و پنجه نرم می کنیم! ما در این فضایی که برایمان تدارک دیده اید هر روز سخت تر نفس میکشیم ….
اما هنوز امیدواریم…..
امیدواریم بیش از این کارد را به استخوان نرسانید…
امیدواریم در فضایی بدون تنش از بار مشکلاتمان کاسته شود …
امیدواریم به رویکرد مثبت شما…
تا هفته آینده منتظر پاسخ مستند ، مستدل و مکتوب جنابعالی میباشیم.

‼️کارد را بیش از این به استخوان نرسانید ‼️

که دیگر اجازه نخواهیم داد❕
و دیگر نمیتوانیم پاسخ گوی سیل عظیم مراجعات دانشجویان در خصوص مشکلاتشان باشیم و درصورت تصمیمی از سوی دانشجویان مبنی بر تجمع اعتراضی به وضعیت صنفی موجود ، شورای صنفی خود را از بدنه ی دانشجویان جدا ندانسته و طبق اصل بیست و هفتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران این حرکت جمعی را حق مسلم دانشجویان می داند.

والسلام…
ومن الله التوفیق

نامه شورای صنفی دانشگاه بین المللی قزوین
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو

نظر بدهید