نابودی اکو سیستم درایران – مرگ تالاب آق گل در ملایر

0
1113
نابودی اکو سیستم درایران
نابودی اکو سیستم درایران - مرگ تالاب آق گل در ملایر

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۱/۹-نابودی اکوسیستم درایران – مرگ تالاب آق گل در ملایر

نابودی اکو سیستم درایران – مرگ تالاب آق گل در ملایر

‌دو‌شنبه۹بهمن‌ماه۹۶ خبر خشک شدن و مرگ تالاب آق گل در نزدیک روستای اسلام آباد ملایر منتشر شد. علت خشک شدن تمامی تالاب‌ها و دریاچه‌ها در ایران تنها و تنها رژیم آخوندی است که هیچ سیاستی در جهت آبادانی و حفظ محیط زیست ندارد. تالاب آق گل نیز از این امر مستثنی نیست؛ چرا که هر هفته خبر خشک شدن یک تالاب یا دریاچه و نابودی بخشی از میراث طبیعی و فرهنگی و …. را در ایران آخوند زده می‌شنویم.
تالاب آق گل در جنوب شرقی روستای اسلام آباد از توابع شهرستان ملایر و روستای توتل در کنار کوه کت در مرز استانهای همدان و مرکزی با وسعتی افزون بر ۸۳۰ هکتار یکی از تالابهای مهم کشور و بزرگترین تالاب طبیعی استان همدان بود.
این تالاب به دلیل چرای بی‌رویه، تبدیل اراضی تالاب به زمین‌های زراعی، خشکسالی، عدم تخصیص حق آب اکولوژیکی از سال ۸۸ به بعد، زه‌کشی و برداشت بیش از حد آب از تالاب به طور کامل خشک شده است.

شایان ذکراست که روز ۶بهمن سال جاری ؛ اهالی شهرستان کازرون فارس با حضور در تالاب پریشان خواهان احیای این تالاب شدند.
تالاب پریشان کازرون در ۱۴ کیلومتری شمال شرقی شهر کازرون با وسعت چهار هزار و ۵۰۰ هکتار یکی از مناطق حفاظت شده استان فارس و تنها تالاب آب شیرین کشور است که طی یک دهه گذشته به علت تداوم خشکسالی‌ها و برداشت‌های بی‌رویه چاه‌های کشاورزی اطراف آن خشک شده است.

بیشتر بدانیم :
طبق گفته کارشناسان محیط زیست درایران درطی چهل سال گذشته محیط زیست ایران یک سیر قهقرایی ونزولی در زمینه اکوسیستم داشته است که بسیار غیر قابل جبران است مانند خشک شدن دریاچه ارومیه همچنین آلوده شدن وپایین آمدن رودخانه قزل اوزن
که همه اینها نشان ازسیاستهای چپاولگرانه رژیم جمهوری اسلامی است .

نابودی اکوسیستم درایران – مرگ تالاب آق گل در ملایر
نابودی اکو سیستم درایران – مرگ تالاب آق گل در ملایر

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید