می شد اتوبوس مرگ دانشجویان واژگون نشده و دانشجویی کشته نشود!

0
1101
می شد اتوبوس مرگ دانشجویان واژگون نشده
می شد اتوبوس مرگ دانشجویان واژگون نشده و دانشجویی کشته نشود!

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۱۰/۶-می شد اتوبوس مرگ دانشجویان واژگون نشده و دانشجویی کشته نشود!

می شد اتوبوس مرگ دانشجویان واژگون نشده و دانشجویی کشته نشود! واژگون شدن اتوبوس دانشجویان دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات درروز ۴دیماه ۹۷ موجی از اندوه و همچنین نفرت در جامعه ایران بوجود آورد.اندوه ازدست دادن؛ ده دانشجووفارغ التحصیل که دردوره پایانی تحصیلشان بودند و اکثرا نیز برای دفاعیه های خود آماده می شدند!
موج نفرت از عوامل اصلی این حادثه؛ بخاطر اینکه می شد از وقوع آن جلوگیری کرد زیراکه دانشجویان به مستهلک بودن و از دورخارج بودن اتوبوسها اشاره کرده واین از مطالباتشان بوده است و گفته بودند که این اتوبوسها قراضه و خراب هستند!

انحراف اذهان عمومی توسط کارگزاران نظام
کارگزاران چپاولگر که از دانشجویان دانشگاه آزاد پولهای کلان می گیرند اما در بهبود وضعیت آنان هیچ اقدامی نکرده و پس از این ماجرا نیز بدون اینکه این اشکالات را روی خودشان ببرند به یاوه گویی و انحراف اذهان عمومی پرداختند.وبلافاصله اعلام کردند که سقوط اتوبوس بخاطر سکته راننده بوده است.از یک‌طرف در اولین اقدام حکومتی پس از این سانحه نیروهای ضدشورش به دانشگاه اعزام شدند.
سپس قضاییه جانی از «بازداشت ۲نفر در ارتباط با تصادف مرگبار اتوبوس دانشگاه آزاد اسلامی و احضار ۲تن از مسئولان دانشگاه علوم و تحقیقات به دادستانی» خبر داد.اینها همه نیرنگ‌هایی بود تا آخوندها از پاسخ به پرسش‌های اصلی در رابطه با این حادثه شانه خالی کند
از جمله این پرسش که چرا دانشگاه آزاد با چپاول میلیاردی از دانشجویان از یک ناوگان اسقاطی برای حمل‌ونقل دانشجویان استفاده می‌کرده است؟

به چه علت در کشور‌مان ایران باید روزانه شاهد حوادث جانگداز و ضایعات انسانی تأسف‌بار باشیم.
سقوط اتوبوس حامل دانشجویان شریف در سال ۷۶
تصادف اتوبوس دانشجویان قزوین در اردیبهشت سال ۹۵
دهها حادثه قابل پیشگیری دیگر.
۶سال پیش اتوبوس مرگ از رده خارج بود
مدیر‌عامل ستاد معاینه فنی خودرو شهر تهران در گفتگو با خبرگزاری حکومتی فارس در فردای این سانحه فاش کرد که اتوبوس واژگون‌شده ۶سال پیش از رده خارج شده بود.
سید نواب حسینی‌منش نام به خبرگزاری فارس گفت:‌ «اتوبوس چپ‌شده معاینه فنی نداشت و این وسیله نقلیه ۶سال پیش از رده خارج شده بود». او گفت: «اتوبوس مورد نظر برای اسلامشهر و رباط کریم بوده و متأسفانه فاقد معاینه فنی بوده است.
با توجه به معضل نوسازی ناوگان امسال هم ما گفتیم اگر خودروی فرسوده‌ای بتواند معاینه فنی اخذ کند اجازه فعالیت دارد. ۲ تا ۳هفته پیش معاینه فنی این اتوبوس مرگبار به اتمام رسیده بود و برای دریافت معاینه مراجعه نکرده بود. اما با این حال این ماشین به‌کار گرفته شد و کاملاً این خودرو فرسوده بود».

می شد اتوبوس مرگ دانشجویان واژگون نشده

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو

نظر بدهید