مگر اساتید دانشگاه شرط سنی دارند؟ پس موضوع بازگشت آنان بدون شرط سنی چیست؟

0
535
مگر اساتید دانشگاه شرط سنی دارند؟
مگر اساتید دانشگاه شرط سنی دارند؟ پس موضوع بازگشت آنان بدون شرط سنی چیست؟

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۶/۱۸-مگر اساتید دانشگاه شرط سنی دارند؟ پس موضوع بازگشت آنان بدون شرط سنی چیست؟

درروز سه شنبه ۱۳ شهریور خبرگزاری آنا خبری مندرج کرد که اساتید دانشگاه آزاد بدون درنظر گرفتن شرایط سنی به دانشگاه باز گردانده می شوند.

هیأت مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی علاوه بر تصویب بازگشت اساتید شاخص بدون در نظر گرفتن شرایط سنی به این دانشگاه مقرر کرد شرایط و تسهیلات ویژه‌ای برای حضور و تدریس این اساتید در دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، هیأت مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی امروز با حضور دکتر علی‌اکبر ولایتی، رئیس هیأت مؤسس و امناء و رئیس هیأت جذب مرکزی و دکتر محمدمهدی طهرانچی، سرپرست این دانشگاه تشکیل جلسه داد.
بر اساس این گزارش در این جلسه مقرر شد اساتید شاخص و دانشمندی که پیش از این به علت برخی رویه‌ها از تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی محروم شده‌بودند، بدون در نظر گرفتن شرایط سنی به این دانشگاه بازگردند.
هیأت مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه با انتقاد از برخی رویه‌ها در گذشته که منجر به بازنشستگی و خروج برخی اساتید نخبه و شاخص از فضای دانشگاه آزاد شده‌بود، مقرر کرد شرایط و تسهیلات ویژه‌ای برای حضور و تدریس این اساتید در دانشگاه در نظر گرفته شود. (خبرگزاری آنا)
اما واقعیت چیست؟
واقعیت این است که فرهاد رهبر که ازمعاونان وزارت اطلاعات بود و در دوران احمدی نژاد به ریاست دانشگاه تهران گمارده شد برای مهارحرکتهای اعتراضی دانشجویان؛
بخصوص در دانشگاه تهران که نقش مادر و الگو را برای جنبش دانشجویی دارد تصفیه های زیادی در دانشگاه تهران از اساتید و دانشجویان کرد از روی همین مزدوری خامنه ای اورا به ریاست دانشگاه آزاد گمارد.
ولی درجنگهای باندی و از اینکه او از باند احمدی نژاد بود با ولایتی درتضاد بوده و آبش در یک جوی نمی رفت زیرا که خیلی از اساتیدی را که ضد احمدی نژاد بودند را از دانشگاه ها اخراج کرده بود؛ حالا که خودش را برکنار کردند مجددا می خواهند اساتیدی برکنار شده را برگردانند.
اما نکته مهم دراین است که تمامی این تغییر وتحولات درپایه وحشت از حرکتهای اعتراضی دانشجویان است و معنی و مفهوم ضد قیام وضد دانشجویی است.
پس مگر استاد دانشگاه کهنه می شود یا شرط سنی بر اساتید حاکم است؟
استاد اگر واقعی باشد تا روز آخر عمرش می تواند تدریس کند مگر خودش نخواهد!
و هرساله هم بر اعتبار علمی او دردنیای تخصص وعلوم افزوده خواهد شد بنابراین برگرداندن اساتید و غیرو بخشی از بازی های باندی و جلوگیری از حرکتهای اعتراضی است.

مگر اساتید دانشگاه شرط سنی دارند؟
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید