مهندسان کارشناسی ناپیوسته دریک تجمع اعتراضی خواهان حل معضل بیکاری خود شدند

0
702

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۲/۶-مهندسان کارشناسی ناپیوسته دریک تجمع اعتراضی خواهان حل معضل بیکاری خود شدند

روز شنبه ۵ اسفند۹۶ مهندسین کارشناسی ناپیوسته در اعتراض به مصوبه آبانماه وزارت راه که حق اعتبار پایه در طراحی و محاسبات را از آنها گرفته و باعث بیکاری جمع کثیری از آنهاشده است تجمع اعتراضی برگزار کردند.

اعتراض دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته هفتگانه مهندسی ساختمان (عمران، معماری، شهرسازی، نقشه برداری، تاسیسات مکانیکی، تاسیسات برقی و ترافیک) طی روزهای اخیر با تجمع در برابر وزارت علوم و وزارت راه و شهرسازی که خواستار لغو مصوبه غیرقانونی وزارت راه شدند.
شایان ذکر است که مهندسین کارشناسی ناپیوسته چندی پیش نیز در تاریخ ۲۰بهمن ۹۶ در اعتراض به این طرح اطلاعیه خود را برای وزارت راه وشهرسازی نیز ارسال کردند .
ماده تصویب شده به قرار زیر است :
طی مصوبه بشماره 39100/400 و به تاریخ ۹۶/۰۸/۰۶ که توسط کمسیون تبصره 2 ماده 7 وزارت راه و شهرسازی به تصویب رسیده تمامی کارشناسان ناپیوسته رشته های هفتگانه ساختمان با پیشوند علمی کاربردی یا تکنولوژی مجاز به دریافت پروانه طراحی (محاسبات) تنها تا پایه 3 می باشند و امکان ارتقا به پایه های بالاتر وجود ندارد.

و این درحالی است که وزارت علوم از ده سال پیش خیلی از مدارک کارشناسی ناپیوسته را پیشوند علمی کاربردی و تکنولوژی اضافه کرده است؛ اما تغییری در سرفصل دروس ایجاد نکرده است.
اعتراض این مهندسان به علت این است که عده کثیری از آنان بیکار شده اند .
طبق آمارهای رسمی که از جانب مسئولین جمهوری اسلامی ارائه شده آمار بیکاران بین تحصیلکردگان وفرهیختگان کشور بیشتراز اقشار دیگر است .

مهندسان کارشناسی ناپیوسته دریک تجمع اعتراضی خواهان حل معضل بیکاری خود شدند
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید