معلم زندانی اسماعیل عبدی جایزه بین المللی اتحادیه مدیران مدارس وزنان آموزگار بریتانیا را از آن خود کرد

0
516
معلم زندانی اسماعیل عبدی
معلم زندانی اسماعیل عبدی جایزه بین المللی اتحادیه مدیران مدارس وزنان آموزگار بریتانیا را از آن خود کرد

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۱/۱۳-معلم زندانی اسماعیل عبدی جایزه بین المللی اتحادیه مدیران مدارس وزنان آموزگار بریتانیا را از آن خود کرد

اتحادیه ملی مدیران مدارس اهداف این جایزه بین المللی را چنین نوشته اند :
هدف اهدای این جایزه ارزش گذاری به شجاعت ومتعهدبودن افراد و نهادهایی در سراسر دنیاست که برای حقوق بشر تلاش میکنند .
و طرفدار آموزش برابر هستند واز جایگاه معلم واقعی دفاع میکنند .
این جایزه برای افرادی است که از ارزشهای مشترک در اتحادیه های صنفی ؛‌ همبستگی ؛ برابری ؛ و دموکراسی پاسداری می کنند.
این اتحادیه در ادامه خاطر نشان کرده است که :
متأسفیم که برای شما مقدور نیست که این جایزه را در کنفرانس ما به طور حضوری دریافت کنید. به علاوه، ما بار دیگر نگرانی و ناخرسندی جدّی خود را نسبت به زندانی کردن شما و رفتار غیر قابل قبول با شما و دیگر همکاران اتحادیه‌یی در ایران ابراز می‌کنیم. اتحادیه‌ی ما اقدام دولت ایران در زندانی کردن شما به دلیل فعالیت‌های برحق اتحادیه‌یی را شرم‌آور و نکوهیده و برخلاف تعهدهای بین‌المللی آن دولت می‌داند.

ما می‌دانیم که شما حامی آشکار و صریح حقوق معلمان و حق همه‌ی کودکان در برخورداری از آموزش برابر بوده‌اید و به آن ارج می‌نهیم.
امیدواریم که اهدای جایزه‌ی همبستگی بین‌المللی NASUWT بتواند به جلب توجه همگان به اقدام‌های دولت شما یاری رساند و این اطمینان مؤکد را به شما بدهد که اتحادیهٔ ما همراه با جامعه‌ی فراگیرتر بین‌المللی به پشتیبانی کامل از شما و از کار کانون صنفی معلمان ایران به مثابه پیشاهنگ دفاع از حقوق معلمان و دانش‌آموزان ادامه خواهد داد.
با احترام و همبستگی،”
خانم کریس کیتس
دبیرکل
دکتر پاتریک روچ
معاون دبیرکل
***********************
پیام اسماعیل عبدی به این کنفرانس:
من اسماعیل عبدی، عضو هیأت مدیره کانون صنفی معلمان ایران و نماینده ۴۵ تشکل صنفی غیردولتی ایران با نام شورای هماهنگی کانون‌های صنفی معلمان کشور (CCITTA) هستم.

بیش از سه سال است که به دلیل حق قانونی خود، یعنی انتقاد از نابسامانی‌ها و مشکلات آموزش و پرورش ایران در زندان به سر می‌برم. به جز من فعالان دیگری نیز چون محمود بهشتی لنگرودی و مختار اسدی در حبس می‌باشند. اخیراً نیز محمد حبیبی با برخوردی غیرانسانی در مقابل چشم دانش‌آموزانش بازداشت و روانه زندان شد.
همیشه، زندان، تبعید، تحقیر، بازداشت و حتی اعدام، حاصل برخورد حاکمیت با تشکل‌های صنفی در ایران بوده است.
آموزش و پرورش در ایران همواره کسری بودجه داشته است و مطالبات حقوقی معلمان نیز ماه‌ها و سال‌ها پرداخت نمی‌شود و این مسأله بر آموزش در ایران تأثیر منفی گذاشته است.
گرایش آموزش رایگان به سمت خصوصی‌سازی، تجاری سازی آموزش و عقب‌نشینی دولت از قبول مسئولیت‌های اجتماعی خود در این حوزه، عدم پرداخت بودجه به مدارس و انداختن هزینه مدارس به دوش اولیای دانش‌آموزان، توزیع نامناسب امکانات آموزشی به ویژه در مدارس مناطق مرزی، ورود ایدئولوژیک حاکمیت در کتاب‌های درسی، امنیتی کردن آموزش و پرورش، دخالت سیاست در گزینش معلمان به ویژه اقلیت‌های مذهبی، عدم توجه به وضعیت معیشتی بازنشستگان و معلمان پیمانی و حق‌التدریس و در نهایت، برخورد قهرآمیز با منتقدان و معترضان و فعالان تشکل‌های صنفی نمونه‌هایی از مشکلات آموزش و پرورش ایران است.
ما معتقدیم، هیچ جامعه‌ای از سطح معلمانش بالاتر نمی‌رود. ما تلاش می‌کنیم در ایران وضع بهتری را برای معلمان ایجاد کنیم. زندان می‌رویم؛ سرکوب می‌شویم ولی هرگز تسلیم نمی‌شویم.
بسیار سپاسگزارم و از راه دور و درون زندان ایران، دست شما را به گرمی می‌فشارم.
با تقدیم احترام
اسماعیل عبدی

معلم زندانی اسماعیل عبدی

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید