معلمان حق التدریسی درتهران تجمع کردند

0
425
معلمان حق التدریسی

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۹/۲۱-روز سه شنبه۲۱آذر۹۶ معلمان حق التدریسی کشور برای تبدیل وضعیت شغلی خود در مقابل مجلس در تهران تجمع کردند.
معلمان حق التدریسی شعار میدادند «استخدام استخدام » «۳۰ هزار حق التدریس استخدام»
این معلمان حق التدریسی مقابل مجلس پیگیر مطالبات خود بودند ؛آنها بعد ازسالیان که سابقه کاری دارند اما هنوز به طور رسمی استخدام آموزش وپرورش نیستند ؛ و این برای یک معلم خیلی دردناک است زیرا که همه عمر خود راصرف آموزش دیگران کرده است اما در دوران کهولت هیچ پشتوانه ای ندارد .
برای دوران بازنشستگی برای معلم ایرانی هیچ اعتباری درنظر گرفته نشده است و هیچ مسئولی در آموزش و پرورش پاسخگوی خواسته معلم نیست .
لغو آزمون استخدامی یکی ازخواسته های معلمان است.
معلمان حق التدریسی در ایران یکی ازمحرومترین اقشار اجتماعی میباشند
درحالیکه در دنیای امروزی جایگاه معلم ؛درسراسر جهان از موقعیت خاصی برخوردار است زیرا که اوست که باعث رشد و ارتقا جامعه میشود .
اما درایران تحت حاکمیت واپسگرایان ؛ بیمه معلم ازسال ۹۱ پرداخت نشده است !
معلمی که سابقه طولانی درتدریس دارد هنوز استخدام رسمی نیست !
حقوق معلم به موقع پرداخت نمی شود !
بنابراین دراین شرایط آیا معلم میتواند رسالت خودرا که آموزش نسلهای آینده این میهن است را به اتم وجه انجام دهد

 به درد دلهای یک معلم اهل ساری توجه کنید :

یکی از معلمین ساکن ساری گفت: پس از کلی تلاش برای دانش آموختن یک فرد ۴۹ساله و صرف انرژی برای آن، سوادآموز به دلیل فصل شالیرازی، در امتحان شرکت نمی‌کند و در نهایت این ما هستیم که ضرر می‌کنیم. یا مثلاً سوادآموزی که مادری ست دارای چند فرزند در فصل امتحانات به دلیل بیماری فرزندش در امتحان شرکت نمی‌کند و درآخر دستمزدی به ما پرداخته نمی‌شود.
گفتنی است؛ در این ۲ تجمع معلمانی از استان‌های البرز، قم، خراسان‌رضوی، تهران، مازنداران، خوزستان، قزوین و برخی استان‌های دیگر کشور نیز حضور داشتند.
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید