معاون دانشجویی وزارت علوم : سهمیه ۵درصدی ایثارگران قانونی ظالمانه علیه دانشجویان

0
740
معاون دانشجویی وزارت علوم
معاون دانشجویی وزارت علوم : سهمیه ۵درصدی ایثارگران قانونی ظالمانه علیه دانشجویان

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۶/۷-معاون دانشجویی وزارت علوم : سهمیه ۵درصدی ایثارگران قانونی ظالمانه علیه دانشجویان

معاون دانشجویی وزارت علوم

باتوجه به افزایش سهمیه ایثارگران در دانشگاه ها دانشجویان اعتراضاتی را مقابل وزارت علوم ترتیب داده و تجمعاتی صورت دادند .

درتاریخ روز چهار‌شنبه۲۳خردادماه۹۷ جمعی از پزشکان و دندانپزشکان همراه با دانشجویان و فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد سایر رشته‌ها، در اعتراض به اضافه شدن ۵درصد به سهمیه ۲۵درصدی عوامل رژیم آخوندی در رشته‌های مختلف پزشکی در دانشگاه‌ها؛ در مقابل مجلس ارتجاع دست به تجمع زده و خواهان لغو کل نظام سهمیه بندی شدند.
روز شنبه ۱۹خرداد سال ۹۷ دانشجویان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد دراعتراض به افزایش سهمیه خانواده های بسیجی دردانشگاه ها تجمع کردند.
اکنون فراهانی؛ معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت علوم قانون سهمیه ۵ درصدی ایثار گران را قانونی ظالمانه عنوان کرده است.
فراهانی می گوید:
این که یک دفعه مجلس قانونی را تثبیت کند تا فرزندان افرادی که ۳۰ سال از حضور درجبهه جنگ گذشته است ازسهمیه ۵ درصدی برای ورودبه دانشگاهها استفاده کنند کاملا ظالمانه است.
فراهانی ادامه داد:من خودم در جبهه جنگ حضور داشتم و فرزندان من از قانون سهمیه ۵ درصدی ایثارگران برای ورود به دانشگاهها منتفع می‌شدند اما با قاطعیت می‌گویم این قانون کاملا ظالمانه است.
سهمیه ۵ درصدی ایثارگران فرهنگ شهادت و ایثارگری را تخریب می‌کند
سهمیه فرزندان اعضای هیات علمی در دانشگاهها تبعیض آمیز است
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت علوم قانون سهمیه ۵ درصدی ایثار گران توسط مجلس شورای اسلامی را قانونی ظالماه عنوان کردو گفت: این که درگذشته سهمیه‌ای برای ایثارگران ردنظر گرفته بودند امری معقول بود چرا که رزمنده‌ای که باید در کنار ما برای حضور در دانشگاهها رقابت می‌کرد زندگی خود را صرف جنگ و جهاد در عرصه‌ جنگ و جبهه گذاشت. یا اینکه عده‌ای به عنوان جانباز شیمیایی در عرصه‌ جنگ قطع نخاع شدند. سهمیه هایی برای جانبازان و فرزندان آنها نیز در نظر گرفته شد که این موضوع هم به نظر من تبعیض نبود. اما این که یک دفعه مجلس قانونی را تثبیت کند تا فرزندان افرادی که ۳۰ سال از حضور درجبهه جنگ گذشته است ازسهمیه ۵ درصدی برای ورودبه دانشگاهها استفاده کنند کاملا ظالمانه است.
قانون سهمیه ۲۵ درصدی خانواده شهدا به گونه‌ای بود که سال گذشته فقط ۴ درصد فرزندان خانواده شهدا توانستند برای ورود به دانشگاهها از آن استفاده کنند چون در واقعیت عملی نبود چرا که درصد کمتری از فرزندان شهدا وجود داشتند که متقاضی ورود به دانشگاهها بودند اما با مصوبه ۵ درصدی سهمیه ایثارگران قید شد ، مقرر شد اگر ظرفیت سهمیه ۲۰ درصدی نیز خالی بماند فرزندان ایثارگران بتوانند از آن استفاده کنند. در واقع آن ۲۵ درصدسهمیه به فرزندان ایثارگران اختصاص یافت و متاسفانه این اقدام تبعیض آمیز موجب شد فردی که رتبه‌ صد هزار کنکور را کسب کند در کنار فردی که رتبه‌ صد را آورده در یک کلاس حضور اشته باشند.

گفتنی است که قانون سهمیه بندی در دانشگاه ها از سال ۶۷ توسط خمینی در دانشگاه ها رسمی شد و ۳۰ سال است که ۴۰ درصد ورودی های دانشگاهها از پاسداران بسیجیان و ارگانهای وابسته به نظام هستند که اغلب آنان حتی گاها بدون کنکور وارد شده اند .
به این صورت غارت و حق خوری در آموزش عالی از ۳۰ سال پیش تاکنون نهادینه شده است.
هدف اصلی این سهمیه بندیها تسلط عناصر بسیجی و سرکوبگر در دانشگاه ها بوده است که جلوی اعتراضات و تجمعات به حق دانشجویان گرفته شود.

معاون دانشجویی وزارت علوم
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید