مسئول حراست دانشگاه بجنورد علت تعطیلی بوفه و نداشتن ایاب و ذهاب دانشجویان را عدم فروش نفت و تحریم ها دانست!

0
96
مسئول حراست دانشگاه بجنورد

دانشجو آنلاین ۱۳۹۸/۷/۱۴-مسئول حراست دانشگاه بجنورد علت تعطیلی بوفه و نداشتن ایاب و ذهاب دانشجویان را  عدم فروش نفت و تحریم ها دانست!

مسئول حراست دانشگاه بجنورد علت تعطیلی بوفه و نداشتن ایاب و ذهاب دانشجویان را  عدم فروش نفت و تحریم ها دانست!
در روز۱۳ مهر ۹۸، دانشجویان دانشگاه بجنورد به علت نداشتن سرویس های ایاب و ذهاب برای دانشگاه تجمع اعتراضی کردند.
دانشکده پتروشیمی دانشگاه بجنورد از ۲ سال پیش افتتاح شد و با حدود ۷۰۰ دانشجو در فاصله حدود یک کیلومتری از سلف و مسجد، روی تپه‌های دانشگاه قرار دارد و دانشجویان باید با پای پیاده و سلف این مسیر سربالایی تا دانشکده را طی کنند.
سال ۹۶ و همزمان با افتتاح این دانشکده، دانشجویان در اعتراض به این وضعیت دست به اعتراض زدند و در نهایت ۲ اتوبوس برای خدمت دهی به دانشجویان ساماندهی شدند، اما در سال جاری دوباره این سرویس‌ها به حالت معلق در آمدند. همین موضوع و با توجه به نزدیک شدن فصل سرما، دانشجویان را به تجمع مقابل این دانشکده وادار کرد. سایت حکومتی دانشجو ۱۳مهر ۹۸
همچنین ادامه می دهد علت حذف اتوبوس ها را سانحه اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات می داند که مستهلک بودن اتوبوس منجر به کشته شدن ۸ دانشجوشد.
اما در حین اعتراض دانشجویان مسئول حراست وارد صحنه شده و از تحریم ها شکایت میکند و می گوید:
«فروش نفت کشور روز به روز کاهش می‌یابد و این اتفاق بر بودجه دانشگاه اثر داشته؛ لذا اکنون با کاهش بودجه مواجهیم!». سایت حکومتی دانشجو۱۳مهر۹۸
یکی ا زاعضای شورای صنفی دانشگاه به نام محمد حاچمی اظهار داشت:
حدود ۲۰ روز از شروع دانشگاه می‌گذرد، اما بوفه خوابگاه‌ها و محوطه دانشگاه راه اندازی نشده. این هم مرتبط با مشکلات مالی و بودجه‌ای است و یا مسئله ضعف مدیریت است؟
سایت  حکومتی دانشجو۱۳ مهر ۹۸
شایان ذکر است که مافیای حاکم بر دانشگاه های ایران با غارت بودجه ، دانشگاه ها کمترین  قمیت را برای تسهیلات  دانشجو نمی پردازد. درشروع سال تحصیلی جدید مشکلات صنفی اعم از نداشتن خوابگاه، بوفه، غذای  نامناسب، شهریه های گزاف از چالشهای دانشجوست.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید