مرگ مشکوک کاووس سید امامی استاد دانشگاه پس ازدستگیری

0
918
مرگ مشکوک سید کاووس سید امامی
مرگ مشکوک سید کاووس سید امامی استاد دانشگاه پس ازدستگیری

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۱/۲۲-مرگ مشکوک  کاووس سید امامی استاد دانشگاه پس ازدستگیری

مرگ مشکوک  که فرزند آقای امامی در توییتر خود نوشته است :
«خبر مرگ پدرم، کاووس سیدامامی، برایم باور کردنی نیست. کاووس در ۴ بهمن دستگیر شد و ناگهان از دادسرا مادرم، مریم ممبینی، را جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ احضار می‌کنند و خبر مرگ همسرش را به او می‌دهند. می‌گویند خودکشی کرده…. هنوز باور نمی‌کنم، نمی‌کنیم.»

این فعال محیط زیست در دانشگاه‌های آمریکا تحصیل کرده و در سال ۱۳۷۰ دکترای خود را در رشته جامعه‌شناسی از دانشگاه اورگان گرفته بود.
او در ایران در دانشگاه امام صادق تدریس میکرده است و ده ها کتاب ومقاله منتشرکرده است.
کاووس سیدامامی، دکترای جامعه شناسی و عضو هیئت علمی دانشکده معارف اسلامی و علوم سیاسی دانشگاه امام صادق بود. او همزمان مدیرعامل مؤسسه «حیات وحش میراث پارسیان» بود.

دو تن دیگر از همکاران او در مؤسسه «حیات وحش» به نام‌های هومن جوکار، مدیر پروژه یوز آسیایی، و مراد طاهباز، فعال محیط زیست و میراث فرهنگی، نیز بازداشت شده‌اند.
خبر خودکشی این فعال محیط زیست ؛ فقط دوهفته بعد ا ز دستگیری بسیار مشکوک می باشد و این درحالی است که در قیام اخیر ایران که درپی آن بیش از ۵۰۰۰هزار نفر بازداشت شدند و برخی ازاین دستگیر شدگان در زندان جان خود را ازدست دادند و دولت جمهوری اسلامی اعلام کرده است که در زندان خودکشی کرده اند
مردم ایران درگذشته نیز تجربه کهریزک را در قیام سال ۸۸ فراموش نمیکنند که خیلی از بازداشت شدگان در آنجا جان باختند و نظام حاکم برایران اعلام کرد که خودکشی کرده اند
این مرگ ها و خودکشی های مشکوک که درزندانهای ایران بوقوع می پیوندد هشداری است که جوامع بین المللی نسبت به این قتلها در ایران هوشیار بوده و از بازداشت شدگان وزندانیان بی دفاع حمایت کنند .

گزارش مربوط به درگذشت یکی از فعالان محیط زیست، تنها دو هفته پس از بازداشت، در حالی است که اخیراً پس از بازداشت صدها تن در جریان اعتراض‌های سراسری دی‌ماه امسال، گزارش‌هایی در مورد جان باختن برخی بازداشت‌شدگان در بازداشتگاه‌ها منتشر شد و حتی برخی نمایندگان مجلس در مورد احتمال وقوع «کهریزک دوم» هشدار دادند.

مرگ مشکوک کاووس سید امامی استاد دانشگاه پس ازدستگیری

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید