محیط زیست – هرمزگان استانی محروم که ۲۰۰ روستای آن آب لوله کشی ندارد

0
864
هرمزگان استانی محروم که ۲۰۰ روستای آن آب لوله کشی ندارد

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۸/۷-مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان از محرومیت ۲۰۰ روستا در این استان از آب آشامیدنی لوله‌کشی خبر داد.
عبدالحمید حمزه‌پور اظهار داشت: “هرمزگان نیز همچون بسیاری از دیگر نقاط کشور با پدیده خشکسالی روبه‌رو است که همین امر موجب کاهش سطح منابع آب زیرزمینی و ممنوعه شدن دشت‌ها شده است”.
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی هرمزگان با بیان اینکه برای برطرف کردن مشکل آبرسانی به روستاهای استان نیازمند تخصیص اعتبارت لازم هستیم، خاطرنشان کرد: “هم اکنون برای تکمیل ۳۰ مجتمع آبرسانی روستایی نیازمند ۵۰۵ میلیارد تومان اعتبار هستیم”.
حمزه‌پور با اشاره به بهره‌مندی ۷۰ درصد از روستاهای هرمزگان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بیان داشت: “از مهم‌ترین مشکلات شرکت آبفار هرمزگان وجود شبکه‌های فرسوده و تلف شدن بالای آب از طریق آنهاست که برای برطرف کردن این مسئله بودجه‌ای برای آن پیش‌بینی نشده و نیاز است اقدامی جدی شود”.
“۶۱ درصد از آب مورد نیاز روستاهای هرمزگان از طریق چاه، چشمه و قنات، ۲۴ درصد از آب شیرین‌کن‌ها و ۱۵ درصد از سایر انشعبات است”.
استان هرمزگان به رغم نزدیکی به دریا در دهه‌های اخیر همواره از کم آبی به ویژه در بعد روستایی رنج برده است.
در حال حاضر و با توسعه شهرهایی همانند بندرعباس و میناب و توسعه بخش‌های صنعتی و بندرگاهی در این استان، هرمزگان به شدت با کمبود منابع آبی پایدار روبه‌رو شده است.
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

نظر بدهید