محیط زیست – درسال ۹۵ درتهران چهارهزارو هشتصد و ده نفر از آلودگی هوا جان باختند

0
540
محیط زیست
محیط زیست - درسال ۹۵ درتهران چهارهزارو هشتصد و ده نفر از آلودگی هوا جان باختند

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۰/۲۷-محیط زیست – درسال ۹۵ درتهران چهارهزارو هشتصد و ده نفر از آلودگی هوا جان باختند
پارسال ۴۸۱۰نفر در تهران بر اثر آلودگی هوا مردند

 درسال ۹۵ درتهران چهارهزارو هشتصد و ده نفر از آلودگی هوا جان باختند
سرپرست گروه سلامت هوای وزارت بهداشت عباس شاهسونی گفت : «سالانه نزدیک به ۳۶ هزار مرگ منتسب به آلودگی هوا در کشور رخ می‌دهد و سال ۹۵ در تهران چهار هزار و ۸۱۰نفر به دلیل آلودگی هوا جان خود را از دست داده‌اند.»
به گفته شاهسونی بر اساس برآورد وزارت بهداشت در سال ۹۴ در ۲۵ شهر بامجموع ۳۰ میلیون نفر جمعیت، ۱۲۸۰۰مرگ منتسب به آلودگی هوا بوده است. همچنین در همین سال در تهران ۴۳۰۰ نفر در اثر آلودگی هوا فوت شده‌اند.
او با اشاره اینکه قانون هوای پاک می‌تواند در کاهش آلودگی هوا نقش‌آفرینی کند گفته غیر از این قانون ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی را هم در این زمینه داریم. بر اساس این قانون هر اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی باشد، ممنوع است و مجازات آن یک سال حبس تعیین شده است. بر اساس این قانون سازمان محیط زیست، وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی باید مسببان آلودگی را اعلام کنند.
بااین گفته ها؛ اما هیچ اقدامی درجهت جلوگیری از مرگ ومیر بدلیل آلودگی هوا انجام نشده است وزارت بهداشت و محیط زیست ایران تنها بادادن آمار درگذشتگان بسنده میکنند ؛‌درحالیکه آلودگی هوا یک معضل جدی برای کلان شهرهای ایران است
بجای راهکاری اصولی مانند کم کردن خودروها و سوخت بی کیفیت و اضافه کردن مترو و ایاب وذهاب شهری و امکانات ترددی برای مردم که آلودگی راکم کند تنها آمار کشته شدگان اعلام میشود.
جای تاسف است که سال به سال آمار مرگ ومیر براثر آلودگی هوا افزایش می یابد.

محیط زیست – درسال ۹۵ درتهران چهارهزارو هشتصد و ده نفر از آلودگی هوا جان باختند

محیط زیست – درسال ۹۵ درتهران چهارهزارو هشتصد و ده نفر از آلودگی هوا جان باختند
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

نظر بدهید