محیط زیست – تشکل‌های زیست محیطی شرق مازندران نسبت به قطع درختان درجنگ ها ی هیرکانی اعتراض وتجمع کردند

0
974
تشکل‌های زیست محیطی شرق مازندران نسبت به قطع درختان درجنگ ها ی هیرکانی اعتراض وتجمع کردند

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۸/۲۸-تجمع اعتراضی تشکل‌های زیست محیطی شرق مازندران نسبت به قطع شمشادهای مهربان رود
روزشنبه۲۷آبان،تشکل های زیست محیطی شرق مازندران به قطع شمشادهای پارک جنگلی مهربان رود توسط شهرداری رستمکلا شهرستان بهشهر اعتراض کردند.
براساس گزارش منتشره،یکی از فعالان زیست محیطی شرق مازندران اظهار کرد: طبق گزارش های رسیده ۸آبان ماه جاری حدود ۲۰۰ اصله درخت شمشاد که تعداد زیادی از آن ها بیش از ۱۰۰ سال قدمت داشتند توسط شهرداری رستمکلا شهرستان بهشهر در پارک جنگلی مهربان رود قطع شد.
وی افزود: حدود ۲۰۰ اصله شمشاد در عرصه ای حدود ۱۵۰۰ متر مربع به عرض ۶ متر به بهانه جاده سازی در حاشیه مهربان رود قطع شد در حالی که یک جاده در مجاورت عرصه مورد بحث در جنگل کهن مهربان رود رستمکلا وجود دارد و در نتیجه عرصه مذکور اکنون به طور کلی فاقد هرگونه درخت شده است.
این فعال زیست محیطی خاطرنشان کرد: شمشاد از درختان کمیاب و گونه نادر حمایت شده است. قطع گونه‌های رو به انقراض، احساسات تشکل های زیست محیطی بهشهر، نکا و رستمکلا را جریحه دار کرد که موجب شد روز گذشته جمعه ۲۶ آبان ماه جاری اقدام به تجمع در محل قطع درختان حاشیه مهربان رود جنگل رستمکلا کنند و اعتراض خود را نسبت به قطع این درختان به مسئولان نشان دهند.
وی گفت: شمشاد از گونه های در معرض خطر انقراض و از گیاهان آندمیک ایران در جنگل های هیرکانی بوده و به عنوان یک ذخیره با ارزش ژننتیکی جهانی مورد حمایت است که با توجه به اهمیت این گونه؛ قطع گسترده آن در جنگل های بهشهر با سهل انگاری و تخلف برخی مسئولان صورت گرفته است.
شایان ذکراست که بعد ازروی کار آمدن ملایان درایران ودرطی این ۴۰ سال حرث ونسل ملت ایران نابود شده است .
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید