محیط زیست -بحث نابودی جانوران دردانشگاه لرستان

0
912
بحث نابودی جانوران دردانشگاه لرستان

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۸/۱۹- ۸۰ درصد جانوران کشور از بین رفته‌اند
مهرداد فتحی بیرانوند در جلسه پرسش و پاسخ حیات وحش و محیط زیست دانشگاه لرستان گفت : حدود ۸۰ درصد از گونه‌های جانوری کشور طی چهار دهه گذشته از بین رفته‌اند، لرستان نیز از این موضوع مستثنی نبوده و خیلی از مناطق خالی از حیات وحش شده‌اند”.
وی اظهار کرد: “محیط زیست یک چالش و ضرورت در دنیا بوده که امروزه به بزرگترین دغدغه در سطح کره زمین تبدیل شده است. اگر به دغدغه سیاست‌گذاران در سطح جهان توجه کنیم این موضوع را درک خواهیم کرد. در گذشته به واسطه بی‌مهری‌ها و زیاده‌خواهی‌هایی که نسبت به محیط زیست شده با چالش‌هایی رو به رو شده‌ایم که زندگی ما را به مخاطره انداخته است”.
فتحی بیرانوند با اشاره به موضوع فرهنگ زیست محیطی بیان کرد: “اگر بخواهیم کاری را انجام دهیم باید ادارات و دستگاه‌ها مردم را نیز در موضوع دخیل کنند چراکه اقدامات آنها تنها کارهای روبنایی محسوب می‌شود”.
وی به وجود دو میلیون هکتار جنگل و مرتع در استان اشاره کرد و افزود: “حدود ۲۰ درصد جنگل‌های زاگرس در لرستان قرار دارند و به لحاظ تنوع اقلیم کم‌نظیر است”.
فتحی بیرانوند مناطق تحت مدیریت اداره کل محیط زیست استان را ۴۵۰ هزار هکتار عنوان کرد و ادامه داد: “سالیانه ده‌ها هکتار عرصه طبیعی طعمه آتش می‌شوند و تغییر کاربری اراضی جنگلی و خشکی تالاب‌ها از بی‌مهری‌هایی است که نسبت به طبیعت صورت می‌گیرد”.
وی با بیان افزود: “دانشجو قشر مطالبه‌گر و باارزشی است که می‌تواند در بحث محیط زیست کمک زیادی بکند و باید از آنان به نحو احسن استفاده کرد”.
درحاکمیت ننگین نه تنها محیط زیست بلکه حرث ونسل مردم ایران آماج چپاول وغارت شده است که حیات وحش هم مستثنی نبوده است .
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید