محققین دانشگاه کالیفرنیا می گویند؛ بیش از حد تصور کره ماه آب دارد

0
146
محققین دانشگاه کالیفرنیا
محققین دانشگاه کالیفرنیا می گویند؛ بیش از حد تصور کره ماه آب دارد

دانشجو آنلاین۱۳۹۸/۵/۵-محققین دانشگاه کالیفرنیا می گویند؛ بیش از حد تصور کره ماه آب دارد

محققین دانشگاه کالیفرنیا می گویند؛ بیش از حد تصور کره ماه آب دارد
بر اساس مطالعات جدید ماموریت آینده کاوشگر‌ها، کشف آب در دهانه‌های تاریک کره
۱۰۰ میلیون تن یخ در دهانه‌های یخی ماه وجود دارد.

این محققین می گویند:
محققان نسبت عمق به قطر ۲۰۰۰ دهانه این سیاره را با استفاده از ارتفاع سنج لیزری عطارد اندازه گیری کرده‌اند. با تحقیقات بسیار آن‌ها پی بردند که دهانه‌های دائمی تاریک در عرض‌های بالای جغرافیایی کم عمق‌تر شده اند که نشانه وجود یخ در این دهانه‌ها است.
برای درک این موضوع، یک مطالعه موازی با مطالعه بر عطارد انجام شد و در آن بر روی ۱۲۰۰۰ دهانه ماه با توجه به داده‌های LRO تحقیق صورت گرفت. نتایج به دست آمده حاکی از شباهت ریخت شناسی در دهانه‌های قطب جنوب ماه بود. محققان اظهار کردند که این دهانه‌ها همانند دهانه‌های روی عطارد می‌توانند در خود یخ، آب و مواد دیگر داشته باشند که در صورت حقیقت داشتن این موضوع مقدار آب موجود در ماه تقریبا ۱۰۰ میلیون تن و دو برابر مقدار تخمینی LCROSS در گذشته است.
از این رو کاوشگران ماموریت دارند که بتوانند این فرضیه را اثبات کنند.

بیشتر بدانیم:
همان‌طور که آب زمین برای زندگی ضروری است، آب ماه نیز می‌تواند برای ماموریت‌های فضایی طولانی ‌مدت یک منبع فوق‌العاده ارزشمند باشد. این آب می‌تواند درون یک زیستگاه قمری بازیافت شود یا به ‌عنوان آب آشامیدنی یا استحمام استفاده شود. آب همچنین می‌تواند برای کاشت گیاهان در ماه (برای تغذیه ساکنان آینده ماه) مورد استفاده قرار گیرد.

اما شاید مهم‌ترین و ضروری‌ترین استفاده از آب می‌تواند به عنوان سوخت موشک باشد. اجزای اصلی آب، هیدروژن و اکسیژن، دو مورد از پر استفاده‌ترین موادی هستند که برای تأمین نیروی موشک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. و استخراج سوخت موشک از آب موجود در ماه، می‌تواند به شدت هزینه‌ انجام ماموریت‌های بلند‌پروازانه‌ی فضایی را کاهش دهد. در حال حاضر، موشک‌هایی که زمین را ترک می‌کنند، سوخت مورد نیاز را با خود حمل می‌کنند.

اما با بهره‌برداری از یخ ماه، موشک‌ها می‌توانند پس از رسیدن به فضا سوخت‌گیری کنند و با هزینه کمتری به مکان‌های دوردست‌تری بروند.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین

نظر بدهید