مارگارت همیلتون کارشناس دررشته فلسفه از دانشگاه ارلهم برنامه نویس آپولو۱۱

0
280
مارگارت همیلتون
مارگارت همیلتون کارشناس دررشته فلسفه از دانشگاه ارلهم برنامه نویس آپولو۱۱

دانشجو آنلاین۱۳۹۸/۴/۳۱-مارگارت همیلتون کارشناس دررشته فلسفه از دانشگاه ارلهم برنامه نویس آپولو۱۱

مارگارت همیلتون کارشناس دررشته فلسفه از دانشگاه ارلهم برنامه نویس آپولو۱۱
خانم مارگارت همیلتون متولد سال ۱۹۳۶و دانشمند رایانه و مهندس سامانه آمریکایی است.
در پنجاهمین سالروزفرود انسان بر روی کره‌ی ماه،یادی از این زن دانشمند می کنیم که تیم برنامه نویسی آپولو ۱۱ را رهبری کرد و انسان توانست به کره ماه دست یابد.

این دانشمند مدرک کارشناسی اش را در سال ۱۹۵۸ از دانشگاه ارلهم در رشتهٔ فلسفه کسب کرد.در زمان تحصیل به یادگرفتن علم برنامه‌نویسی پرداخت؛ در آن زمان یادگرفتن برنامه‌نویسی تنها از راه تجربی ممکن بود. مارگارت همیلتون در طول زندگی خود بیشتر از ۱۳۰ مقاله و ۶۰ گزارش (گزارش‌های مربوط به پروژه‌هایش) نوشته است.

فعالیت های خانم دانشمند
مارگارت همیلتون در سال ۲۰۱۶ میلادی، به دلیل نقش بسیار مهم‌اش در موفقیت برنامه فضایی آپولو، نشان افتخار آزادی رئیس‌جمهوری، که مهم‌ترین جایزه مدنی ایالات متحده آمریکا محسوب می‌گردد را از باراک اوباما، رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده آمریکا دریافت کرد.
همیلتون دربارهٔ نقش خود در این برنامهٔ نظامی چنین می‌گوید:

وقتی شما در یک سازمان مشغول به کار می‌شوید به هر کدام از شما قسمتی از یک برنامهٔ اصلی را برای برنامه‌نویسی می‌دهند این قسمت‌ها به تنهایی توسط هیچ‌کس قابل شناسایی و اجرا نخواهند بود بنابراین من نمی‌دانستم درحال برنامه‌نویسی چه چیزی هستم، حتی زبان‌های به کار رفته در برنامه‌ای که من مسئول نوشتن آن بودم یونانی و زبان لاتین بود.

زنان دانشمند  ایرانی

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین

نظر بدهید