لیلا حسین زاده دانشجوی دانشگاه تهران دربیدادگاه تجدیدنظرمحکوم به حبس شد

0
327
لیلا حسین زاده دانشجوی دانشگاه تهران
لیلا حسین زاده دانشجوی دانشگاه تهران دربیدادگاه تجدیدنظرمحکوم به حبس شد

دانشجو آنلاین۱۳۹۸/۴/۳-لیلا حسین زاده دانشجوی دانشگاه تهران دربیدادگاه تجدیدنظرمحکوم به حبس شد

لیلا حسین زاده دانشجوی دانشگاه تهران دربیدادگاه تجدیدنظرمحکوم به حبس شد
روز دوشنبه ۳ تیرماه ۹۸ رای بیدادگاه تجدید نظر برای لیلا حسین زاده دانشجوی دانشگاه تهران و دبیر شورای صنفی مرکزی دانشجویان ۳ و ۶ماه سال حبس تعزیری و ۲سال ممنوعیت خروج ازکشور ابلاغ شد
به استناد ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۲ سال و ۶ ماه حبس قابل اجرا خواهد بود. لیلا حسین زاده پیشتر توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به تحمل ۶ سال حبس تعزیری و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده بود.

این دانشجو در اعتراضات سراسری وقیام دیماه ۹۶ در پی اعتراضات گسترده دانشجویی دستگیر شد و نخست به تحمل ۶سال حبس تعزیری و ۲ سال ممنوعیت خروج ازکشور محکوم شده بود.

بیشتر بدانیم:

این دانشجوی دانشگاه تهران پس از دستگیری به نقطه نامعلومی منتقل شده و خانواده و نزدیکانش از مکان او هیچ اطلاعی دردست نداشتند
لیلا حسین زاده دانشجوی رشته انسان شناسی دانشگاه تهران و فعال صنفی این دانشگاه در شامگاه ۱۱ دی ماه در خانه از سوی نیروهای امنیتی ربوده شد.
درپی قیامهای سراسری مردم ایران در دیماه ۹۶ و اوج گیری این قیام که سراسر کشور را دربرگرفت دانشجویان مبارز و متعهد نیز سکوت نکرده و پشتیبانی خودشان را ازاین حرکت ملی اعلام و حمایت کردند .
دراین میان دانشجویان دانشگاه تهران همچون همیشه پیشتاز این حمایت بودند .
خانواده لیلا پس از پیگیری های زیادی اورا در اوین یافتند و پدر سالخورده ومادرش شب وروز درمقابل زندان اوین درنگرانی و اضطراب بسر بردند .
پس از۲هفته این دانشجوی دانشگاه تهران با قراروثقیقه آزادشد ؛ اما پس از چندی مجددا توسط وزارت اطلاعات دستگیرشد.
اما اکنون در بیدادگاههای جمهوری اسلامی به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت داخلی و خارجی» و «تبلیغ علیه نظام»، به ۶ سال حبس تعزیری و دو سال ممنوع‌الخروجی از کشور محکوم شد.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین

نظر بدهید