فشارهای امنیتی و صنفی برروی یک دانشجوی دختر دانشگاه تهران

0
298
فشارهای امنیتی و صنفی برروی یک دانشجوی دختر
فشارهای امنیتی و صنفی برروی یک دانشجوی دختر دانشگاه تهران

دانشجو آنلاین۱۳۹۸/۳/۳-فشارهای امنیتی و صنفی برروی یک دانشجوی دختر دانشگاه تهران

فشارهای امنیتی و صنفی برروی یک دانشجوی دختر دانشگاه تهران
یک دانشجوی دختر دانشگاه تهران لغو اسکان شده است این دانشجو یکی از فعالن صنفی می باشداو در مصاحبه ای با انصاف نیوز ازمشکلاتی که حراست و کمیته انظباطی برایش ایجاد کرده اند و همچنین مانع ورودش به خوابگاه می شوند می گوید:«دختر بودن و همچنین خوابگاهی بودن اوضاع را سخت‌تر می‌کند زیرا علاوه‌ بر مشکلاتی که یک دانشجو در دانشگاه با آن به طور معمول روبرو می‌شود، اگر یک دانشجوی دختر خوابگاهی و همچنین فعال صنفی باشید با مشکلات دو چندانی روبرو خواهید شد که زیست روزمره‌تان را هم دچار مشکل خواهد کرد و باید با آنها دست و پنجه نرم کنید.»

این دانشجو به تازگی به این دلیل که به گفته‌ی خودش «کارت دانشجویی‌اش به خاطر تحریم‌ها صادر نشده بود و نتوانسته بود هنگام ورود به خوابگاه دختران از آن استفاده کند»، لغو اسکان شده است. هر چند او می‌گوید اصلا چنین قانونی وجود ندارد که باید هنگام ورود به خوابگاه و عبور از گیت کارت دانشجویی خود را بزنید و این یک قانون نانوشته است که مسوولان خوابگاه خودشان اجرا می‌کنند. شایان ذکر است که این سیاست­‌های کنترل عبور و مرور به گفته‌ی دختران دانشجوی خوابگاهی، فشار مضاعفی را برای آنها به همراه دارد.

حکم انضباطی که از طرف دانشگاه برای من صادر شده است -که تفهیم اتهامی نه برای من و نه نماینده‌ام‌‍ (ن.ک دستورالعمل اجرایی تخلفات انضباطی، ماده ۳۳ ) صورت نگرفته ­است و دبیر کمیته‌­ی انضباطی، آقای ملی، توجیه این عمل غیرقانونی را این­گونه مطرح می­‌کند که مستنداتی داخل پرونده نیست و این حکم با تصمیم کمیته­‌ی نظارت شورای صنفی دانشگاه صادر شده است؛ که این کار خلاف آیین‌­نامه­‌ی کمیته‌­ی انضباطی است. حتی الان که در مرحله‌­ی اعتراض به حکم است هم­چنان تفهیم اتهامی صورت نگرفته و هیچ مستنداتی در این باره ارایه نشده ­است. به­‌علاوه براساس آن حکم حتی دیگر نمی‌توانم کاندید شورای صنفی دانشگاه شوم و این موضوع در پرونده‌ام درج‌ می‌شود‌.

اما واقعیت این است که همه فشارهای امنیتی به دانشجویان بخشی از سرکوبی است که بر دانشجو اعمال می شود.
نظام دیکتاتوری حاکم بر ایران درشرایط انقباض وفشارهای داخلی و بین المللی هیچ راهی به جز سرکوب دانشجو ندارد زیرا که می داند دانشگاه ملتهب و انفجاری است.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین

نظر بدهید