فشاربیشتر روی دانشجویان با گرانتر شدن ۷۰درصد نوشت افزار

0
682
گرانتر شدن ۷۰درصد نوشت افزار
فشاربیشتر روی دانشجویان با گرانتر شدن ۷۰درصد نوشت افزار

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۶/۱۷-فشار بیشتر روی دانشجویان با گرانتر شدن ۷۰درصد نوشت افزار

۶۰تا۷۰درصد افزایش قیمت نوشت افزار

روز شنبه ۱۷شهریور۹۷ رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت افزار گفت که «… با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه، قیمت نوشت افزار نسبت به سال گذشته ۶۰ تا ۷۰ درصد افزایش یافته است».

خبرگزاری تسنیم در ۲۳مرداد ۹۷ نوشت:

هنوز بیش از یک ماه به آغاز سال تحصیلی جدید باقی است و قیمت‌ اقلام مختلف نوشت‌افزار در بازار نشان از افزایش بیش از ۴۰درصدی اقلام مختلف به‌ویژه دفتر دارد. فروشندگان لوازم‌التحریر در بازار تهران از نوسانات قیمت شاکی هستند و معتقدند که این شرایط هم برای تولیدکننده، هم برای عرضه‌کننده و هم برای مصرف‌کننده به‌صرفه نیست.

یکی از مسئولان فروشگاه لوازم‌التحریر مقدم در بازار می‌گوید:

« قیمت اقلام مختلف نوشت‌افزار از جمله دفتر، حدود ۵۰ درصد نسبت به سال گذشته با رشد قیمت همراه بوده است. این نتیجه نوسانات قیمت کاغذ در ماه‌های اخیر است، اما متأسفانه دیگر اقلام نوشت‌افزار شامل خودکار و … نیز به‌دلیل گران شدن پلاستیک، با افزایش قیمت مواجه بوده است».

اما درمیان دانشجویان فشار مضاعفی را باید تحمل کنند.

محسن از دانشجویان دانشگاه تهران می گوید:

شب عید کاغذهای آی ۴ را هر بسته ۱۵هزار تومان می خریدم اما الان با بالارفتن قیمت دلار و ارز به هر بسته ۲۵هزار تومان باید بخریم کاغذ از نیازهای مبرم کار من است برای نوشتن پایان نامه نیاز دارم؛ تنها کاغذ که نیست هزینه های دیگر هم به این صورت چندین برابر با رفته است.

نوشین دانشجوی دانشگاه علامه می باشد که اهل تبریز است می گوید:

درکنار نوشت افزار گران غذای گران؛ خوابگاه گران؛ ترددات گران آیا دیگر ذهن آرامی برای دانشجو می ماند که روی یادگیری تمرکز کند؟

شایان ذکراست که بی ثباتی اقتصادی حاکم بر ایران بخصوص بالارفتن قیمت دلار تحریمهایی که در راهند همه گویای اوضاعا نابسامان کلیه اقشار اجتماعی می باشد.

گرانتر شدن ۷۰درصد نوشت افزار

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید