فریاد دانشجویان از بی سوادی اساتید به آسمان است

2
1076
فریاد دانشجویان
فریاد دانشجویان از بی سوادی اساتید به آسمان است

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۸/۱۷-فریاد دانشجویان از بی سوادی اساتید به آسمان است

فریاد دانشجویان از بی سوادی اساتید به آسمان است
همواره یکی ازمعضلات دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور سطح علمی پایین اساتیدی است که درتوانشان نیست که دروس را درست منتقل کرده و دانشجویان را به اتم وجه تفهیم کنند بنابراین همین مساله بخشی از مشکلات را برای دانشجویان ایجاد کرده است.

حرفهای دانشجویان:
ببینید من دانشجو رشته برق قدرتم مقطع ارشد تازه اومدم به دانشگاه سهند اما دیدم
استادی که دکتری داره با یه جزوه میاد سرکلاس و جزوه میخونه اگه جزوه رو از دستش بگیری بخدا نمیتونه یه کلام حرف بزنه و ادامه بده تدریس رو.بخدا یه ماهه از نظر روانی دارم میمیرم آخه ادم انقد بی سواد.بقرآن جواب سؤالای سادم بلد نیستند.
هیچ ارگانی هم نیست از این أساتید عزیز یه آزمونی یه تستی بگیره.
یک دانشجو:
دانشجو ترم یک که باشی اول ترم فکر میکنی استادا خیلی باسوادن و درسا خیلی سخته، برای همین تو هیچی نمیفهمی، وسطاش میفهمی استادا زیادم اطلاعات ندارن درسا هم زیاد سخت نیست ولی تو هنوز نمیفهمی ، آخر ترم میفهمی استادا علاوه بر اینکه بی سوادن خیلی هم عقده ای هستن درسا هم اصلا سخت نیستن ولی نمیدونی چرا تو همچنان نمیفهمی.
یک دانشجو:
۸۰ درصد اساتید دانشکده میان از روی یه کتاب شروع میکنن به درس دادن و اگر اون کتابو از دستشون بگیری هیچی نمیتونن درس بدن … بماند که اکثر اساتید هرچقدر هم که بگن باسوادن مهارت تدریسشون واقعا ضعیفه و اصلا نمیتونن مطالب رو به دانشجوها برسونن
ایزدخواه :
الان در نظام آموزش عالی چه منبعی وجود دارد که دانشجو اعتراض خود را به گوش این منبع برساند، دانشجویی که در مقطع دکتری می‌بیند استاد جزوه را به صورت املا به دانشجویان دیکته می‌کند، البته این مورد در مقاطع پایین تر هم زیر سوال است.
خبرنامه دانشجویان ایران
https://bit.ly/2QnB8RD

اما واقعیت چیست؟
واقعیت این است که اساتید دانشگاه ها برطبق اسلوب و اصولی که دراستانداردهای پذیرش استاد می باشد درایران شکل نگرفته و نمی گیرد شاخص انتخاب اساتید بسیجی بودن و وابسته بودن به نظام است.
اکثر کسانی که در دانشگاه های ایران تدریس می کنند آخوندهایی هستند که از حوزه های علمیه و ارگانهای بسیج و سپاه وارد دانشگاه شده اند.
محمد رضا مردانی مسوول اسبق سازمان بسیج دانشجویی کشور و در حال حاضر به عنوان مشاور وزیر و رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم می باشد.

علیرضا زاکانی جانباز جنگ ضد میهنی
زاکانی در اواخر سال ۱۳۷۷ مسئولیت بسیج دانشجویی دانشگاههای استان تهران و از سال ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۲ مسئولیت سازمان بسیج دانشجوئی کشور را برعهده گرفت.

این افراد از اساتید دانشگاه ها هستند لاجرم سطح علمی و سواد افرادی که فقط براساس اینکه پاسدار یا بسیجی بوده اند وارد دانشگاه و هییت علمی دانشگاه شده اند بی تردید سطح علمی شان هم نازل است و توان تفهیم مطالب علمی را به دانشجویان ندارند.
واقعیت این است که دانشگاه های ایران به جای بالابردن سطح علمی دانشگاهها در چنبره ارگانهای امنیتی است که درهراس ازاعتراضات دانشجویی هستند.

فریاد دانشجویان از بی سوادی اساتید به آسمان است
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو

2 نظرات

 1. دانشگاه های دولتی که هم اساتید و هم هفتاد درصد دانشجویان با نظر مثبت اطلاعات و بسیج و اینها انتخاب میشن و اکثرا یک مشت دله داهاتی عقب مانده بیشتر نیستن.
  دانشگاه آزاد هم که استاد بشی بابد پارت قوی داشته باشی.
  اینم شد مملکت….. ملت و دولت همه لاشی….

  • سلام
   حرفت کاملا درست است همانی که گفتی توی دانشگاه های ایران فقط باید نوکرولی فقیه باشی تا بتونی استاد بشی
   درود برشما
   ادمین سایت دانشجو آنلاین

نظر بدهید