فرزندان سران حکومت درکدام دانشگاه ها درس خوانده و فارغ التحصیل می شوند؟

0
262
فرزندان سران حکومت درکدام دانشگاه ها
فرزندان سران حکومت درکدام دانشگاه ها درس خوانده و فارغ التحصیل می شوند؟

دانشجو آنلاین۱۳۹۸/۵/۲۲-فرزندان سران حکومت درکدام دانشگاه ها درس خوانده و فارغ التحصیل می شوند؟

فرزندان سران حکومت درکدام دانشگاه ها درس خوانده و فارغ التحصیل می شوند؟
این سوالی است که سالیان است مردم ایران پاسخی نگرفته اند؟
پرونده تحصیل و اقامت فرزندان مقام‌های حکومت ایران در آمریکا، یا به قول بعضی «آقازاده‌های خارج نشین» هر روز ابعاد گسترده‌تری پیدا می‌کند.
اما آش آنقدر شور شد که
حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ایران هم گفته طرح ممنوعیت تحصیل و زندگی فرزندان مقام‌ها در خارج در قالب تبصره‌ای الحاقی به طرح ممنوعیت به کارگیری دوتابعیتی‌ها در مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
موضوع تحصیل و اقامت فرزندان و بستگان مقام‌های ایران پرونده دنباله‌داری است .
اما آنچه این پرونده را متفاوت کرده، واکنش دولت دونالد ترامپ به آن و تهدید به اخراج فرزندان مقام‌های ایرانی از خاک این کشور است.
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، چندی پیش خبر از بررسی موضوع حضور فرزندان مقام‌های جمهوری اسلامی ایران در آمریکا داد و شاید با همین خبر، بسیاری از مقام های حکومت ایران را نگران کرد.
وزیر خارجه آمریکا فوریه گذشته با انتشار ویدیویی در حساب توییتر فارسی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوال کاربران ایرانی توییتر در همین مورد گفته بود: «کسانی که مشغول نابود کردن زندگی مردم ایران‌اند، فرزندان‌شان را به خارج می‌فرستند تا درس بخوانند، خرید کنند، و از مواهب آزادی در ایالات متحده آمریکا استفاده کنند».

محرومیت ازتحصیل دانشجویان کردستان

دانشجویان درزندان فشافویه

برایان هوک، نماینده ویژه امور ایران در وزارت خارجه آمریکا، هم گفته بود که موضوع «اخراج» فرزندان مقام‌های ایرانی از این کشور در حال بررسی است. او حضور بستگان مقام‌های ایرانی را «ریاکاری» توصیف کرده بود.

هر چند با گذشت چند ماه از اظهارات وزیر خارجه آمریکا، هنوز خبری از اقدام عملی نیست و به نظر نه فهرستی از این افراد تهیه شده و نه طرحی جدی برای لغو ویزای تحصیل و اقامت آنها تدوین شده است. اما سایه اخراج فرزندان و بستگان مقام‌های ایران از خاک آمریکا هنوز بر سر آنهاست.
بعضی ایرانیان مقیم داخل و خارج از کشور هم رفتار مقام‌های آمریکایی را با آقازاده‌ها زیر سوال برده و می‌گویند آمریکا به جای تحریم ایران که دودش مستقیم به چشم مردم می‌رود، چرا ویزای آقازاده‌های ایرانی خارج نشین را لغو نمی‌کند؟
اسامی که سرزبانهاست شامل:
فاطمه اردشیرلاریجانی دختر لاریجانی که درایالت اوهایو دررشته پزشکی داخلی فارغ التحصیل شده است.
علی فریدون پسر حسین فریدون برادر حسن روحانی رییس جمهوری ایران
مهدی ظریف پسر وزیر خارجه تحریم شده نظام؛ بیش از یک دهه در آمریکا زندگی کرده و در شرکت‌های فضایی و مخابراتی کار می‌کرده است.
پسر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهورایران در امور بانوان و خانواده، اکنون دانشجو و ساکن کالیفرنیاست.
درحالیکه جوانان ایران درحسرت ادامه تحصیل هستند و درحالیکه بیش از ۷میلیون کودک ایرانی که از تحصیل محرومند؛ درحالیکه در کنکور سراسری سال ۹۸ حتی یک دانش آموز مدارس عادی نتوانستند راهی دانشگاه شوند ؛ هزینه های سنگین و گزاف تحصیل فرزندان این غارتگران تنها از چپاول و غارت و اعدام و کشتار مردم ستمدیده ایران تامین می شود.

  دانشجو و دانشگاه ایران    روز حساب نزدیک است!!

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین

نظر بدهید