فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف روانه زندان شد

0
864
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف روانه زندان شد

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۱/۲-فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف روانه زندان شد

فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف روانه زندان شد
روزبه گیلاسیان نویسنده و فعال حقوق بشر برای گذراندن حبس یک ساله راهی زندان شد .
روزبه قبل از رفتن به زندان طی نامه ای برای روشن شدن افکار عمومی خاطر نشان کرد مسئولیت هر اتفاقی برای او درزندان ؛ متوجه دستگاه قضاییه جمهوری اسلامی خواهد بود و هر گونه نسبت دادن آن به بیماری افسردگی بنده فاقد ارزش و اعتبار است.
متن نامه روزبه گیلاسیان :
همان طور که مستحضر هستید دادگاه انقلاب گرگان بنده را به اتهام تشکیل شبه جمعیت پاتوق گرگان جهت اقدام علیه امنیت کشور ، به ۵ سال حبس و با یک درجه تخفیف به دو سال حبس محکوم کرد در دادگاه تجدید نظر ضمن تایید حکم دادگاه بدوی این حکم به یک سال کاهش یافت.
بنده با توجه به بیماری افسردگی خود بر اساس ماده ۵۰۲ آیین دادرسی کیفری درخواست معاینه پزشکی و تبدیل حکم را به شعبه چهارم اجرای احکام ارائه دادم که متاسفانه مورد پذیرش پزشک قانونی واقع نشد.
طبق قانون پزشکی قانونی بنده می توانستم به این حکم اعتراض کنم که در آن صورت باید موضوع در کمیسیون پزشکی با حضور چند پزشک رسیدگی می شد اما پزشکی قانونی تشکیل کمیسیون پزشکی را منوط به بستری شدن بنده در بیمارستان اعصاب و روان و بدون اجازه ترخیص خود خواسته کردند که امری مشکوک بوده و خلاف تبصره ۱ ماده ۵ قانون پزشکی قانونی بوده است که باید پاسخ هایشان به استعلام های دادگاه مستدل و شفاف باشد.
از طرفی اجرای این حکم بدون رضایت من، نوعی تغییر حکم به شمار آمده در حالیکه تنها دادگاه صادرکننده رای قطعی می تواند حکم را تبدیل یا تصحیح نماید. از سویی دیگر پزشک اعصاب و روان پزشکی قانونی گرگان آقای دکتر سوادکوهی ، مادر بنده را تهدید کرده بود که در صورتیکه فرزندت بستری شود به او شوک هم می دهیم و پس از گذراندن مدت درمان که نامشخص است کمیسیون تشکیل شده و نظر می دهد.
در حالیکه مساله ما درمان بیماری، آن هم بیماری روانی که پروسه ای زمان بر است، نبود بلکه تشخیص بیماری و استفاده از تمهیدات پیش بینی شده در ماده ۵۰۲ آیین دادرسی کیفری بود.
در هر حال دادگاه اجرای احکام جهت زندانی کردن بنده و رفع مسوولیت از خود در پی فشار بر بنده برای گرفتن دست خطی بود که در آن از خیر اعتراض به رای پزشکی قانونی گذشته و با مسولیت خود به زندان روم. من با توجه به شرایط و اتفاقات تلخ واقع شده برای چند زندانی در این روزها از نوشتن این رضایت نامه سر باز زده و در هر حال روانه زندان شده ام. با توجه به تمامی مطالب پیش گفته بار دیگر تکرار می کنم مسولیت وقوع هر گونه حادثه ای در زندان برای اینجانب بر عهده دستگاه قضایی و عواملی است که در اجرای قانون تخطی کرده اند.
روزبه گیلاسیان / ۲ بهمن ۹۶
شایان ذکر است روزبه گیلاسیان وهمسرش الهه سروش نیا که هردو نویسنده هستند در آذر ۹۴به اتهام اقدام علیه امنیت نظام و نشر اکاذیب در فضای مجازی محکوم شدند
روزبه به ۵سال زندان و همسرش الهه به یک سال ونیم زندان محکوم شدند
الهه سروش‌نیا،همسر روزبه نیز از دانش‌آموخته‌ دانشگاه تبریز و دانشگاه علم و صنعت تهران در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است.
روزبه گیلاسیان نیز از رشته‌ عمران دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در مقطع کارشناسی و رشته‌ فلسفه‌ علم در دانشگاه شریف در مقطع کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل شده است.

نوشته ها و کتابهای آقای گیلاسیان
کتاب‌هایی همچون «فلسفه در خیابان»،
«انسان ماه بهمن»،
«فال‌های عاشقانه»،
«جزوه‌ انقلاب»
، «فیلسوف کوچولو»
و «اکنون دانشگاه» را نوشته است.
کتابهای آقای گیلاسیان از وزارت ارشاد اسلامی مجوز نشر نگرفته است ؛ اما در سایتهای اینترنتی منتشر شده اند
کانون نویسندگان ایران و جمعی از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و اهالی قلم، در مدت بازداشت این دو نویسنده خواهان آزادی آن‌ها شده بودند.

فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف روانه زندان شد

فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف روانه زندان شد

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

نظر بدهید