غلامی حلقه بگوش ترازفرهادرهبربرای ریاست دانشگاه آزاد

0
577
غلامی حلقه بگوش ترازفرهادرهبربرای ریاست دانشگاه آزاد
غلامی حلقه بگوش ترازفرهادرهبربرای ریاست دانشگاه آزاد

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۵/۲۹-غلامی حلقه بگوش ترازفرهادرهبربرای ریاست دانشگاه آزاد

علت برکناری فرهاد رهبر از دانشگاه آزاد و گماردن طهرانچی برای این پست تٍآمل برانگیز است.

حالا با برکناری رهبر از ریاست دانشگاه محمد مهدی طهرانچی جایگزین او شده است.

باشروع سال تحصیلی جدید این جابجایی حکایت از مهار کردن هرچه بیشتر دانشجویان معاندی است که نظام از آنان هراس دارد.
بخصوص که دانشجویان دانشگاه آزاد تهران مرکز نیز بر سرجابجایی و انتقال دانشکده های خودشان به سوهانک دل خوشی از محمد مهدی طهرانچی ندارند.
سایت فرارو در این زمینه می نویسد:
هرچند برکناری فرهاد رهبر ناگهانی بود، اما پیش از این خبر‌هایی از وجود اختلاف میان علی اکبر ولایتی و فرهاد رهبر به گوش می‌رسید. این اختلافات از زمستان سال گذشته اوج گرفت در آن زمان گفته می‌شد فرهاد رهبر قهر کرده و در محل کار خود حاضر نمی‌شود. حتی گفته می‌شد او استعفا کرده است. اما این شایعات از سوی علی اکبر ولایتی تکذیب شد.( فرارو ۲۸ مرداد۹۷)

«حمیدرضا مقدم فر مشاور علی اکبر ولایتی و رئیس دفتر نظارت بر امور فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی امروز در گفتگو با روزنامه فرهیختگان از دلایل نارضایتی ولایتی از عملکرد رهبر سخن گفته است. او گفت:
«دکتر ولایتی در یک‌سال گذشته با بسیاری از این موج‌ها مواجهه کرده‌اند، اما همین نگاه طرفدار حفظ وضع موجود مانع از تحقق انتظارات و دغدغه‌های ایشان شده است.»
مقدم فر با بیان مثالی در این زمینه با اشاره به موضوع جذب هیئت‌علمی انقلابی و جوان گفت:

«درخصوص به‌کارگیری نیرو‌های جوان و انقلابی با وجود تذکرات مکرر هیئت امنا و به‌خصوص نمایندگی محترم، ولی فقیه در دانشگاه‌ها، بی‌توجهی شده است.»
مقدم‌فر ادامه داد:
«یا در موضوع برخورد با اقلیتی که به‌لحاظ اعتقادی، سیاسی و فرهنگی حاشیه‌سازی می‌کنند یک نوع کندی و محافظه‌کاری وجود دارد یا درخصوص به‌کارگیری ظرفیت عظیم در دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه‌های علمی، پژوهشی، صنعتی و کشاورزی در حل مشکلات کشور غفلت می‌شود، این در حالی است که دانشگاه آزاد اسلامی توان این را دارد تا باری از دوش انقلاب اسلامی بردارد، درواقع سیاست حفظ وضع موجود مغایر با نگاه اکثریت هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی است.»

اما واقعیت چیست؟
پشت پرده کنار گذاشتن فرهاد رهبر از ریاست دانشگاه آزاد و اختلافات ولایتی به عنوان نماینده خامنه ای و رئیس هیأت امنا با او است.
یادآوری میشود خود فرهاد رهبر از جلادان وزارت اطلاعات و سالها معاون این وزارت خانه بوده است.
وی در سالهای ریاستش بر دانشگاه تهران که از طرف احمدی نژاد بر این دانشگاه رئیس شده بود، در اخراج و تصفیه دانشجویان انقلابی و به کارگیری مزدوران بسیجی در دانشگاه و سرکوب دانشجویان هیچ کم نگذاشت.
با اینهمه الان که باند احمدی نژاد با باند خامنه ای و روحانی به تضاد افتاده هم باندیهاش را دارند از این دانشگاه جمع می کنند.
این موضوع تقریبا یک حالت کودتایی نسبت به باندهای رقیب از طرف باند خامنه ای دارد که انتقادش به فرهاد رهبر این است که به قدر مکفی سرکوب نکرده است.
بخصوص که فرهاد رهبر احمدی نژادیها را از دانشگاه آزاد خوب تصفیه نکرده و مزدوران بسیجی را خوب به کار نگرفته است.

غلامی حلقه بگوش ترازفرهادرهبربرای ریاست دانشگاه آزاد

ظاهرا علی اکبر ولایتی از همان ابتدا طهرانچی را برای ریاست دانشگاه آزاد به فرهاد رهبر ترجیح می‌داده است. اما به هر حال رهبر توانست به ریاست دانشگاه برسد.
برخی معتقدند ریشه اختلافات رهبر و ولایتی را باید در نامه ۵ بندی حمید میرزاده رییس پیشین دانشگاه آزاد جست و جو کرد.
در بخشی از نامه میرزاده آمده که ولایتی به او گفته است “اصلا من با تو نمی‌توانم کار کنم! “. نامه میرزاده مدعی است: «افزودید در صورتی می‌توانید رییس دانشگاه بمانید که من هرچه گفتم بپذیرید، هر که را گفتم عزل کنید و هر که را گفتم نصب کنید و هر کاری گفتم انجام دهید و اختیاری نداشته باشید. بنده هم عرض کردم پس تکلیف اختیارات و وظایف رییس دانشگاه که در مواد ۱۳ و ۱۴ اساسنامه بدان تصریح شده و اداره امور دانشگاه و عزل و نصب مدیران به رییس دانشگاه محول شده چه می‌شود؟ که آقای دکتر ولایتی گفتند من کاری به اساسنامه ندارم.» این بخش از پاسخ میرزاده به ولایتی می‌تواند نشان‌دهنده تمایل او به دخالت مستقیم در امور دانشگاه باشد. تمایلی که می‌تواند به مشکلات مدیریتی در دانشگاه آزاد دامن بزند.
منبع: سایت فرارو ۲۸مرداد۹۷

غلامی حلقه بگوش ترازفرهادرهبربرای ریاست دانشگاه آزاد
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید